Murder-Set-Pieces (2004)

Slasher, který už podle názvu napovídá, že jeho složení bude z nejstupidnějších pasáží, které může lidský mozek vymyslet. Sven se s ničím nejebal a prostě všechny vojebal. Neříkám, že mu to nešlo, krve bylo také dost, jen ty "nabité" scény byly děsně iritující.

Stolen (2009)

Film, který nenudí, nadchne a dá vám do života zase otázku navíc. Skvěle zahrané komorní drama, která nám předhazuje dosti vypilované postavy, převraty v ději, a i na svoji jednoduchost zdařilou výpravu. Anderson dokazuje, že i bez tisíců vystřílených nábojů jde udělat akci bez akce, tudíž něco jako Ramba bez Stallona...Pro mě poměrně silný zážitek....

Zlatý kompas (2007)

Chtít někdy nestačí. Zlatý kompas je film který chtěl moc zaujmout pozici vedle velkých fantasy filmů poslední doby. Jenže ono ouha, příběh působí křečovitě. Přehršle postav a neživý svět kolem dokonale motají diváka a nenechávají ho prožívat děj. Film pak působí spíše jako ukázka průměrných triků a podivných okamžiků kdy postavy něco dělají, ale vám je to jedno..... Kompas tedy ukazuje pomýlenou cestu, která je překombinovaná těžkopádná a hlavně prvoplánová. 45%

Solomon Kane (2009)

Na mě příliš utahané a ušmudlané. Hlavní hrdina by mohl charakter rozdávat. Bassett příběh prokleslil skvělou hudbou a jeho digitální stránka je více než zdařilá. Van Helsing byla pohádka pro dospívající, tohle ho svojí atmosférou rozhodně předčí. Ovšem málo akce, málo napětí schazuje vysoký potenciál někam do ústraní, ve kterém už asi zůstane napořád. Sekání hlavy natřikrát je fajn spestření, ale utahané pasáže a takzvané "padání štěstí do klína" mě donutilo hvězdu ubrat.

Salvador (1986)

Leč sebe lepší pokus o skvělou atmosféru, dobrých hereckých výkonů a krásného prostředí, tak stejně jako u hotelu Rwandy mě to přišlo děsně vyumělkované a zahrané do autu. Tady kdyby člověku nabulíkovali, že zlaté prase má 5 nohou, lidé na to budou koukat s otevřeným chřtánem. Já se jen však v klidu usadil, vychutnal si slušně odvedné boje a hlavní myšlenku jsem nějak nepocítil. Na drama je to na mě trochu patetické a gradace děje mě taky nějak nepoznamenala. Pro mě jeden ze slabších dílků Olivera.

Rampage (2009)

"Velikán Uwe" řádil. Jeho tunely a herní předehry ho nejspíš už omrzely, proto se rozhodl pomstít všem, kteří ho odmítli mezi lidskou společnost. A ten člověk sakra válí. Nečekal jsem, že uvidím inteligentní, duchaplnou a napínavou akci, o které si budu moc s kamarády promluvit v hospodě. Ani jsem však nečekal, že nelidská řežbičina na mě může tolik zapůsobit. Nic těžkého, nic srdcovního, ani nic ze sci-fi patlanin. Tohle je prostě jednoduchá stupidita, která se rozhodně může srovnávat s některými zbytečnými patosy. Tohle na mě působilo, tohle já můžu. Už se těším, až si ten masakr vychutnám znovu. Snad jen těch keců mohlo být méně.

Královna prokletých (2002) odpad!

Měl jsem pocit, že se dívám na Miss oblečení a maska 2010. Taková bída. Taková nuda. Taková žalostná režie mě doslova přikovala a já přemýšlel, kde se mohla stát chyba.. Rymer se zřejmě sjel větší dávkou, pak si vzal do ruky kameru, se kterou pobíhal mezi debilníma idiotama- ne děkuji, toto můžu vidět na každém větším nádraží. P.S.zatraceně dobrý soundtrack.

Podezření (1990)

Tempo filmu je děsně pomalé a Harrison se místy tváří jako čerstvý stařeček nad hrobem.... Politické názory mě nezajímají a soudní drama už jsem viděl ledajaké. Tohle není výjimka, jen prachobyčejná klasika ze soudního prostředí okořeněná drobnou směsí, která ovšem padá příliš rychle na dno a než člověk vyloví to, co potřebuje, dá mu to přece jen práci. U nedělního oběda však jde všechno lépe.

Vysoká hra patriotů (1992)

Ford, jak ho neznáte. Jeho mladý a vyumělkovaný obličej ve vás zanechá pocit blaženosti a určitě na něho budete rádi vzpomínat. Co se týká filmu samotného, je to pořád totéž. Přesycený, avšak vyšumělý podtext tomu bere tu správnou šajnu. Budu-li upřímný, dějové zvraty pro mě byly přilíš směšné a banalita syčí každým druhým záběrem. Na akčnák málo akční a na kriminálku příliš sebejisté. Béčko, které neurazí.

Pan Nikdo (2009)

Iritující. Tohle si na sofistikovanost jenom hraje. To, že se ve filmu prolíná několik možných realit, časových rovin a mluví se o moderní fyzice, z toho automaticky nedělá geniální dílo. Záběry z Marsu nedělají sci-fi. Jestli něco skutečně naplňuje kategorii "pseudointelektualní", tak je to tenhle film. V podstatě prázdné a banální, nic nového ani objevného... I soundtrack mi svou podlézavostí šel na nervy. Netvrdím, že ten film nemůže být inspirativní a určitě leckoho dovede k zajímavým myšlenkám nebo meditacím... Ale přišlo mi to o všem a o ničem, dojemně o životě, lásce a vůbec... ale kvůli takovým tématům nekoukám na filmy, o tomhle přemejšlim v tramvaji. Zkrátka nedotažené myšlenkové pochody, díky kterým film ztrácí na své kvalitě...