• Pohádka

Akt (1997) (divadelní záznam)

Cimrman je kult. Humor Svěráka a Smoljaka nemusí sednout každému, ale co já vím, tak kdo o Cimrmanovi slyšel a nelíbil se mu, na divadelní představení se nijak nehrnul. Zato mě tenhle druh zábavy připadá geniální a budu se k němu pořád vracet. Mimochodem, text písničky "Skleničky skleněné...", to je fakt něco :) Moje nejoblíbenější část je Cimrmanova filozofie externismu.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Absolutní špička akčních dobrodružných komedií. Indiana Jones už není jen učitel, archeolog nebo lovec pokladů. Dokonce to už není ani jméno. Je to pojem, legenda. Tenhle film zaujme i pobaví. Geniálně stvořená postava, která má dokonce svoji slabinu - nesnáší hady :) Životní role Harrisona Forda, a jedna z vyjímek, kdy mi opravdu nijak nevadí, že s výraznými časovými odstupy přibývala (přibývají) nová pokračování - jsou stejně povedená. Všechny další pokusy o dobrodruhy a lovce pokladů už jsou jen napodobeniny. Snad s vyjímkou Mumie :)

Queer as Folk - Season 2 (2000) (série)

Konec britské QAF mi přišel hodně zmatený, s celkem nepřehlednou situací a spoustou nevysvětlených skutečností. Ale co, koneckonců jsem se u toho bavila. Ale teď honem zpátky k americké verzi ;)

Queer as Folk (1999) (seriál)

100 lidí, 100 názorů. Ten můj je, že je tohle naprostý průlom v queer seriálové tvorbě. První čistě gay seriál. Po prvním shlédnutí jsem nechápala, a byla přesvědčená, že už se ke mně nic takového nedostane. Ale znáte to, člověk míní... Oceňuju brity za to, že se do toho vrhli a udělali si z gay tématu srandu tak vážným způsobem. Nebo vážné srandovním způsobem? :) Ale rozhodně to nemyslím zle, právě naopak. Člověk se na to rád podívá, ale i když jsem americkou verzi viděla až jako druhou v pořadí, uchvátila mě mnohem víc. Ačkoliv jsem si vůbec nemohla zvyknout na jiný vzhled "stejných" postav, nakonec jsem uznala, že co britové nakousli, to v americe dovedli k dokonalosti. Pro nezasvěcence doporučuji vidět jako první tuto britskou verzi, podle reakcí okolí se to pak nejen lépe srovnává, ale dá vám to taky možnost oblíbit si původní sérii :)

Sestra v akci (1992)

Velmi povedená komedie, lehce nadprůměrná a s výbornou Whoopi Goldberg. Asi bych to nemusela vidět pokaždé, když běží v televizi, ale na odreagování je to pěkná oddychovka.

Malá princezna (1995)

Tenhle film je moc krásný. Roztomile naivní a pro mě, velkou citlivku, i párkrát dojemný příběh. Pohádková atmosféra je cítit všude a herci (hlavně ti malí) jsou suproví :)

Velký (1988)

Zatím nejstarší film s Hanksem, který jsem viděla. Ale ačkoliv je to můj nejoblíbenější herec, tenhle film mě bůhvíjak neuchvátil, bohužel :( Pro mě normální romantická komedie, na kterou se člověk třeba i rád podívá, ale sám jí nijak nevyhledává. Výkon Toma Hankse mi nepřišel tak vyýborný, jako v jiných filmech. Ale i tak je to dobrý film :)

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Na tenhle seriál si pamatuji ještě jako malá. Písničky jsem uměla zpaměti a vždycky se těšila na další díl. Věřím, že předloha od Julese Vernea je tady jen hodně volně zpracovaná, ale přesto hodnotím velmi kladně :)

Chaloupka na vršku (2006) (seriál)

Tenhle večerníček je jeden z nejvydařenějších poslední doby. Tohle pusťte dětem a třeba se nám někdy podaří vyhnat ty moderní kreslené stupidity z televize :) Neříkám, že jsou hrozné všechny, ale většina. Naproti tomu tohle má pro děti hlavu a patu a navíc je hezké, že by i v budoucnu mohly vědet, jaké tradice se u nás dodržovaly / dodržují. Kouzelná loutková animace, jsem ráda, že tohle vidím :)

Deník zasloužilé matky (2001) (seriál)

Pro někoho možná dost nepochopitelné, ale tohle mi prostě na jistou dobu přirostlo k srdci. Ačkoli všude kolem je sitcomů na stovky, tenhle je mi něčím blízký. Herci jsou ve svých rolích neuvěřitelně sympatičtí a i přesto, že v reálném životě bych jí natáhla jednu ocelovou tyčí, Barbra Jean je úžasná postava. Líbí se mi, že i přes komediální zpracování se tam mihnou "vážné" okamžiky. I když je tahle seriálová rodinka dost trhlá, jsou mnohem víc rodina, než já a mí příbuzní. Možná proto mě oslovila. Vážím si toho, že Reba McEntire je velmi přirozená, a taky Scarlett Pomers za to, že dokázala překonat svou anorexii a vrátit se do seriálu, kde její postava výrazně chyběla. Kyra by zasloužila víc prostoru. I přesto všechno ale nedám pět hvězd, protože přece jenom ty poslední dvě série byly slabší a charaktery postav se trochu změnily. Škoda, že všechno jednou skončí (minimálně to platí u seriálů - těch normálních...). P.S.: Jsem to jen já, nebo se vám taky líbí Melissa Peterman (Barbra Jean) víc, když má nějaký to kilčo navíc? :)