• Pohádka

Pařba ve Vegas (2009)

Greatest hangover ever! Vzpomínám si na tu báječnou atmosféru v kině v roce 2009. Léto, venku vedro jak na Sahaře a my, banda puberťáků užívajících si lázně v KV, sedíme v klimatizovaném kině a řežeme se smíchy. Tenkrát mi to připadalo jako komedie roku, něco neuvěřitelného. Nevýhoda tohohle filmu je snad jen to, že je to jeden dlouhý fór. Nebo je to výhoda? Jasně, humor je někdy primitivní, typický příklad "jedem do Vegas a uděláme to tak, že na to nikdy nezapomenem", ale pokud nejste suchaři, tohle vás musí dostat. Všichni tři herci v titulních rolích byli výborní. Viděla jsem to znovu s ročním odstupem a trochou zklamání, protože jsem měla v hlavě zafixovaný zážitek z kina a doma osamotě před obrazovkou to není ono. Letos na potřetí, to zase vyšlo. Jestli se chystáte zhlídnout tenhle kousek, mám pro vás doporučení: Nejlíp v létě, s bandou kámošů co se rádi baví, aspoň trochu dobrou náladou a s něčím na posilnění. Když se budete chtít bavit, pořádně od plic se zasmát a řezat se smíchy i nad stupidními vtipy, nemohu vám doporučit nic lepšího ;) A doporučuju originální znění s titulky!

Ať ten kůň mlčí! (1992) (TV film)

Kde je Smoljak, musí být i Svěrák! Jinak to prostě nefunguje. Tohle byla děsně divná pohádka (nebo komedie či co), zasmála jsem se asi jen jednou (Šakal se svou velkou bandou) i když pokusů o vtip ve filmu bylo mnohem víc. Martin Zounar je u mě herec s nulovým talentem a obsadit ho je zoufalství. To samé platí o věčně uječené Kuklové (která mi navždycky zkazila Jasněnku a létajícího ševce - jediná kompenzace je to, jak jí tam Růžičková sem tam střihne :D). Bylo mi smutno za Víznera, za Batulkovou i za Fialovou. Příběh slabý, výkon slabý, zpracování... víc než slabé! Western kulisy a v pozadí zelený listnatý les? Jedině v Čechách... Krásný komentář od uživatele Vonter

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Teprve celých čtyřiadvacet hodin po shlédnutí mi došla jedna věc. Je to komedie. A já se nahlas zasmála až posledních několik minut. Zajímavé je, že to vůbec není důvod mého údivu -divím se spíš tomu, že mi to vůbec nevadilo :D Bariéru protrhla hláška: "Co na mě pliváš ty prase?" Nevím, to mě prostě dostalo :) Iva Janžurová byla ve své trojroli famózní a totéž lze snad říct o všech kdo se ve filmu objevili. Velmi netradiční námět nakonec vyústil ve velmi povedenou českou scifi, oblast, kam se zrovna nehrnu. Ale nakonec, proč ne.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

DiCaprio, Hanks, Spielberg, Williams... mohlo tohle vůbec dopadnout špatně? Mohlo, ale nestalo se. A za to jsem ráda, protože Catch Me If You Can je vážně něco. Neuvěřitelný příběh v dokonalém zpracování. Líbí se mi na tom, jak i přesto, že téma by to dovolovalo, není bezpodmínečně jen vážný. Film je braný odlehčeně, s humorem a vyzdvihuje vychytralost a mazanost Franka Abagnalea. Super film, na který se vždycky znova a znova ráda podívám.

Cats (1998) (TV film)

Jestli máte rádi kočky a muzikály, proč ne :) Na druhou stranu, i pokud ne, stojí to za podívání. Už jenom pro ty zadky v upnutých kostýmech :) Ale ne, vážně, Kočky jsou o obrovském nasazení všech herců, kteří podle náročné choreografie museli podstoupit dlouhé přípravy. Výborné pěvecké i taneční vystoupení a úžasné kostýmy vás musí dostat. A soundtrack se také povedl - píseň Memory je famózní!

Titanica (1992)

Zase jeden z těch lepších dokumentů.. docela zajímavé a fajn. Což se ale nedá říct o lidech z ponorky. Ti mě celou dobu, něžně řečeno, štvali. Proč probůh nemohli vytáhnout ten kufr? A proč na sebe pořád řvali? No, vyjma toho, jinak to bylo zajímavý ;) Super záběry na vrak! *thumbs up*

The First Time (2012)

Mě se tenhle film jednoduše líbí. Je to tak milé (pokud by se mi to nepříčilo, možná bych použila i slovo sladké) a ano, možná i naivní. Ale na druhou stranu, taky to ukazuje reálnou stránku věci. Film je přesně o tom, co slibuje název a na nic si nehraje. Hlavní herecká dvojice byla famózní a James Frecheville (jeho role) dokonale debilní :D Určitě se najde mnoho lidí, kterým snad tento počin nemá co nabídnout, ale musím podotknout jednu věc. I když je to primárně určené náctiletým... lidé, kterým se může období střední školy zdát už hodně daleko, si můžou aspoň zavzpomínat a nechat se unést nostalgií. Je to svým způsobem unikát, perla v bahně. Je to tak "krásné", v porovnání se vším tím, co v posledních letech vychází pod štítkem "teen komedie", že mě to dojalo. Tedy, ne ve smyslu sakra-teď-budu-bulet-dejte-mi-kapesník... Spíš něco jako bože-díky-že-dneska-existuje-ještě-někdo-kdo-to-podává-jemně-a-slušně. I když znám mnoho lidí, co se dokáží smíchy rozbrečet nad filmy typu Prci, prci, prcičky (včetně mého táty... lol :D), ano, občas fajn, ale zase až tolik mě to nedostává. Buď jsem divně vychovaná (což je paradoxní vedle předchozí věty :D), nebo jsem vyrostla ve špatné době. Ale tohle, tenhle film... to je prostě jiná liga.

Titanik: odhalená tajemství (1998) (TV film)

Rozhodně jeden z nejlepších dokumentů o Titanicu, které jsem zatím shlédla. S přehledem zmínil veškeré apekty: stavba, vyplutí, potopení, lidi z Titanicu, posádka... ale také vrak, cesta k němu, dojmy z tohohle děsivého podmořského hrobu... Well done.

Titanic: Prokletá loď (2003)

Mrazivé. Spoustu věcí okolo Titanicu je podivných. Pokud si člověk alespoň trochu "libuje" v paranormálnu, tenhle dokument je přesně pro něj. Rozhodně v tomhle nejsem skeptik. Nevěřím zdaleka všemu, ale na druhou stranu, kolik lidí se zachránilo, protože se kvůli prorockému snu nenalodili...?

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

OK, tak jsem zase našla něco, co mě dost zmátlo. Film je velmi neotřelým způsobem silně manipulativní a myslím, že ani kdybych ho viděla dvakrát za sebou, nepomohlo by mi to. Jednoznačně jsem celou dobu cítila, že vím, jak se děj odvíjí, kde se zrovna nachází (mysl/realita/vzpomínky), ale možná mi po celou dobu unikal. Nebo to bylo obráceně? Myslela jsem, že se ztrácím, ale celou dobu to bylo vlastně jednoduché? Hm... No, velmi neobvyklý filmový zážitek, JIma Carreyho jsem viděla mimo komediální role poprvé. A přesto, že to má myšlenku, zpracování, herce... už za chvíli se ze mě vypařily dojmy. Proto "jen" za čtyři. Ale silné čtyři.