Nespoutaný Django (2012)

No tak tohle byl Tarentinovskej nářez! Kam se hrabe Pulp fiction a další ocásky od Tarentina. Totiž, tenhle ocas Django, ten se stane kultovní záležitostí. Už to vidím trička s peprnými hláškami, placky a hrníčky, spousta plakátů k filmu a já si zamlouvám povlečení. Foxxovic nejlepší role. Leonardovic nejkrásnější modrá očiska a neustále mě rozesmívající (a opar mi trhající) hlas, který nečekaně dokázal vyloudit Samuel L. J. And be aware. The "D" is silent.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Peter Jackson opět ukázal, čeho všeho lze dnes dosáhnout na filmovém poli, když víte jak na to. Jeden z nejlepších filmů poslední do by a neříkám to proto, že jsem si nechala vytetovat Tolkienovo znamení na zápěstí. Přesně tak jako knižní zpracování - roztomilostí odlehčený příběh plný dobrodružství. Martin Freeman je nejlepší hobbit všech dob a Gandalf je opět šedým. Nedovedu prozatím napsat více, až se mi to rozleží v hlavičce ještě se ozvu, prozatím postačí: MILUJI TO.

Hannibal (2001)

Dámy a pánové porotci, jediné co můžeme srovnávat v Jehňátkách a Hannibalovi je výkon Anthony Hopkinse, jinak je film postaven na jiném základu,v jiném desetiletí a na Scottovic kameře. Mě se například líbil mnohem více, protože Hannibala nevidíme za mřížemi, nýbrz volného a zrovinka v jednom z nejkrásnějích měst světa. Co se týče závěru, který se od knihy liší, zaplať pánbůh, bože, proč dal Harris Hannibala dohromady s Clarice? To Ridley zvolil lepší variantu a co se týče mága Zimmera, děkuji mu opět za mistrovský soundtrack. Hannibal Lecter je stále můj nejoblíbenější sériový vrah (leč mu už Dexter šlape přes 7 let na paty).

Poslední samuraj (2003)

Vzpomínám si na ty chvíle, kdy se vousatý Tomík Cruissů procházel tou úžasnou krajinou, čuchal k růžovým kvítkům třešně, posmíval se Bobovi, probouzel se z nočních indiánských mur (měl si pořídit lapač snů) , vyřvával po nocích jméno své oblíbené (saké) – pomalu se zabydloval v té čarokrásné zemi, upevňoval vztahy mezi těmi pokornými a neuvěřitelně čistými lidmi - poznával obyčeje samuraiů, tam kdesi v Asii. Záviděla jsem mu, ihned bych sbalila své tři saky a dvě paky, odhodila v dáli svůj mobilní telefon (tedy své tři mobilní telefony) a usadila se tam – jediné čeho bych se nevzdala – té nádherné hudby!!! Hansíkovi můžu udělit titul: nejlepšího soundtrackáře světa!! A to nejen za samuraie, který ovládá emoce každé molekuly mého těla silou dá se říct - sloní, kdykoliv strčím sluchátka do uší, ale i za Temného rytíře, Gladiátora a mnoho dalších. Vraťme se k filmu, jenž se mnoha lidem zdá patetický. Zamilovala jsem se do něj, už tenkrát v kině a Tom Cruise, bože, takhle dobře nevypadal od dob Top Gunu. Navíc, tuhle roli jsem mu věřila a opravdu bych Nathana Olgrena pozvala na čaj. Určitě by měl co vyprávět. A co se týče Kena, ach, tohle byl dámy a pánové, pan Samurai. Sakryš, ja ten film žeru!

Atlas mraků (2012)

Netuším proč 114. nejlepší film, ale budiž. Roztrhat pět různých příběhů a pak je zamíchat a poskládat tak, jak mne napadne... No moc mi ten příběh smyslu nedal....,hodně mě rozesmáli důchodci hnací se v elektrickém autíčku za svobodou, ďábelské šepotání Huga jsem slyšela ještě cestou z kina a z pětice hlavních herců, která si střihla všechny důležitější postavy se mi nejvíce líbil právě on... Při konečných titulcích byla zábava zjišťovat, kdo - koho hrál. Nicméně mne film nijak nepřekvapil, neoslovil a netoužím se na něj podívat znovu. Možná jsem jen filmový buran, ale když je něčeho moc - tak je toho prostě moc.

Nedotknutelní (2011)

Člověk neví, jestli se smát nebo brečet. Neví, jestli ležet, sedět nebo klečet. Je stále na trní, i když ví, že nejde o žádný akcemi nabitý thriller, přesto očekává, co se stane v příští minutě. Padne další vtip, nebo drsný konec? Po shlédnutí tohoto filmu v originále, začínám uvažovat o lekcích francouzského jazyka (:.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

- 3x po *. Za hezké efekty. Za poslední scénu, kdy se mohl Ejbrehem vyhnout smrti v divadle a za písničku od Linkinů. Pro zpříjemnění chvilky při žehlení prádla naprosto vhodná podívaná. Co se týče upíru, docela strašidelní panáčci - pozor, chodící i za dne bílého. Pokud jsem Van-Helsinga považovala za slátaninu, u tohodle radši pomlčím, protože by mne mohly cenzurovat. :-)

Herkules (1995) (seriál)

Dobře, Hercules není pravdivý odraz historie, krvavý a tak sexy jakožto známe z nových seriálů od HBO, co si pohrávají s historií (nebo knižní fantasy-sérií). Je to možná naivní fraška a slátanina patosu a špatných hereckých výkonů jak tvrdíte. Ale pokud zvážím své dětství, tak mne k televizní obrazovce dostal právě on. (Kromě hvězdné brány, tedy). Seriál mého dětství a Herkules s Ioálosem? Hned bych s nima vykročila za dobrodružstvím. Xena a Gabča mě už tak nebrali... No, ale hanlivá nebudu, vždyť tyto seriály už mají oba svá léta a co se nyní zdá být divné, tehdy bylo náramně povedené a oblíbené. Tečka. (Zeusovský A. McQueen prostě božíí )

Hugo a jeho velký objev (2011)

Ach, ty srdcovky - v niž hrají hlavní roli děti, silné pouto přátelství a nakonec, šťastný konec. To je něco tak příjemného na pokuk v dnešní době střílení a dalších podobných nešť. událostí, které film doprovází. Hodně mi připomněl mou ročníkovou práci o filmu, kterou jsem psala na střední. Už jen za ty úžasné Lumiérovic snímky dávám za 5! A za nádherného Asu B. bych jich dala klidně devět! Moc příjemná pohádka před spaním. Sny ožívají ve filmu!