Železní andělé (1987)

Když jsem bývala menší, dívávála jsem se dokola na trailer (tenkrát ještě na original VHS za Dvojitým zásahem s J.C.V.D).Strašně se mě ten film líbil,ted jsem ho konečně díky csfd.cz sehnala!!! Díky moc! http://www.youtube.com/watch?v=bM-K_xOvsFc

Avatar (2009)

Strhující modrá triková podíváná na pozadí jednoduchého příběhu. Radši bych opak. Myslím, že jsem viděla mnoho lepčích filmů, narozených v roce 2009 než Cameronskou Pandoru. Ale Sama W. musíme pochválit, takhle krásně na vozíčku umí vypadat jen on!!!

Poslední vyvolený (2007)

ale jen proto, že ho mam doma! jinak bych dala Odpad...ale přece, kdo by si odpad schovával doma, pod televizku? :-)

Krev jako čokoláda (2007)

Za pěkněj obrázek s vlkama, jenž se tam objevil asi tak dvakrát v záběru! Není to škoda točit takovýto filmy? Osobně lituju těch 50 kaček vyhozenejch :( Film naprosto postrádající tu stopro-krví nasáklou atmosféru upíro-vlkodalších bijáků - i z Dráculovinek jsem cítila víc toho "krvežíznictví" !!! A k těm vlkodlakům? To už je doopravdy líp zvládnul Alfonso Cuaron v HP trojce!!! Ať žije Lupin!!!Ble...

Stargate: Infinity (2002) (seriál) odpad!

Hvězdná brána se taky dočkala parodie??? :I brrr...mrazákovej efekt....tzn. na tvůrce poslat icetrack killera! brrr...

Já, legenda (2007)

Francis Lawrence mi zasadil další ránu do mý filmový brašny! říkala jsem si, constantine..nic lepčího už nepotkám a pak najednou příjde will smith a představí se mě jako, já, legenda! a to ani netuší, že se pro mě legendou stane!

Constantine (2005)

Francis Lawrence ve mně bude navždy vzbuzovat tyto asociace: zelenáč Shia LaBeuf, krásná Rachel Weisz , neodolatelné charisma čmadícího sarkasty Johna Reevse, odporně slizkej Gabriel(a) a neskutečně temný, vášnivě podšitý vládce podsvětí v bílém(Peter Stormare)! Todle všechno s přídavkem překvapivě dobře ztvárněného pekelného světa (toliko podobný tomu rozfoukanému lotrovskému , kterého jsme svědkem po nasazení prstenu) , zástupem vždy se šklebících démonů a oné tajemné mystičnosti vznášející se nad Kopím osudu! Místy jsem se bála, místy jsem se smála…celkový dojem – čtyři hvězdy z pěti. Komixová předloha byla z filmu cítit již od začátku….ovšem né tím zasmrádlým dojmem hloupého zpracování, naopak! Voněla skvělostí!

Most do země Terabithia (2007)

Představte si člověka, jenž silně touží sehnat jeden film, pídí se po něm několik měsíců a pak jednou….v jeden slunečný den, tam u trafiky, mu cestu osvítí výkladní skříň již zmíněné budovy. Vydat Terabithiu jako jedno z těch „levných stánkových dívidíček“, bych mohla, jako dětský fanoušek knihy a nyní o trochu starší fanoušek filmu, považovat za urážku na cti! Ovšem v očích se mi zablýsklo a s pocitem naplnění jsem vysypala obsah svý „Batávie“ peněženky a objevila těch ponižujících Kč 49,-! Příběh literárně-nadané dívky a výtvarně-chyceného chlapce, jejichž životy jsou natolik různé, že přeci musí existovat cosi společného: totiž nedostatek přátelských vztahů, mě oslovil. Nejsem z těch, co pláčí nad filmovými konci (např. u Titanicu ani slza neukápla!), ovšem příběh, jenž je vystavěn na silném poutu přátelství, nikdy se nemračící dětské duši, bohaté fantasii, skrytou životní filosofií a kruté životní ráně, mě obměkčil, takhle jsem snad naposled brečela, když Rowlingová krutě zabila Brumbála!!! Vynikajícně milé dílko, u kterého byla JASNĚ vidět práce lotrovských expertů z Wetta workshop, skvělá Anna Sophia Robb, jejíž imaginární hollywood star se mi vryla do srdce a nakonec překvapivě Robert Patrick, jehož znám jen a pouze jako „ terminátořího fakultního trenéra s emocemi“ v roli zásadového otce více než dvou! dětí….

Temný rytíř (2008)

Filmová podívaná, u které sem často propadala pocitu, že se ocitám v nitru děje! Strhující střešní sešup, supr imax-záběry, z nichž se mě motala hlava, vykrádačka banky a ladný taneční krok Heatha Ledgera coby Jokera, těsně předtím než svému klaun-partákovi uštědří ránu, vypálenou pro mě – neznalce zbraní jakéhokoliv druhu ničení - pistolí. To byl začátek,jenž mě lapil za klopy a držel se zuby-nehty až do titulků, od kterých jsem se taky těžko zvedala, poněvadž a protože skvěle šílená hudba Hanse Zimmera a Jamese Howarda, je něco, bez čeho by můj mp3 přehrávač, pozbyl existenčního vyznamu! Šílený smích Jokera – k tomu jeho sirénní motiv, chraplák Batmanův a opálenéj ksichtík Harvyho Denta! Nebudu lhát, celý film podle mě stojí na šíleně dokonalým projevu „badguye“ Heatha Ledgera, akčních scénách a spoustě výbuchů! Jediný, na co Nolan nedokázal odpovědet a co pořád visí ve vzduchu: „Do you know, how I´ve got these scars?“ Přesto však patří Christopheru Nolanovi čestný fandovský titul "Bůh"!

Requiem za sen (2000)

Víte, co mi tendle film způsobil? dvoutýdenní depresi, dvoutýdenní uvažování nad smyslem života,ještě,že končili prázdniny a práce mě zcela pohltila, jakpak by to dopadlo? (k filmu: bez těch skvělých hereckých výkonů,by to nemělo takovou hloubku)