Notting Hill (1999)

Trošku nereálná představa vztahu dvou lidí... Velice zábavné. Skvělý naprosto retardovaný spolubydlící. Hezká Julie a fešák Hugh. " Tony a Bernie. Dvě hovna " : ) To se spíš lidi naučí létat, než by je potkalo něco podobného. Film velikých kvalit.

Láska nic nestojí (2003)

Přesně tuhle namyšlenost žen nesnáším... Skvělí tatík. A hlavně Nick Cannon je v téhle roli naprosty borec... K popukání...

Vampire Hunter D (2000)

Krásná ukázka, že pravá láska nehledí na jakékoliv rozdíly. "Jsme beznadějně nepochopeni" jako bych to říkal já... Velice vhodná hudba. Emotivní a poutavé.Skvělá animace a mimika hrdinů. Úžasné anime. Plné emocí a nešťastné lásky.

Sbohem, baby (2007)

Opravdu poutavý začátek. Neuvěřitelné hned při prvních minutách se mi chtělo brečet " Jsi ovce mezi vlky ". Škoda, že těch ovcí je tak málo a vlků moc a většinou ovce sežerou. Naprosto rozporuplné, ani nevím, jak bych se rozhodl já. Neskutečná zápletka a vyvrcholení. Do toho bezva hudba ( jen by jí mohlo být při tom vyšetřování víc ). Mrzí mě že Casey Affleck přišel o přítelkyni. To opravdu nešlo rozhodnout a nevím jestli by se to dítě nemělo líp u bývalého policajta nebo u své snad " napravené " matky? Nechce se mi věřit, že to režíroval Ben Affleck. Jestli má takový talent měl by se vyprdnout na herectví a jít dělat režii. Úžasný film.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Hluboce významové tragické drama. Válečné utrpení a bezcennost jedinců a dokonce i skupin lidí. Jednoduchou ovladatelnost osob zobrazuje film prázdnými obličeji, které uposlechnou jakýkoliv rozkaz bez rozmyslu a jsou pod " hypnózou ". Beznaděj, bolest, utrpení a krutost spojená s hudbou od Pink Floyd to je tento film.

Vzpomínky na lásku (2004)

Ukázka, že neštěstí a tragédie se nevyhne ani hezkým a bohatým lidem a může je zasáhnout obrovskou silou. A v takových případech se už nedá ani říct " život jde dál " , ale " jen život končí ". Emotivnost celého snímku je působivá. Výkony hlavních představitelů taktéž. Skutečná láska hory přenáší. A přenese se i přes alzheimerovu chorobu v případě Woo-sung Junga (Cheol-su). Nechci si ani představit, že by potkalo něco podobného mě, ztráta pravé lásky takovým způsobem, neunesl bych to. Film protkaný srdečnou hudbou umocňující emotivní zážitek, nutící za polovinou filmu a především na konci plakat. Nenuceně smutné a tragické sousto naplněné bolestí a pomalou ztrátou duše. Dívat se jí do očí a ona vás nepoznává, trhá srdce na kusy. Ukázka průzračně čisté obětavosti a šlechetnosti starat se o Ye-jin Son (Su-jin) i když je duševně po smrti a nehynoucí láska trvající do doby dokud nás smrt nerozdělí... John H. Leeho teprve druhý celovečerní film a hned velká pecka. Jeden z nejlepších filmů.

Milionář z chatrče (2008)

Film kvalitní, nicméně ho kazila příliš moderní hudba. Ukázka toho co je pro mnohé neviditelné: chudoba, strach a nenávist. Také toho, že za peníze si koupíš ( skoro ) opravdu všechno. Dev Patel zazaříl.

Svět zítřka (2004)

Naprosto směšný příběh. Angelina Jolie se zase tváří jako by objevila Ameriku.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Při úvodních titulkáh navodí atmosféru příjemná hudba. Místy velice zábavné. Romantiku hodně narušuje hrubost partnerky vůči Gyeonovi za každých okolností. Já bych to s ní nevydržel ani minutu : ) Některé části bych úplně vypustil, protože zbytečně natahují film. Zamilovanost chlapce k této dívce je mi záhadou. Určitě by našel i takovou, která by ho nešikanovala : ) a byla by i hodnější.