Nae yeojachingureul sogae habnida (2004)

Skvělý film. Komedie, tragédie a znovu nalezení smyslu života v jednom kompaktním balení s pěknou mašlí. Ji-hyeon Jeon předvádí skvělé herecké výkony a taktéž Hyeok Jang. Korejce mají skvělou tvorbu romantických dramat.

Donggabnaegi kwaoihagi (2003)

Velice zábavné, hlavně scéna v jídelně. Spojení romantiky, bojových umění a zábavy. Bezva

Svaté srdce (2005)

Hodně se mi to líbilo skvělá hudba...

Million Dollar Baby (2004)

Myslím, že Clint Eastwood je jeden z nejlepších herců a režisérů vůbec. Jeho filmy totiž nemusí mít super slavné herce ( kromě jeho ) ani efekty za miliony. Jeho filmy mají totiž skutečnou poutavost nezaloženou na iluzi. Tento snímek zachycuje strasti bojových sportů a nelehkost jejich provádění. Člověk si neuvědomuje, že sportovci jsou obyčejní lidé, co ze sebe vydávají věci neobyčejné ( nadlidské ) také ukazuje, že kromě mistru jsou to lidé chudí a nežijí si žádném případě v přepychu. Skvělý film.

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

Velice krásný a smutný příběh. Přirozená a Yeon-hee Lee a nakonec dobrák Bin Hyeon. Jeden z nejkrásnějších romantických filmů co jsem kdy viděl.

Juno (2007)

Krásné, krásné, krásné.. Velice hezká a přirozená Ellen Page - Juno ( vypadala opravdu hezky a né jak většina teenagerských namyšleným a přemalovaných hereček ) spolu s Pauliem - Michael Cera citlivým a skromným klukem ( jsem velice rád, že se daly dohromady ). Film na mě působil neuvěřitelným dojmem ( většinou hned u začátku si říkám " co ten magor režisér zas vymyslel ", ale tady jsem to prostě hltal ). Úžasná hudba... v mnoha částech tohoto skvělého snímku. U většiny filmů jen hledám chyby, ale tady jsem civěl, jak puk a po skončení jsem neměl co vytknout, více a více takoých filmů. Děkuji zvláště těmto lidem : Jason Reitman, Ellen Page, Michael Cera, na tohle hodně dlouho nezapomenu...

Requiem za sen (2000)

Nezvyklé až extravagantní. Přes 2000 střihů a z toho většina tak pro psychouše spolu se zvuky, které nahrávaly asi uvnitř hrnce. Celé to vlastně popisuje svět feťáka. Na to se nepotřebuju dívat v televizi zajdu ven a mám to ve 3D. Půl filmu o babce, která je na fetu a myslí si, že jsou to lentilky na hubnutí. Kdyby vystřihly asi 30min. filmu ( ty sekavé opakující se momenty pořád dokola ), tak by film řekl divákovy úplně to samé. Nerozumím vysokému hodnocení... Strašná kamera, milion střihů, špatná hudba, nesmyslné a nepropracované děje "hrdinů" babka je na fetu, synáček je na fetu, jeho stará je na fetu i jeho kámoš je na na fetu a celý svět je na fetu a všem z toho hrabe a asi chcípnou, huráá... ( režisér by, ale neměl být na fetu při točení filmu, pak to takhle dopadá ). Tržby celosvětově $7,390,108 to i moje babička vydělá na trhu víc a to jen ve Zlíně. Jak může tenhle škvár překonat filmy např.: Nae meori sogui jiugae až 119. místo a Donnie Darko dokonce 147. místo. To se nadá absolutně srovnávat i když jsou z jiného soudku ( žánru ). Žebříček 200 nejoblíbenějších filmů je nevěrohodný.Myslím, že tržby mluví za vše ( co se týče oblíbenosti filmu ).Requiem : Rozpočet: $4,5 milionu - tržby celosvětově: $7,390,108. Nevydělal si ani dvojnásobek rozpočtu. Zato co mnozí říkají o tzv. pohádkách pro děti např.: Cesta do fantazie : Rozpočet: $19,634,497. Tržby Celosvetovo: $274,925,095. Tento film si vydělal více než 14 násobek svého rozpočtu. A mnozí pořád tvrdí " je to přece pohádka pro malé děti"... Tak se zamyslete nad tím co je kvalitní a oblíbené.

Láska nebeská (2003)

Dojemný začátek... potom Kris Marshall : " Dáte si moje kuličky " : ) ... Ty scény z toho erotického natáčení se tam absolutně nehodily a nevím proč je tam pletly ( předstíraný sex nemá nic společného s láskou ani romantikou.. ). Možná jsem zaostalý, ale nemám rád jakoukoliv " hlubší " erotiku v normálních filmech ( i když jen pár sekund )... Co je tohle za námět... " Deset hrdinů " z filmu se zamiluje do někoho u koho nemají šanci, je to nereálné nebo jsou jako " popelář a prezident " . Nereálný pokus, pořád toho samého a to ukazovat, že láska nehledí na rozdíly postavení, věku, peněz ( v reálném životě jsou to kecy ). To už tu bylo aspoň tisíckrát... je to nereálné a nudné i ve filmu... Někdo si asi myslí, že když film narve známými herci a herečkami, že to bude automaticky bomba. Nebude. O Elishu Cuthbert a její stejně přemalované kamarádky by si nikdo ani neopřel kolo kdyby na ksichtě neměly 6 litrů mejkapu. A zase hrajou d**ky, jak předvídatelné a trapné... A nakonec, když se tam vetřela ještě Denisa Richards, tak to jsem si už trhal vlasy z mé vyholené hlavy ( takové ho*na tlačit do lidí ) Jediné co stojí za to a je to zábavné jsou scény Krise Marshalla. Vím ,že tady budu za vyvrhele, ale já si to prostě myslím.

Most do země Terabithia (2007)

Josh Hutcherson a AnnaSophia Robb v roli do které se opravdu hodily. Bohužel dost slabý příběh ( jen o fantazii dětí co nemají zjevně nic na práci ) na konci velice tragické. Tyhle události mohou člověka poznamenat na celý život a někteří se z toho už nikdy nevzpamatují...

Cheonneyonyeou Yeoubi (2007)

Velice nezvyklé pojetí ( v příběhu se objevují zvířata, ufonské lodě, lidé, další světy... ) Pěkný příběh, roztomilé postavy, hezká animace... Miyazaki to není, ale stálo to za to.