Sex Tape (2014)

Ako taká zábava začína až v dome Roba Lowea. Dovtedy aj potom slabučké na pokraji znesitelnosti. Diaz ma stále čo do seba, ale Segel mi teda vôbec nesedel.

Následky přelidnění (2010) (TV film)

Aby sa populácia z noci na noc zdvojnísobila je čistá fantasmagória, ale za pozretie to stojí. Venuje sa však iba najzávažnejším problémom, ako voda jedlo a bývanie, takže je to povrchné, krátke a nedostatočné.

Milionový nadhazovač (2014)

Je dobré keď sa takéto príbehy Sfilmujú. Horšie je keď sa toho ujme Disney. Ako sme zvyknutí, je to silno prifarbené. Film sa nesie v rodinnom duchu a klišé je skoro v každej scéne. Ani samotný šport tu velké miesto nezastáva. Nevadí, občas je takáto rozprávka celkom príjemná a aj potrebná. Dominujú emócie, morálka, Arkin, India a dobrý pocit z True Story.

Očista: Anarchie (2014)

Málo porovnatelné s jednotkou. Táto očista je masovejšia, akčnejšia, má príbeh aj slušný spád. Od hororu ma ale poriadne daleko. Vládnu tu strelné zbrane a napätie. Silnejšiu scénu som však hladal iba márne. Grillo sadol výborne. 60%

Transformers: Zánik (2014)

Scenár je úsmevný, miestami mierne dementný, triky takmer dokonalé a napriek prehnanej dĺžke nenudí, teda okrem už tradične "ukrutne nadupaného" nekonečného záveru s megaohňostrojmi lebo tým Bay už nikoho neohúri, mňa teda iste nie. Prácička je to ale efektná. Brutal káry, Wahlberg, ktorého môžem a Lockdown bodujú. Ešte to trochu prestrihať a možno by som dal aj 3. takto 2/3. Chápem že somára treba triasť kým sype, ale 5 a 6 ? Zbytočnosť, čo si ťažko získa moju pozornosť.

Želvy Ninja (2014)

Pamätníkov animovaného seriálu to ako tak uspokojí, ale nových fanúšikov si lahko nezíska. Vlastne to ma k seriálu celkom blízko. Je to detinské, hravé, občas vtipné a cool. V digitálnom šate aj dobre vyzerajúce. Korytnačky sú fakt podarené, akcia prehladná a Megan Fox je neskutočný magnet. Problém je že táto 100 minútová jazda je taký bleskový a slabý odvar.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Inovatívny príbeh Drakulu je zaujímavý a ponúka toho pomerne dosť. Evans bol perfektná volba to je jasné a po technickej stránke tiež celkom vydarené. Kostýmy, triky.. prachy tam vidieť. Vzhladom na to, že tu nič podobne dlho nebolo tomu zodpovedá aj moje hodnotenie. Štyri * sú možno trochu vela, ale prečo nie, veď je to taká malá žánrová chuťovka.

Chraň nás od zlého (2014)

Toto je taký detektívny horor. Technicky mu nieje prílis čo vytknúť a príbeh je to zaujímavý. Pocit nepoznaného drží diváka v napätí, občas slušná lakačka a celé to graduje strhujúcim záverom. Ešte by som zmienil sympaťáka Banu a dobre nechutného Seana Harrisa. Nič s toho mi však nestačilo na viac ako lepšie 3*.

Nadechni se (2013)

Komorný, miestami divne melancholický, príliš vážne sa tváriaci, málovravný príbeh v artovom nádychu podfarbený vážnou hudbou nie je moc môj štýl, aj keď kvalitu mu uprieť nemôžem. Išiel som do toho iba kvôli obsadeniu (ok, hlavne Felicity). Utrpenie to nebolo ale... ako prišiel tak odišiel.

Hercules (2014)

Velké očakávania sú väčšinou na škodu a tu to platí na 100%. Extrémne napumpovaný Johnson, občas vtipná hláška ani kostýmy či drahé efekty nezaplátajú slabučký príbeh bez výraznejšieho momentu. Zas sa iba potvrdilo, že do cca 90 minút sa dobrý "velko"film natlačiť nedá.