Abandoned (2010)

Jak je příběh strohý a zbytečně osekaný, tak se na něho lépe kouká. Divák sice nemusí přemýšlet, nic se pro něho nestává zázrakem a herecké výkony usadí vaše mozkové buňky na svá místa. No, herecké výkony. Až na Britany jsou všcichni na přesdržku. Je fajn, že se snžil udělat co nejtamnější prostředí a atmosféru, když ale dojde na lámaní chleba, nechají Feifera se vykoupat ve vlastní štávičce. Jen zmíněná Britany mu pomáhá se sklizní už tolik neurodného pole.60% jak vyšitých

Díler (2010)

Film, který vsadil na mladé a šťavnaté tváře. Schumacher však potvrzuje svůj titul lama, který mu zůstane do konce jeho prachbídného režisérského života. Ještě, že ten Kiefer to pouze vypráví....

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Zajímavé téma někdy prostě nestačí. Jakkoli totiž vypadala první půlhodina slibně, skoro 2 hodiny opakování jednoho nápadu na X způsobů mě u filmu neudrželo. Přitom teoreticky vypadal tak nadějně: nejen že dobře vypadal, ale i hudba překvapila, hlášky často rozesmály, postavy bavily. Jenže všechno to blikání a hláškování se brzo začalo opakovat a já musel v zájmu udržení pozornosti začít pauzovat. A už to je v mém případě minus s velkým M. Když se k tomu přičte nekonečné vyznávání lásky, zamilované pohledy a velká životní zjištění a poselství (jakkoli jsou vtipně podána), výsledek prostě nepotěšil.

Vražedná stěna (2008)

Ve svém žánru poměrně laskominka, ovšem ve srovnání se svými cizojazyčnými vrstevníky tomu do dokonalosti přece jen chybělo. Na neamerickou produkci skvost, ovšem 5.* si přece jen zatím ponechám.

Počátek (2010)

Film s tak mohutnou propagací, který mě musí zaujmout už během prvního shlédnutí, ale Nolan má ve svých dílech vždy až moc vyšperkovaný a za jakous takous brilantností schovaný jednoduchý příběh s ohromující vizuální stránkou, ovšem zapomíná na lidský prvek. Jeho postavy nikdy nesršely věrohodnou psychologií a spíš na plátně pochodovali jako robotičtí igráčci, kteří snad i dokáží ovládnout své neschopné nepřátele. Ne, že by Inception bylo v tomto ohledu tak moc jiné. Osobně si však velmi cením donucení zhýčkaného diváka přemýšlet u filmu. Nolan mu vnuknul víceúrovňovost interpretace a nemožnost během filmu vypnout, protože uděláte-li to, nepochytáte všechny "hustokrutěpřísné" detaily. Konec považuji za neskutečně dobrý nápad a Nolan si jím u mě šplhnul. Za donucení používat mozek 3 a půl *, tu druhou půlku * dávám, ano je to povrchní, za Josepha Gorrdon-Levitta a Toma Hardyho. Poslední zmiňovaný je pro mě první sympatická figurka v Nolanových filmech. Jinak všem, pro které je tento počin průlomovým a považují jej za film roku, gratuluji, ale já si na tu svoji pecku ještě rád počkám.

Kinsey (2004)

Další z řady komplikovaných životů, který, seč je výtečně zahraný i napsaný, mě nedokázal dostatečně vtáhnout do děje. Životní dráha muže, který byl svými vědeckými kolegy nepochopen a církevními kruhy odsuzován, se opírá zejména o herecké umění Liama Neesona, jenž přesvědčivě ztvárnil muže, považovaného za průkopníka moderní sexuologie. Jenže celý film, sic je chytrý i zajímavý, je spíše konverzativním, nikterak vybočujícím vyprávěním, které vás citově nepřipoutá ani neohromí.

Maniak (1996)

Čekal jsem alespoň nějakou zabijáckou a vypěťovou podívanou, když jsem však zjistil, jaký bič Bright ušil na Kiefera, bylo mi do breku. Nemůžu říct, že by neměl působivou roli, ale jeho potenciál zkameněl hned v úvodu po několika minutách. Reese se na svou parodickou hodila nadpřiměřeně, ale její "namyšlenost", že ona je vládcem platna ve mě vynutila posunek, že bych ani tu 3 hvězdu neměl radši dávat. Kiefe, tebou to není.

Cashback (2006)

Filmová lahůdka, kterou je opravdu požitek sledovat. Výborná slova a vizuální dojem společně s občasnou a dobrou komediální proloženinou jednoznačně těší a těší. Benovo vyprávění je mimořádně poutavé a jeho výlety do minulosti jedinečně snové. Konec je tedy na mé gusto sladší (začíná karamelizovat...), než by musel být. Ovšem zbytečně dluhé a nudné kecaniny kazí celý dojem. Je mi líto, ale 3 zasloužilé.

Legie (2010)

Panebože, to byla neskutečně debilní spatlanina. A přitom to vzhledem k námětu, konkrétně jeho stěžejní myšlence, kterou je souboj lidí pod vedením andělů, mohl bejt výbornej akční nářez. Těšil jsem se na nadprůměrnou akci a atraktivní příběh s neotřelým ústředním motivem - a místo toho dostal slaboduchou hloupost s průměrnou akcí. Pár momentů bylo OK a za ty dávám dvě hvězdy, ale jinak je to dost průser. Rozhodně těm, co to ještě neviděli, doporučuju switch brain off.

(K)lamač srdcí (2010)

Nač troškařit s hvězdičkami, tohle je jednoznačně nejlepší komedie tohoto roku. Je to milý film s chytrou zápletkou a nenuceným vtipem. Konečně příjemná podívaná, která netahá za uši ani oči a vůbec nenudí. Díky za francouzského (K)lamače, který jednoznačně dokazuje, že žánr "chytrá komedie" ještě není mrtev, i když se o to mnozí tvůrci, zejména ti záoceánští, poctivě snaží. Takže díky snaze nekopírovat, přidávám hvězdu navíc.