Donnie Darko (2001)

Viděl jsem režisérskou verzi (133min.) Fantasy / Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / a řekl bych místy komedie zajímavý počátek, úvod do děje, nasleduje okamžité vtrhnutí do příběhu. Takové vtáhnutí do děje to jsem nezažil. Zábavné : hláška otce "Občas kravíš, ale nejsi kráva". Richard Kelly ví, jak uchopit film za pačesy : smíchanina všeho možného, přesto uspokojujícího. Režie neuvěřitelně propracovaná, navíc si sám Kelly psal i scénář (ten chlap musí být génius). Příběh spolu se stále se měnící hudbou která provází celý film. Skvělá píseň Tears For Fears - Mad World. Donnie ( Jake Gyllenhaal ) se hodil skvěle do role. Kostým králíka skvělí, stejně jako jeho hlas. Úplně si nejsem jistý, co vlastně se všechno ve filmu událo. ( možná jsem tupec) možná je to schválně, protože je vícero možných vysvětlení. Něco tahového jsem ještě nikdy neviděl. Nemohl jsem od toho odtrhnout oči. Učitelské prostředí působilo věrohodné. Zajímavý pohled na někoho (Donnieho) kdo si řekne svůj názor ať to stojí cokoliv. Při filmu jsem neměl nutkání si něco ujasňovat prostě jsem to hltal. U mě je to nejlepší i když možná nejrozporuplnější film vůbec. Prostě bomba, to jsem tedy od velkého králíka rozhodně nečekal. Musím si to ale pustit znova, protože po dokoukání filmu vyvstávat mnoho né úplně jasných otázek a taky abych si to pořádně ujasnil. Režie, herci, hudba, pojetí, scény, prostředí. Skvělé. Více takových filmů a zadek mi přiroste ke křeslu. Další velice zajímavé věci jsou v kolonce "zajímavosti". Můj nejlepší hraný film vůbec. BOMBA *****

Škola rocku (2003)

Jack Black se hodně odlišuje od ostatních herců svým podáním hereckého výkonu. Zábavné, poslouchatelné a solidní. Já se bavil.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál) odpad!

Seriál založený jen na hezkých lidech prostě škvára.

Pearl Harbor (2001)

Film je delší, než denní pracovní doba v česku. Většina času je věnována pokusu o romantiku. Pearl Harbor jak název napovídá by měl být převážně válečný film a né romantický.

Faunův labyrint (2006)

Nevím jestli jsem vadný, možná jo. Nicméně pro mě to nebyl žádný velký zážitek. Hudební doprovod místy pěkný, zpracování místy dost brutální, výkony herců prostě zvláštní. Kostýmy naopak prvotřídní. Bohužel to na mě vyznělo spíš jako válečný konflikt. Kde válka je hlavním motivem děje a ukusuje si pořádný kus filmu. Na festivalu v Cannes prý diváci tleskali 22 minut po skončení filmu a já vím proč. Jednoduše byli bez sebe, že už to konečně skončilo :) Né, zas tak strašné to nebylo, jen mi to nepřijde jako něco prvotřídního.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Tohle absolutně není můj šálek čaje. Někomu se to může líbit ale mě ne. Tempo s jakým film probíhá a Poirot řeší případy je neskutečně pomalé. To by ten viník dříve zemřel na stáří, než ten případ vyřeší.

Marley a já (2008)

Příjemná rodinná komedie. I když řekl bych spíš tragédie. Ukazuje více smutku a nesplněných přání než zábavy. Nicméně zábava byla kvalitní a nevšiml jsem si za celý film něčeho trapného nebo nepovedeného. Také nám otevírá skutečný pohled toho, jak z člověka mladého a nezkušeného se lusknutím prstů stává vyzrálý rodič, který nemá chvilku času pro sebe. Velice dojemné scény s povedenou hudbou prohloubí emoční zážitek, při kterém jsem měl nenuceně na krajíčku. Jako třeba když Johnovy a Jenn umřelo nenarozené dítě,nebo smrt Marleyho na konci. Film má dvě hodiny a přesto jsem se ani chvíli nenudil. Režie = pohoda. Jediné čeho je mi líto je převažující smutek : život uteče jako nic, nikdo nežije věčně (Marley), stát se může cokoliv (smrt dítěte), nejistota v práci. Podívaná na úrovni. Za mě 4a1/2 hvězdy.

Chage and Aska: On Your Mark (1995) (hudební videoklip)

Na tak kátký film nebo řekl bych spíš klip ve kterém se navíc ještě nemluví, tak je zápletka slušná a hudba jakbysmet.

Kojak (1973) (seriál)

Nudné i na tu dobu.