Jekyll (2007) (seriál)

Velice podmanivý James Nesbitt! Poslední díl, nic moc. (: Ale celý seriál jeden velký grandióz.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Holy: "Jak dny ubíhají, smiřujeme se se smutnou skutečností, že jsme sami v bezbožném, pustém, nepřátelském a nesmyslném vesmíru. Přesto se musíte smát, viďte?“ Jak by taky ne, jedná se o jeden z nejlegračnějších seriálů ve Vesmíru. (:

Dr. House (2004) (seriál)

Pacient: "Vy jste doktor House?" House: "Vím že toho budu určitě litovat ale... ano" Dokonalý výraz Hugha Laurieho při každém činu, slovu, citové pohnutce dr. House přispívá ke genialitě seriálu. Poslední sezony zbytečně složité. Ale stále drží tvar něčeho naprosto unikátně humorného.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Těm, co vytvořili ideální postavu Jacka O´Neilla - tak inteligentního, vtipného, sarkastického, (díky RDA nádherného), odvážného plukovníka, posílám hubana. I za T´elca, za Abydos, za hvězdnou bránu plivající červí díru, trosku sociálně-přitroublého Daniela, dokonalou ukázkou toho, jak ženy inteligentní dokážou být - Carterovou, veškerou tu červí havět od goaldů přes jaffy až po tokry, všecky ty světy, které jsem mohla s SG-1 navštivit. Za Thora, za Hammonda z Texasu, Breitakka z Chullaku. A těm, co SG poskrvinili novýma epizodama, řadama, sezonama, přízviskama jako Atlantis, Universe - na ty Apofyse :D. Dříve velká závislost, dnes ukrutně krásná vzpomínka na "dobré" časy.

V zajetí rychlosti (2005)

Anthony Hopkins v roli jednoho z nejpříjemnějších filmových dědků se svéráznou životní filozofií. Tucet vtipných hlášek a dojemných okamžiků. Nemohu najít lepšího přídavného jména než: roztomilé.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ryzé zlato mezi filmy, to ano. Nejlepší film csfd? (: Paráda, až se mě někdo zeptá na nejlepší film, schodím to na Vás. Tim Robbins je neskutečně přitažlivý!!! Morgan Freeman tak dojemný!!! Pro mě to však Slunce mezi hvězdami asi nikdy nebude.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Kurnik - nevim jestli *** nebo ****. Vynikající Heath, jak jinak - sexy Johny, podmanivý Colin, strašidelný Tom. Pěkně stvárněné fantazično. Jen něco málo mi tam nesedí - Čert mě vem, nemůžu přijít na to co to je. Kvůli nebožtíkovi Heathovi, Petru Stormareovi a příjemnému večeru v kině - dávám 4.

Statečné srdce (1995)

Kdo u tohodle filmu netajil alespoň chvíli dech? Mistrovské dílo, výš už si snad Gibson ani nemůže sáhnout. Miluju tu hudbu. Absofuckinglutly! Get crazy about....

Umučení Krista (2004)

Drasťák se vším všady! Nemám ráda tenhle film, jednoduše proto, že je tak dobrý. Tak silně působící, že po shlednutí v kině - koupen domů na VHS - ale nikdy nepuštěn. Kdoby taky chtěl takhle trpět 2x? Ježíšku, už nikdy nebudu klít tvým jménem!

Hurikán v ringu (1999)

Rubbin „Hurricane“ Carter je jedna z nejsilnějších filmových postav, které jsem měla čest kdy zřít. Hlavně tedy díky vynikajícímu Washingtonovi. Podává zde skvělý výkon a já mu věřím každé zaškubnutí rtem, každý úder pěstí, každou vyřčenou větu. Dokonalé představení boxera, který žil v těžké době. Spousta silných okamžiků, film, který má pro mě velikou citovou hodnotu + 2 menší plus: Skvělá ústřední píseň od Boba Dylana! Je to druhý film, ve kterém jsem viděla hrát Johna Hannaha a musím říct: On umí i hrát, chlapík. (Srovnání s Sommersovskou mumií)