Smrtící infekce (2009)

Zombie horor bez vražedných a krvelačných zombíků je jako bramborový salát bez brambor. Pokusit se zaexperimentovat a zaimplementovat lehce duchařskou a konverzační záležitost se ze začátku poměrně zdařilo. Pokud se však film táhne necelé dvě hodiny v jednom a tom samém rauši, troufnu si na férovku říct, že je to sračka jak..... Zkrátka konverzace o ničem, akce tu žádná není, tupost hlavních hrdinů ani není třeba komentovat. Občasná dobrá zvuková stránka vytáhla snímek z nejtemnějších hlubin.

Černá kniha (2006)

Nemůžu si pomoc, ale filmy bez americké produkce se mi začínají líbit čím dál tím víc. Zvláště ty válečné. Film je z hlediska řemeslného udělán v čistých hollywoodských intencí. Ale režisér vsadil do doby druhé světové války čistě moderní akční příběh. Sice se mu podařilo postavy a děj celkem bez problémů s historickými reáliemi solidně skloubit, ale ten dnešní duch je ze snímku cítit na hony daleko.

Ochránce (2005)

Vin zvládne zahrát všechno. Jenom toho babysittera ani nenapodobí. Pokud vám nevtipnější na americké komedii přijde kačer, asi se někde stala chyba. Tady ano a velká. Pro děcka to může být něco nezapomenutelného, pro mě jen nepříjemná podívaná.

Saltová (2010)

Přeplácaný, neuvěřitelně seriozně se tvářící, přitom však až béčkově vyznívající scénář, který je tak přeplněn zvraty, že je vám to nakonec všechno úplně jedno,štěstí se však na Noyce usmálo. - toť největším kazem Salt. Největší devizou je skvělá Angelina Jolie, která je jako jediná autentická ve všech myslitelných polohách (hereckých, ehm). Nebýt Jolie a místy solidní akce, jednalo by se o snímek maximálně velmi průměrný. Bourne v sukni se rozhodně nekoná, ačkoliv sama postava Angeliny aka Salt potenciál rozhodně měla. Lepší agentku by totiž na plátně pohledal. Už kvůli Angeline bych si nechal líbit druhý díl, jen vyměnit scénaristu!

Vyletět z hnízda (2008)

Mlaťte mne, tlučte mne, mučte mne, ale prostě ten nádech klidně plynoucí komedie tam prostě nevidím. Mathew je jak namalovanej a Hilary tupá jako dřevo. Zkrátka blaženost nenastala.

Experiment (2010)

Příjemně strávená hodina a půl jen dokazuje, že Amerika dokáže natočit film ve vězeňskm prostředí, kde se jen vězni neřežou a dozorci nechlastaj. Ovšem "novodobý" experiment má tu smůlu, že ho jeho německý bratr předběhl o 9 let a tudíž si mohl vymýšlet kličky jaké ho jen napadnou. Toto je jen naprosto přesná a ještě poměrně nepovedená kopie. Brody to poměrně zpackal. Psycho Forest se mi velmi líbil, ale Christian ho právě před 9 lety jednoznačně trumfnul.

Já, robot (2004)

Se vší úctou k Alexi Proyasovi musím dát pouze 3*. Nejsem si tím snímkem moc jist o čem přesně má vypovídat, jestli je to filozofický nebo prostě film pro pobavení s jakože vyšší myšlenkou. Je to takové jako na horské dráze (chvíli nahoře a pak zase dole). Svět budoucnosti mě zde moc nezaujal a nepřesvědčil (triky to stejné), Will Smith hraje normálně, jako obvykle vlažně, ale jistě, to jo. A nakonec finální rozuzlení a souboj je jedno velké klišé, jakých už bylo natočeno mraky. Ale když to tak vemu, mohlo to být mnohem horší. Budu se nato muset podívat ještě jednou.70%

Případ Mahowny (2003)

Film mi přišel děsně křečovitý a osobitý. Nevím, jestli je to Hoffmanem, nebo zvláštní nádechem Las Vegas, či za to může prostá kamera.Nečekal jsem, že se vydržím dívat na film, kde se jenom a pouze sází. Něco mě však vtáhlo nějakým kouzlem do děje. Na Mahownyho kanaďané nikdy nezapomenou. Bohužel, já už si o něm moc nepamatuji.

Robin Hood (2010)

Ridley Scott jak ho neznáme! Velice netradiční a naturalistický pohled na legendárního zbojníka, ovšem s potřebným ,, pohádkovým" feelingem. Jako historický film to funguje výborně a pokud přistoupíte na hru tvůrců, tak to skvěle funguje i jako legenda o Robinu Hoodovi. Vlastně je to celé takový prequel filmu s Kevinem Costnerem! Scottovi skoro není co vyčíst, velkolepá výprava, výtečné herecké obsazení a i ten Crowe mi v roli Hooda skvěle seděl. Samostatná kapitola je pak Mark Strong jako Godfrey, který padouchy prostě umí. A i když byl film velmi drahý (150 mil.) je na něm vidět každý cent. Plný počet nedám kvůli občasné zkratkovitosti, za které asi může studio, které tlačilo finalní stopáž dolu. Už se těším na director cut s vystřiženými scénami, pak už to možná bude za plnej počet.

30 a půl metru (2008)

Hodně slabá duchařina, která nedokážu ani na chvíli upoutat pozornost svoji digitální pasáží, která se nám snaží rozpumpovat krev v žilách svým otřesným BUBUBUBU a jednou BAF. Mě nezbývalo jen z natěšeného obličeje přejít do stavu blaženosti a s úsměvem na rtech si vychutnávat tento blábol ala strašný horor.