• Pohádka

Silvestr hravý a dravý (1978) (pořad)

Přála bych si, aby se duch Vládi Menšíka reinkarnoval do někoho z Čech, potřebovali bychom to jako sůl :) Ale nejen on. Příjemná zábava, dobová taneční čísla, profesionální baviči a neformální humor. Tudy vede cesta, milá ČT...

Dost (2002)

Nemyslím si, že to bylo až tak zlé. Hraní Jennifer Lopez mi nepřišlo natolik neschopné jako ostatním a až na místy prapodivný scénář to byl normální, průměrný film. Kdyby se to lépe zpracovalo, učitě mohl mít i větší úspěch, především mluvím o happyendu, který mohl být aspoň trochu realističtější. Ale téma je dobré a mělo by se o tom mluvit...

Žhavé výstřely 2 (1993)

Zcela upřímně, jednička byla lepší. I tak je to ale dobrá zábava. Překvapivě se až tak neopakují fóry z prvního dílu, jak jsem se obávala, snad až na pana prezidenta ;)

Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (1977) (pořad)

Páni. Tohle by byl Silvestr, kdy by mě vůbec nenapadlo, že ta poslední televizní zábava roku je na prd. Ani chvíli jsem se nenudila a dokonce i pěvecké nebo taneční vystoupení byly něčím ozvláštněné. Menšík navodil vynikající atmosféru a já se jenom modlím, aby někomu v ČT (nebo i jinde, to je fuk) došlo, jak se to má dělat správně. Někdy by bylo lepší se dívat místo za hranice domů a inspirovat se nikoli stále modernějším (a blbějším) programem, ale kouknout se, jak to dělali ti, kteří v tom byli nejlepší.

Devil May Cry (2007) (seriál)

Devil May Cry... u mě se při tomhle anime perou dva dojmy. Ten první je něco jako "Ježišmarjá, to je bombastický, ten Dante je drsnej..." a ten druhej je "Je vidět, že to má jisté nedostatky." Nakonec mi z toho vznikly čtyři hvězdy. Dante je neobyčejně skvělá postava, má svůj vytříbený styl, a to, že má rád jahodový pohár z něj infantilního trapáka rozhodně nedělá. Ale 12 epizod je pro rozlet charakterů, nějaký příběh a hromadu hnusáckých démonů prostě málo. A to ještě neřeší, kam nacpat všechny ty mazácký souboje. Že je to původně hra, to poznáte na první pohled podle toho, že se absolutně všechno odehrává na bojovým placu. Mám dojem, že u tvůrců nevznikla ani snaha nějak všechny ty epizody propojit příběhem, otázka ale je, jestli to nakonec nebylo dobře. Možná by si Devil May Cry zasloužilo pokračování, na druhou stranu, v nejlepším se má přestat... P.S.: Sdělovala jsem po dokoukání své dojmy kamarádovi: "Ten Dante... to se nedá. Úplně mi z něho samy padaly spoďáry..." On na to: "Nekecej, já tě znám. Vsadím se, žes je sama zahodila už u druhý epizody..." Není nad dobré přátele, co vás znají, a přesto vás mají rádi ;) :D

Žhavé výstřely (1991)

Parádní parodie z dob, kdy to šlo i jinak, než trapně. Povedené vtipy se líbí a to, že se třeba několikrát opakují naprosto nikomu nevadí. Měkká Tlapička zabodovala! Moje tři nejoblíbenější scény: 1) "Byl to můj otec, jsem jeho nevlastní syn." 2) "Jo, musíš podepsat životní pojistku." "To nic,podepíšu to, až se vrátim." 3) "Všichni pozor!" "Dejte si pohov." :D Celé to sice trošku působí, jako by se sebrala banda lidí, a prostě vtipně nadabovala film (a asi to tak skoro i bylo ;) ), ale to na kvalitě zábavy moc neubírá.

Největší představení na světě (1952)

Moc se mi líbilo, jak je film zpracován. Tak trochu film s dějovou linií, přitom působí jako dokumentární sonda do života tehdejšího cirkusového života. Nemůžu vůbec říct, jak moc se poměry za ta léta změnily, ale nejspíš je to pořád o emocích, síle lidí a chuti držet celé představení pohromadě. Asi jako ve všech uměleckých směrech. Člověk vidí velké krásné představení s blyštivými kostými, ale je těžké si představit, kolik úsilí za tím vším je. Je to nebezpečné, namáhavé a určitě ne snadné. A navíc, stíhat si v tom všem zařídit ještě nějaký osobní život... Moc pěkné. Rozhodně stojí za podívání.

Byl jednou jeden král... (1954)

Werich + Burian + klasická pohádka = jedno z nejlepších vánočních pokoukání :) A princezna Milena Dvorská je krásná. Na tohle se hezky kouká. Žádnou novou verzi ani Šafránková nezáchrání.

Určitě, možná (2008)

Takový milý příběh, komedie pro pěkný večer. How I Met Your Mother ve zkráceném, trošku dětinském a naivním, Barneyho postrádájícím vydání. Ale stejně je to to lepší, co se v romanticko-komediální rybníčku dá najít. Není to Láska Nebeská, ale čtyři hvězdičky má možná jen proto, že to není s vánoční atmosférou :)

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Válečné události očima dětí, a to rovnou dětí z obou stran. Ale přijde mi, že to mohlo (a mělo) být mnohem více rozvedené, vypadá to, že je divák odkázán na domýšlení si událostí ale i pocitů z toho, co o válce ví. Na osmileté kluky ty děcka pronáší neuvěřitelně hloupé věty, mám dojem, že i ve své době by ledacos pochopili sami. Na druhou stranu, filmů o holocaustu je hodně, a tohle je zase trošku něco jiného, navíc překvapivého (ale co si budem povídat, co se stane nakonec člověk tuší už od té doby, co se trochu zorientuje). A konečné scéně mohl přece jenom někdo věnovat víc péče. Ale i tak, dojmy jsou, a i když ne bůhvíjak silné, můj první film tohohle typu. Proto za čtyři.