LEGO® příběh (2014)

Skutočne som si to neskutočne užila. Veľká zábava. Skvelé popkultúrne narážky na všetko možné. A najmä, našla som svoju soulmate, ktorou je retro astronaut. Videla som v 3D, ktoré bolo strašne nudné, ale zase to bola jediná možnosť vidieť to vo originálnom znení (bez titulkov), takže sa veľmi nesťažujem. A že sú autormi ósm songu Tegan and Sara, well, wonders never cease. (Cinema City Aupark - 17.2.2014 - 3D)

Ubožáci (1982)

V priebehu dvoch týždňov dvaja starí mizeráci v kine. Tak ale táto verzia bola od Gabinovej o dosť tvrdšia. Veľmi silný záver. Veľmi sympatický Lino. Cosette, ktorá stále vyzerala úplne nezaujoto, by som najradšej prefackala. Veľmi sa mi páčilo toto spracovanie, spomalené zábery spojené s pôsobivou hudbou. Spokojnosť. (Lumiere - 24.2.2014)

Bídníci (1958)

Prekvapivo som počas toho nezaspala. Videla som verziu s nemeckým dabingom, ale nejak mi to neprekážalo. Aj keď Gabinov hlas by som si rada vypočula. Pri tomto diele ma vždy viac bavila Cosette časť, lebo potom tá revolúcia, vždy to bolo také únavnejšie. A aby som na to náhodou nezabudla, tak som si pripomenula, že Thénardierovci sú niekde v top výbere najodpornejších literárnych postáv, aké poznám. Bolo mi z nich až fyzicky zle. (Lumiere - 10.2.2014)

Kagemuša (1980)

Tri veci: 1. snová sekvencia - nádhera. 2. hudba Shinichiriho Ikebe - ešte väčšia nádhera. 3. záver - neúprosný a tvrdý, ani som nedýchala (Lumiere - Samurajské kroniky - 27.1.2014)

Magobei se vrací (1969)

Veľmi intenzívne a napínavé finále, len mi prišlo trochu naťahované. Hlavný hrdina mĺkvy sympaťák. (Lumiere - Samurajské kroniky - 20.1.2014)

Kronika psaná mečem (1963)

Samuraji. (Slepá) poslušnosť a oddanosť dovedené k dokonalosti. Fascinujúce a desivé. (Lumiere - Samurajské kroniky - 13.1.2014)

Big Lebowski (1998)

Dva poznatky: David Thewlis spolu s Paulom Danom dostávajú vo filmoch úlohy superúchylných ľudí, ktorých nemôžete nemilovať. Dvojitý zápor, oh yeah, dude. A pre mňa vrchol filmu platňa kapely/projektu/techno-popáčov Autobahn. Obsadenie je výborné, asi najviac ma bavila Julianne. LTT som to stihla v kine v rámci Projektu 100. (Lumiere - 27.12.2013)

Thor: Temný svět (2013)

Prepáč druhý Thor, že som o tebe pochybovala. Už sa to v budúcnosti nestane (možno). Prvý diel je pre mňa asi z celého Avenger filmového univerza ten najobľúbenejší, možno zároveň s Avengers. Hovorila som si, že veď predsa to už nemôže byť také dobré a vtipné, keď už to nebude robiť Branagh a Straczynski. Heh, aká som rada, že som sa mýlila. Vtipné, nesmierne sympatické postavy, Loki je tu neskutočne úžasný, prvý raz ho absolútne adorujem. (Cinema City Aupark - 16.12.2013)

Kauza Cervanová (2013)

No išla som na tom v jeden deň hneď po Hobbitovi. Drsný návrat do reality. Pre mňa slovenská filmová udalosť roka, ktorej by som želala takú návštevnosť, ako má Kandidát. (Lumiere - 15.12.2013)