Hon (2012)

Brilantne napísaná a natočená, dráma ako hrom. Neustále som si hovoril prečo neurobí toto, prečo oni sú taký a prečo tamto, ale ono to v podstate nemá nejakú chybu a je to dosť reálne. Určíte by sa našli malinké výtky, ale rád ich nechám vyšumieť. Mikkelsen veľmi vierohodný, tiež ostatný herci sú perfektný. Zaver filmu si neviem lepší ani predstaviť. Nie dokonalá, ale nadmerná spokojnosť a veľmi, veľmi intenzívny zážitok.

Anna a král (1999)

Naozaj podarený film. Silný, pekný a citlivý príbeh, výborná ústredná dvojica (jeden múdrejší ako druhy:) ), nádherná príroda a prostredie, úžasné kostýmy a podmanivá hudba. Síce sa to miestami trochu naťahuje, ale 80 % by som nechal.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Poriadne vyhúlena nekomédia, ale za mlada to bola povinnosť.

Příšerka v Paříži (2011)

Príliš detinské a nudné. Nechápem, lebo akcie a trápnych hudobno tanečných vystúpení je neúrekom. Kua to je nápad, hudobne nadaná maxi blcha, omg..

Maniak (2012)

Poriadne drsný, každý detail ukazujúci, nechutný thriller. Atmosférický, vďaka skvelej kamere z pohľadu maniaka a perfektnej hudbe. Slušné lakačky, ktoré tiež splnili účel. Ale z môjho pohľadu príliš povrchné. Príbeh je prázdny a vlažný. Nemám proste rád, keď ide vo filme iba o napätie, atmosféru, alebo detailne zábery na skalpovanie žien a iné úpravy a všetko ostatne ide bokom. Napríklad, racionálne uvažovanie. O hlavnom "hrdinovi" sa veľa toho tiež nedozvieme. Proste tu je kladený doraz hlavne na vyjadrenie pocitov a to sa darí Khalfounovi skvele. Dielo je to určíte kvalitné, ale nie pre mňa osobne, nakoľko to vďaka kamere hraničí s uchyláctvom. Ale o to vlastne išlo.

Světová válka Z (2013)

Zombíci z tohto filmu porušujú väčšinu pravidiel „zombiizmu“. Sú neskutočne dravý, rýchli a neživia sa ľuďmi. Bez problémov prežijú aj bez potravy, čo je divné, ale dobre...Akcia je strhujúca a poriadne napínavá. Pohľady na mestá prešpikované masami zombies, sú ako zo zlého sna, ale neskutočne efektné. Dosť veľký doraz je kladený na rodinu a herci musia čo to zahrať. Pitt je klasicky skvelý a Beltrami tomu celemu dodáva ešte väčšie grady Výborný, podľa mňa nie až taký popcorn ako som čakal, ale o to lepšie.(K)

Elita (2001)

Ako náhle sa oboznámime so zápletkou, začína to byt až príliš predvídateľné a miestami ukrutne nereálne, až to jedného rozčúli. Inak ale, celkom schopný krimi thriller z netradičného prostredia. Zopár zvratov a sem tam nejaké to napätie. Ako realita je to trochu prehnané, niečo pravdy na tom ale určite bude...

Lovec draků (2007)

Tento silný, drsný ale aj pekný príbeh sa skladá z troch časti. Flashback do detstva hlavného hrdinu z ktorého sála radosť zo života a bezstarostnosť. Časť z dospelosti, už nie je až tak príjemná. Obdobia odohrávajúce sa v Afganistane sú výborné na rozdiel od úseku v USA ktorý mi prišiel preťahovaný a kazil mi príbeh. Menej je niekedy viac. V záplave filmov "Made in Západ", však veľké spestrenie a dostatočná spokojnosť. Neopozeraný "Afganistan " a herci sú ďalším plusom tohto určíte nezabudnuteľného snímku.

42 (2013)

42. Jediné vyradené číslo v MLB ! Tomu sa hovorí podsta. Dosť veľká časť je venovaného samotnej hre, čo mi až tak po vôli nebolo, ale je to vyvážené silnými mementami. Dramatické, šťastné, plne nádeje a odvahy... Herci hrajú vynikajúco a ja som rad, že som sa takto formou dozvedel neľahký príbeh prvého černocha v MLB, aj keď určite trochu odľahčene. Asi to bolo ťažšie ako ukazuje film, ale som viac menej spokojný. Slabšie 4

Avengers (2012)

Paráda, paráda, ale všetkého veľa škodí. Hlavne zaver bol príliš hektický a preplnený.(K)