Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Má svoje muchy a niekoľko vecí, ktoré mu vytýkam, ale stále je to môj milášek. Pri prvom diely som si ale toľko neťukala na čelo. Aj tak im zatiaľ tú Stredozem žeriem aj s navijákom. Evangeline sa mi veľmi pozdáva, rozhodne je pre mňa jedným z najväčších plusov filmu, Kili je úplne ňuňu. Cliffhanger ako prasa a opäť čakanie na finále. So zmenami oproti knihe som na jednej strane spokojná, na druhej strane nespokojná. Ale zvedavosť je vytočená na maximum. (Cinema City Eurovea, 2D - 15.12.2013)

Každý boží den (2012)

MittelCinemaFest – Stredoeurópsky festival talianskeho filmu (Mladosť - 03.12.2013)

Jak zvláštní jméno Federico! (2013)

Keby tam bolo viac faktov zo života Felliniho. Alebo keby sa niektoré epizódky, ktoré ma až tak nebavili, toľko neopakovali. Ale myslím, že to Scola, Federicov kolega/kamarát natočil tak, že z toho cítiť Felliniho aj po filmárskej stránke. Som celkom zvedavá, čo na to povedia praví Felliho fanúšikovia. MittelCinemaFest – Stredoeurópsky festival talianskeho filmu (Mladosť - 02.12.2013)

Rivalové (2013)

Počas japonskej jazdy v daždi som skoro nedýchala. (Cinema City Aupark - 02.12.2013)

Ledové království (2013)

Veď to malo neskutočný zvrat v Disney filme (ak ma pamäť neklame), dosiaľ nevídaný. Nádherne spracovaná rozprávka, fungujúci humor, sympatické postavy (snehuliak Olaf je taký humorný ekvivalent Sebastiana z Little Mermaid), neskutočne krásne 3D, ktoré naozaj funguje. Byť v kine plnom detí je tak trochu risk, či nebudem počuť viac ich ako samotný film, ale asi ich to na tých naozaj dlhých 109 minút zaujalo, v istých momentoch ani nedýchali a plakalo sa hojne. No čo, dobre to u Disneyho spravili, funguje to na deti aj na dospelých. Ja sa asi aj začnem tešiť na ten sneh či čo. Ak by som mala mať nejakú výhradu, tak asi len k spevom, bolo ich opäť priveľa, ale dali sa počúvať. (Cinema City Eurovea - 1.12.2013)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Absolútna spokojnosť s adaptáciou. Veľká radosť z pozerania a z obsadenia nových postáv. Naozaj krásna výprava a veľmi dobre zvládnutá vizuálna stránka filmu, pôsobilo to naozaj veľkolepo. Neviem sa dočkať pokračovania. (predpremiéra, Cinema City Aupark - 20.11.2013)

Zmizení (2013)

Ak niekto potrebuje obsadiť úchylnú a creepy postavu, zavolajú Danovi. Zodiac na mňa pár rokov dozadu zapôsobil viac, trochu som Prisoners vo svojich očakávaniach prirovnávala k tomuto filmu. (Cinema City Polus - 18.11.2013)

Minulost (2013)

(Nostalgia - IFFBA - 9.11.2013)

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Aj častejšie by som chodila do kina na záznamy zahraničných divadelných hier. Frankie mal úžasné svetlá a hudbu, bolo dobre počuť, že je to Underworld, v spojení s Boylom ale nejde o veľké prekvapenie. Videla som verziu s Millerom ako monštrom, ktoré poskytuje viac hereckého priestoru na prejav ako Frankie, teším sa, že Nostalgia plánuje aj verziu s monštrom Benom. Knihu som čítala niekedy na strednej, adaptácia bola podľa mňa výborne urobená a skvele zahraná. A najmä poskytla ten pocit, že skutočným monštrom nie je monštrum ale človek neschopný citu. Bla bla, patetické, ale o to pri vykreslení vzťahu medzi Frankiem a jeho monštrom podľa mňa ide. (Nostalgia - IFFBA - 9.11.2013) Tak sa mi podarilo vidieť aj verziu s monštróznym Benedictom a som spokojná. (Nostalgia - 18.1.2014)