Soumrak mrtvých (2004)

Senzační zábava od začátku do konce a přitom si myslím, že to klidně může oslovit i milovníky hororů. Pegg, Frost a Wright, to je svatá trojice britské parodie a já se jen těším na jejich další díla.

Spaced (1999) (seriál)

Škoda, že byly natočeny jen dvě série. Spaced představuje to nejlepší z britského suchého humoru. Geniální seriál, nemá jediný slabší díl a řekl bych nejvtipnější a nejoriginálnější počin trojice Pegg-Frost-Wright. A to už je samo o sobě co říct.

District 9 (2009)

Chvíli jsem si zvykal na ten polo-dokumentární styl v jakém je District natočen, avšak zhruba po první třetině film nabere tempo a promění se ve velmi zajímavé akční drama s prvky černého humoru. Nechybí emoce, silné finále, ani kvalitní bojové sekvence. A ačkoli se jedná o sci-fi, nutí k zamyšlení.

Saltová (2010)

Fanoušky akčních a špionážních filmů (hlavně těch co si potrpí na americko-ruské soupeření) Salt rozhodně nezklame. Snímek je napínavý od začátku do konce, ani na chvíli nenudí, akční scény jsou dobře natočené a Angelina pořád stejně sexy. Děj je ovšem velmi primitivní, podobné téma je už dost obehrannou písničkou a obsahuje řadu logických mezer. Přišlo mi to trochu v bondovském stylu, se zásadním rozdílem, že se to tváří hrozně vážně. Škoda :-(

Psychoville (2009) (seriál)

Totálně ujetý seriál, kterému nelze upřít vtipnost (i když se jedná o hodně černý a šílený styl humoru) a propracovaný gradující děj. Na druhou stranu to rozhodně není vhodné pro každého, některé dobré gagy střídají trapné a pěkně nechutné, což je ostatně patrné už když si přečtete obsah.

Ukradni, co můžeš! (2001)

Pozoruhodný snímek, který je skvělou satirou na americké vojenské hrdinství a ukazuje nám frajery ze Západu také trochu z jiné stránky. Nevím na kolik je takový příběh reálný, ovšem bavil jsem se skvěle. Joaquin Phoenix si svého hlavního anti-hrdinu náležitě užívá a dobře mu sekundují i další.

Sunshine (2007)

Sunshine potvrzuje jedno známé pravidlo: Britové umějí točit vynikající sci-fi i bez stomiliónového rozpočtu. Po pomalejším rozjezdu snímek vyústí v úžasný mrazivý thriller, který podtrhuje působivý hudební doprovod a výborné herecké výkony v čele s Cillianem Murphym. Atmosférou i dějem mi to hodně připomínalo prvního Vetřelce, což ale rozhodně nevidím jako zápor.

Blood and Bone (2009)

Pro snímky s bojovou tématikou mám obvykle slabost, ale tahle slátanina mi zrovna moc k srdci nepřirostla. Michael Jai White je nepochybně kvalitní bojovník, ale o to horší herec. Scénář je strašně tupý a vykrádá všechno co může. Občas mi to přišlo i nechtěně vtipné. Pro fanoušky žánru je Bone určitě koukatelný, jednu hvězdičku dávám jako odpověď zdejšímu vysokému hodnocení.

Centurion (2010)

Lehce podprůměrné historické drama. Jako klady bych vyzdvihl rychle odsýpající děj, jenž se odehrává v přímo zběsilém tempu a docela zdařilé bojové scény nešetřící krví a mrtvolami. Jinak Centurion nenabízí nic nového. Zápletka je jednoduchá a snadno předvídatelná, postavy nejsou dostatečně propracovány, herci nevýrazní a celkově film sází na vyzkoušené a již stokrát ohranné motivy. Z daného tématu se přitom dalo vyždímat daleko více, proto musím jít v hodnocení ještě o hvězdičku níže.

Pokoj 1408 (2007)

Docela povedený horůrek, který do puntíku plní co by se od takového snímku dalo čekat. Má tu správnou atmosféru, John Cusack tu odehrál jeden ze svých nejlepších partů a tradičně skvělý je i Samuel L. Jackson, ačkoli zde nedostal tolik prostoru jako prvně jmenovaný. Jediný problém je fakt, že se jedná o knižní adaptaci a zpracovat věrohodně příběh, jenž je postavený v podstatě na jediné hlavní postavě a jejích představách je dosti obtížné. Za daných podmínek si nemyslím, že se s takovou látkou mohli tvůrci poprat lépe.