Les 7 Jours du talion (2010)

Další z řady pomstichtivých filmů, ve kterém jednoznačně sledovat pouze herecké výkony. Samotná režie a příběh jako takový je prachpouhá vykrádačka dávno lepších a zapomenutých bratrů, kteří měli aspon zájem trochu si pohrát s časovou osou. Tohle je jen průměrná mučící fáze, která určitě na jeden večer pobaví.

Není zač (2010)

Velmi zvláštně nudný film, ve kterém hranice vtipnosti spočívají v holce, která má problémy s pletí. Nevím, jestli na tento druh humoru jsem příliš starý, nebo mladý, nebo jsem se jen špatně vyspal. Jen doufám, že příští pokus nebude stát za starou bačkoru, dávám přednost nové.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Výborná oddychovka, které v rámci popkornové jízdy nemá chybu!! Příjemné obsazení, výborná akce, jednoduchý příběh...ale v tom je ten háček...film přes veškerou snahu může občas nudit, absence silných momentů je citelná a já se obávám, že tahle ingredience divákům bude chybět a podle mě i popkorn by měl být malilinko ambicioznější než tahle poctivá sázka na jistotu!! Verdikt: Poctivých 60%, doporučuju všem, kteří se chtějí letně a letmo dobře pobavit!!

Policejní odznak (2002) (seriál)

Takhle perfektně vypilovanou a vykonstruovanou kriminálku, která své tempo drží po celých 7.sérii jsem ještě neviděl. Surovost a fuckování je tu na denní pořádku, které je doplněno naprosto přirozeným humorem, který tomu dodává ten správný drajv. The shield sahá daleko za hranice možností, co si divák může jen myslet. Takhle poměrně zrealizovatelný pohled na svět dokáže D.J.Caruso se svým štábem. Jeho nekompromisní a přesná ruka se trefila přesně doprostřed dlouho nezdolaného terče. Michael Chiklis spolu se svým strike teamem je jeden z nejlépe vyvíjejích se charakterů postav (týmu) a každý si bezvyjímky najde svého favorita. Tady je šance fandit opravdu každému. Detektiv Wagenbach je se svojí vedlejší postavou detektiva naprosto skvělý a nepřehlédnutelný. Tíživá atmosféra a skvělá závěrečná 5,6,7 série dokazuje, že policejní odznak nebude ve svém žánru zdaleka překonán a seriál zůstane navždy v našich srdích.P.S. Finále je bravurní.

Muži v offsidu (1931)

Film skýtá hodně možností, jak děj patřičně osolit a vylepšit. Všechny však podmíněné akty zanechává v ústraní a vyzdvihuje herecký výkon Huga a Emana. Innemann jakoby zapomněl na ostatní aspekty a zaměřil se na pilování hlavních podstav, které zvládl na výbornou. Děj však lehce pokulhává a některé nucené vtípky také nejsou příliš poslouchatelné. Na "oldies" československé filmografie určitě skvělý kousek, ovšak na mladší Krakatit rozhodně nemá.

Svěrací kazajka (2005)

Velké množství pro i proti skýtá tento zajímavý snímeček. Snad poprvé v životě jsem viděl Keiru Knightley pořádně hrát a Adrien Brody nezklamal. Spolu tvoří překvapivě výtečnou dvojici. Skvěle nasnímané makrodetaily nevadí a působí příjemně neotřele. V kontextu s celkovým konceptem díla ba přímo trefně. Režisér se soustřeďoval na jednotlivé detaily, ovšem celek se mu tak dokonale poskládat nepovedlo. Technicky je film brilantní. Syrovost je z obrazu přímo cítit a sentimentu tu skutečně příliš neuvidíme. Ovšem několik rozehraných témat ve výsledku nezapadne tak úplně dohromady a divák se neubrání pocitu, že čekal možná něco víc. Éterická a velmi tlumená hudba působí překvapivě silně a dotváří už tak velmi stísněnou atmosféru plnou strachu a samoty. Milostný vztah hlavního páru nevadí a ve filmu nepůsobí navíc. Zamotaný scénář je vcelku fajn. Je tu cestování časem, lehce načrtnutá otázka existencionalismu a několik poměrně silných scén. Ovšem něco tomu stále chybí.

Zakázaná zóna (2010)

Místo monster se tu řeší nepochopitelné věci ještě debilnějšího páru. Nenechte se nachytat. Nedoporučuji.

A-Team: Poslední mise (2010)

Takový nával až nehorázně moc hektické akce tu už celkem dlouho nebyl a víceméně je to povedený film se vším všudy. Ať už se jednalo o herce, efekty nebo všelijaké zvraty v ději, všechny tyto vyjmenované věci působí jako skvěle odvedená práce. Nicméně kritickou chybou filmu je až neuvěřitelná nepřehlednost kvůli celkovému spádu, který je vskutku obrovský, roztřesené kameře a střihu snad každých pár sekund. Nakonec to vypadá, že je tam toho strašně moc, a přesto se to zdá být málo.

Dostaň ho tam (2010)

Get him to the greek je jednoznačně nářez, jak se patří, ovšem moralizační struna je natáhovaná, až praskne. Citové pasáže a psychika postav je tu naprosto zbytečná. Nadbytečná váha, pod kterou se i poměrně silný most podlomil. Režisérsky i scénářsky dobře odvedená filmařina, který určitě stojí za ohlédnutí, až na již zmíněný nešvar, který si Stoller nemohl odpustit, ani kdyby ho na skřipec natahovali. Děsná škoda. Proti dvou hlavním aktérům nemám námitky, naprosto skvělé zahrané. Buďme soudní, konečně komedie, která se může do stejnojmeného kabátu obléknout.

Na tuhle nemám (2010)

Jay Baruchel si krade celý film pro sebe a záda mu kryje velice povedený a vtipný scénář. Základní předpoklady pro zábavnou komedii jsou splněny, navíc ani zbytek obsazení nic nekazí, spíše naopak. Ačkoliv z ukázek mohl tento snímek působit nenápadně a tuctově, výsledný sestřih je plný momentů, které budete rádi reprodukovat svým přátelům. FIim odsýpá a nemá slabá místa a jedná se za poslední dobu o nejlepší komedii pro mladé.