• Pohádka

Nezlobte dědečka (1934)

Pořád mi na tom něco nesedělo. Připadám si už jako hnidopich, ale je to jakési celé... nedodělané, nekompletní. Nebylo to úplně ono...

Láska a jiné pohromy (2006)

Trochu si vybavuju, že jsem tenhle film před několika lety viděla a líbil se mi, hodně. Když jsem ho teď viděla znovu, nejsem si úplně jistá proč. Není to nejhorší film, ale hodně velká splácanina a spoustu scén a dialogů je přeafektovaných a neuvěřitelných. Průměr. Ale na druhou stranu má jistou atmosféru a kapku upřímnosti. A Jacks se mi líbila :)

Queer as Folk (2000) (seriál)

Yep. Další taková moje, svého času srdcová, záležitost. Nikdy nikomu nevysvětlím, co tomuhle seriálu dlužím. Znamená pro mě dost a strávila jsem nad ním silné chvilky. Dá se říct, že zbožňuju způsob, jakým je to celé zpracované. Postavy tady jsou opravdu charaktery a je stejně snadné si je zamilovat, jako nenávidět. A najdete tady všechno, co souvisí s tématem - to dobré, i to zlé. Od homofobie, hate crimes, coming out, věkový rozdíl, HIV a AIDS, promiskuita vs. monogamní partnerství, adopce dětí queer lidmi... přes diskotéky, drogy, vnitřní souboje člověka, běžnou práci a schopnost řídit svůj život... až po vtip, radost, rodinnou atmosféru, lásku, přátelství a pár srdceryvných okamžiků. Jestli chcete vědět, jak široké spektrum zabírá queer kultura, jděte do toho. Tady zjistíte, že to nejsou jenom fairies, leather daddies, drag queen a chlapi, co mají každou noc v posteli jiného tricka, ale že jsou i celkem stejní jako ti "rovní". Všem, kteří hlásají, že queer lidé se budou smažit v pekle vzkazuju: Jestli je Bůh milující, všemohoucí a neomylný - pak nechápu, proč by měl nenávidět své ovečky za to, že milují. Jak řekla Debbie, genitálie jsou jen doplňky od Boha. A jestli odpouští hříchy... pak doufám, že vám odpustí za to, že nenávidíte lidské bytosti jeho jménem.

C. a k. polní maršálek (1930)

Nu. Nemůžu říct, že by to bylo úplně nejhorší. Nicméně jsem se několikrát přistihla, že se nudím. Dlouhou dobu mi nebylo jasné, co je hlavní pointa filmu... a po tom, co mi to došlo, jsem byla poněkud zklamaná. Rozhodně po takovémto druhu filmu nežádám spletité osudy a dramatické zápletky, ale stejně se mi to tady zdálo málo... Lili a Rudi mi přišli jako umělá nahrážka, kterou byla doplněná chybějící romantická část - čili, měli velice málo prostoru a pro zápletku pramalý význam. I když, znovu podotýkám, to nebylo nejhorší, pokud budu chtít v budoucnu vidět Buriana, šáhnu stoprocentně jinam.

Auta 2 (2011)

Tady nevidím žádný problém. Měla jsem nižší očekávání (po tom, co jsem si tady přečetla možná až moc nízké...), ale nakonec jsem příjemně překvapená. Animovaná Formule 1 s trochou Jamese Bonda :) Nikdo netrvdí, že animované filmy jsou jen pro děti.

Auta (2006)

Prvotřídní animovaná pohádka jak se patří. Zezačátku a taky v průběhu filmu mě sice párkrát napadlo, že je to prostě divný... auta ve světě, ve kterém nejsou lidi... kdo je vyrobil? Ale na tom vážně nesejde :) Důležitý je, že jsem si připomněla, jak mám ty animáky strašně ráda...

Iron Man (2008)

Awww, od teď miluju Marvel filmy :) Tony Stark je ten nejlepší superhrdina! Velmi netradiční superhrdina, snobáckej ksicht, ale zamilovat si ho není těžké. Film je nadopovaný akcí, sarkasmem a vtipem, ale s takovou nonšalantností... Myslela jsem, že se u filmu najím. No, nestalo se. Teprve teď, po zhlédnutí, ohodnocení a komentáři, do sebe láduju už studenou večeři. Super film!

Doktoři z Počátků (2013) (seriál)

Ne, ne, ne! Tohle je smutný, fakt. Stačilo mi patnáct minut a málem se mi začala vracet večeře... A toto pochází z naší krásný země?

Mrtví a neklidní (2013)

Nejlepší post-apo komedie, kterou jsem zatím viděla! Počkat... jediná post-apo komedie, kterou jsem zatím viděla :D Ale vcelku dobrá podívaná. Jenom se to musí brát trochu s rezervou, myslím, že by se to specificky mělo nazývat parodie - protože jako parodie je to super. Nicholas Hoult (pro mě nový ksicht) je pěknej kus zadku, ale to stejně není pod nánosem make-upu vidět. Ovšem přes jeho zombie-walk a chrrr vrrr mňau není poznat jestli jako hraje nebo jestli je tak prkenný i normálně, takže nemohl nic vylepšit, ale ani pokazit :) Teresa Palmer na mě působila trochu Bello-Stewartsky, ale s tím jsem počítala dopředu. Každopádně pár dobrých fórů se tam rozhodně najde a když to neberete smrtelně vážně... Prostě láska lidi ! Ta léčí všechno! :D

Poslední tajemství Titanicu (2005)

Perfektní dokument. Pro někoho, kdo se Titanicu věnuje a má už spoustu informací v hlavě, je to něco neskutečného. Žádná fakta, žádné zajímavosti ani spekulace. Prostě jen vrak. Přijmete pozvání na Titanic?