Samotáři (2000)

Zoufalé, nepřirozené, vyhulené péro. Naprosto bez nápadu a doufám, že není obrazem lidu českého, protože to už bychom jako národ byli na odpis. Neupírám teď hercům, ani režii. Nýbrž příběhu, to se opravdu nedá natočit film bez chlastu, hulení a neúspěšné hraní si rádoby na podivíny alá Forest Gump? Jediné co si z tohohle filmu odnesu: Hulit trávu se nevypláci, stejně tak jako chodit na české filmy do kina!!

Memento (2000)

Zajímavý pohled na věc. Líbilo se mi jak každá scéna končí tam, kde předchozí začala. Sunout se v čase zpátky a k tomu odkrývat "tajemství" z budoucnosti se mi velice líbilo. A Guy Pearce umí. Nolan ten mě snad nikdy nezklame.

Muž se železnou maskou (1998)

Navzdory nízkému hodnocení a komentářům hanící jméno tohoto filmu, musím světu oznámit, že je to jeden z mých nejoblíbenějších snímků s mušketýry v hlavní roli. Dojemné chvilky, krásní mušketýři a Leonardo Paprika, který zvládá zahrát bravurně oba bratry, Káina i Abela z Versailes. K tomu úžasná hudba a spousta odvahy. Nemluvě o vousatém Depardie v dámských šatech. :-) Irons i Malkovich přetékají přitažlivostí. Kurňa a že jim to v těch mušketýrských hadrech sekne!

Mládí (1992)

Viděla na doporučení. Čekala jsem více grunge, chlastu a hudby, méně lásky - přesto film příjemně překvapil humorem. Za něj, Eddieho Veddera a názoru, že ženská s malými prsy je také sexy - dávám ***. :-)

Temný rytíř povstal (2012)

Těšila jsem se více než půl roku! Čekala jsem na další psycho-thriler jen se slabým nádechem komixu (tak jako minule), nečekala jsem komix přesně takový, jaký má být....Svaly, pády a povstání, peprné hlášky, muži a ženy v maskách, otevřený konec...Ale no tak. Srovnávat tento film s tím předchozím není spravedlivé. Všichni máte pravdu v tom, že tomuto filmu k dokonalosti chybělo. A to někdo jako Joker (Heath Ledger), leč se Tom "Bane" Hardy snažil ... a já se ho chvíli opravdu bála, na konci mi připadal jako největší slaboch série (zamilovaný, zmrzačený, připravený pro ni umřít). I Zimmerovský soundtrack byl trošku ošizený (možná proto, že se na něm nepodílel J. N. Howard). Jinak to byla samozřejmě podívaná hodná návštěvy kina, kdo si to někde sosne o dost příjde: od realistických záběrů z přepadení letadla, přes pohřbené policisty v tunelech, až po přehnaně rychlou záchranu Gothamu, kdy se Batman vydá všanc slané vodě s příchutí neutronu.... Nolan sérii, myslím, zakončil mistrovsky, trošičku klesnul od dob Temného rytíře, ale jen maličko, nezradil mé očekávání a stále mu po mém náleží čestný titul: Bůh. RADA na závěr: hybaj do kina!

Nezastavitelný (2010)

Netvař se tak dojemně! Mám pak pocit, že umřu. Již dříve mne dvojice Scott-Washington uspokojila. Tentokráte však přesmíru. Takovou napínačku jsem nezažila už pěkně dlouho. Smekám klobouk.

Byl jednou jeden král... (1954)

Moje nejoblíbenější pohádka ze všech oblíbených. Werich, Burian, Kopecký, Lipský, Horníček....elita českého herectví! A upřimně, když Vlastík dělá kohoutka můžu se potrhat smíchy. Byl jednou jeden král českých pohádek....

Čokoláda (2000)

Miluji divné lidi. Toť vše, co můžu říct, protože tenhle film je samá podivuhodná osoba. Ten film je jako čokoláda, je sladký i hořký, občas narazíte na nějaký oříšek a sem-tam vás překvapí náplní. (: Juliette Binoche je nádherná žena!

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Samozřejmě, že mne do tohodle pohřebního světa dotáhl Dexter (M. C. Hall, protože jsem ho prostě potřebovala vidět). Již několik měsíců mi dělá bláznivá rodinka Mitchellových společnost noc co noc a já se vždy těším na další díl. Opravdu se mi vetřela pod kůži. Její často morbidní humor a štěstíčka, která kráčí ruku v ruce s pořádnou smůlou mě baví. Škoda jen, že existuje pouhých pět řad.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Mám ráda filmy pana Finchera již od doby 7. Lehce mi tenhle film sedmičku připomínal svým tempem a temnotou, kterou šířil. Co se týče Rooney, nejspíš na tu holku jen tak nezapomenu. Pro mne velice dobrý thriller - a třešničkou na dortu byly začáteční titulky s variací na led zeppelinovskej emigrant song!