Modrý samet (1986)

(Lumiere - 15.5.2014 + 5.1.2016 + 30.9.2020, Febiofest)

THX 1138 (1971)

Bolo to také akoby od PK Dicka. A niekedy som sa z toho cítila nepríjemne. Ale som spokojná napriek riedkemu deju. Atmosféra to vyvážila, plus tá sterilnosť a neurčitosť na mňa urobili dojem. Po technickej stránke naozaj pôsobivo urobený film. (Lumiere - 14.5.2014)

Umírání za dlouhého dne (1968)

Na scénu pripevňovania granátov sa asi nedá zabudnúť, ani som nedýchala, také to bolo napínavé. Som rada, že som počas Dňa víťazstva nad fašizmom videla práve tento film. (Lumiere - 8.5.2014)

Ranhojič (2013)

Väčšinou si kino plánujem aj niekoľko dní či týždňov dopredu, toto bolo ale také spontánne rozhodnutie ísť po čase pozrieť niečo do multiplexu, keď už je ten pondelok a je to lacnejšie. Spideyho dávali príliš neskoro a toto bolo hneď po práci a malo to celkom priaznivé hodnotenia (a Bena). Toľko klišé a príbeh, ktorý ma dejovo ničím neprekvapil, ale šup tam 5 hviezd. No nepomôžem si, takéto filmy na mňa dokonale fungujú. Kvitujem, že to bolo správne drsné a špinavé, že bol Payne sympatické fešák a že v tom hrá Kingsley. Navyše som si zažila "I feel you, bro" moment. Tak fascinovane, ako sa tvári Rob, keď na svojej prvej prednáške zistí, kto je Ibn Sina, som sa cítila aj ja, keď som sa pred dvoma rokmi zúčastnila master class s Kingsleym. Pri scénach ničenia mesta a nemocnice som si spomenula na rovnako smutné ničenie knižnice z Agory. Zabíjanie učencov, pálenie kníh, nenávisť a nedôvera k vedomostiam a neznámemu, a hneď fňukám. Plus pán Frenzel spravil parádnu hudbu. (Cinema City Polus - 5.5.2014)

Coriolanus (2014) (divadelní záznam)

Bizarný zážitok, sedieť na Šejkyho politickej hre v Štúdiu SND plnom Hiddlestonových fanyniek, ktoré počas scény, keď sa Coriolanus pobozká so svojou ženou, kričia NIEEEEEE. Ešte teraz sa na tej spomienke smejem. English is easy ale nie keď pozerám niečo takéto a nielenže 100% nerozumiem jazyku ale niekedy ani nestíham chápať, čo sa všetko deje. Ale zážitok to bol silný a páči sa mi koncept priamych divadelných prenosov z Londýna. Už som videla aj King Lear. (Štúdio SND - 30.1.2014)

Orfeova pieseň (2013) (studentský film)

"Někdy se vzbudíš. Někdy spadneš a zabiješ se. A někdy se z pádu stane let." Prihliadnuc na to, že ide o bakalársky film, ktorý je inšpirovaný pre mňa úplne najzásadnejším komiksom od milovaného spisovateľa, celkom príjemné prekvapenie. Morpheus je vizuálne zvládnutý tak spolovice, ale hanba to nie je, tie jeho oči sa mi veľmi páčili. DVD som dostala spolu s Pevnostou ale vôbec sa mi nechcelo pozerať si to v kompe a potom to zrazu premietali na SlavCone aj s následnou diskusiou s tvorcami, ktorá bola nečakane zábavná. Btw, Hrčka má ako Orfeus na úplný záver filmu geniálny make-up. (SlavCon - 25.4.2014)

Pět lupičů a stará dáma (1955)

Ťahákom bol pre mňa Sellers, ale nakoniec to u mňa vyhral Lom. Ale aj tak som sa veľmi nebavila, najviac som sa tešila zo scén s papagájmi pani Wiberforceovej. (Lumiere - 19.4.2014)