Piraňi II: Létající zabijáci (1982) odpad!

Po tom úvodu bych čekal něco jiného, ale bohužel se dvojka vydala tím nejhorším směrem a ani se nesnaží skrýt své nedostatky, což jsou hlavně triky a příběh. Největším problémem ale je, že tenhle "horor" vyvolal spíše ironický úsměv a soucit, než nějaký strach nebo napětí. Tenhle film zkrátka vůbec nefunguje.

Piraňa (1978)

Toto se dá v pohodě shlédnout, ale nadšeného diváka hororů určitě zklame, že atmosféra je budována spíše na nenustálem napětí, než na nějakém hmatatelném strachu z dravých rybek. Jako hororová klasika tenhle film u mě nezafungoval ani za mladých let. Spíš mě zaujal příběhový rámec a dobře vyšroubovaný konec. Celkově ale není nutno se kvůli tomuto filmu nijak vzrušovat. 50% = 2+/5

Až do smrti (2007)

Koukám na to a nestačím se divit, tohle je téměř čistokrevné drama s JCVD, coby napraveným záporně laděným poldou. Po několika nadějných náznacích se dá s konečnou platností říci, že je zpět. Jak zpět? Mnohem lepší, než býval! Film působí syrově, levně, ale je velmi dobře napsaný a zrežírovaný. K tomu ještě dobrá hudba. Já bych se ani nedivil, kdyby hodnocení zde ještě trochu stouplo. Tohle už není ten starý provařený béčkař, Jean-Claude začíná hrát a míří výš. Za mě zasloužených 80% = 4/5

Čtyři bratři (2005)

Pohodová velmi autentická dramatická gangsterka, která mě překvapila realisticky zvládnutými přestřelkami, zajímavým příběhem a skvělými charaktery. Sice jsem postrádal zápornějšího záporáka, ale člověk nemůže mít vždycky všechno. 80% = 4/5

Big Hit (1998)

Přehánění v rozumné míře nemůže uškodit a tenhle film je toho důkazem. 75% = 4/5

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Tahle vynikající komedie mě dost překvapila. Nevadí mi čekat na vtip a tenhle film to umí načasovat perfektně. K tomu zajímavý příběh a skvělí hlavní hrdinové. Bavil jsem se výborně. 95% = 5/5

Max Payne (2008)

Jako adaptace hry je to přešlap, avšak atmosféru, hudbu a charismatického hlavního hrdinu si film zachoval perfektně. 55% = 3/5

Solaris (2002)

Jenda z nejlepších adaptací literární předlohy, jakou jsem viděl. Ta planeta opravdu žije. Uvnitř nás nebo tam venku? Je všude a nikde. Herci vynikající. 100% = 5/5

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Tenhle film je perla. Každou vteřinu stopáže jsem si užíval to skloubení situačního humoru se slovními hříčkami a paradoxy až na půdu. Tohle je umělecká komedie v praxi. Jsem nadšen panem Švorcem, jehož přítelkyně po letech zjistila, že jí přitahují ženy tím nedivnějším způsobem, jaký si dokážete představit. Moment, nedokážete. A tom tenhle film je. Nekonečně nápaditý a praštěný. Co je na tom nejlepší? Že se všichni tváří smrtelně vážně. I John Malkovich 100% = 5/5

Ghost Rider (2007)

Nepomohlo mi ani "vypnout", protože i přesto se mi místy křivila huba nad tou tragickou hloupostí, ale celkově vzato je to slušná charismatická akce s dobrým hlavním hrdinou. Ale toť vše. 40% = 2/5