Resident Evil: Odveta (2012)

Impotence. Zkrachovalost. To jsem měl na jazyku v okamžiku, kdy běžely závěrečné titulky. Začátek, puštěný pozpátku, aby za pár okamžiků byl puštěný zase normálně mě měl už předem varovat. "Uwe Boll!" procedil jsem skrz zuby, ale jede se dál. Hrdinové z prvního dílu se tu objevují znovu, nemá to hlavu ani patu a celý film je v podstatě jen jedna akční scéna, kde se (jako v počítačové hře), postupuje mezi jednotlivými levely. Na konci jedné akční scény Miálla dopadne na zem, zvedne hlavu a vlasy jí zaplápolají-to už bylo v předchozím díle a mělo to působit cool. Už tenkrát to na mě působilo debilně. No a pak doklopýtáme k závěru a zjistíme, že jsme jen před dalším levelem, tentokrát na "High" úrovni. A šoupneme tam titulky, stejně jako minule. Ne, taková Esmeralda v žánru hororu. Tak to už neberu.

Naprostá sebedůvěra (2012)

Je to stále o tom samém. I když i béčkoví režiséři pochopili, že to chce točit v novém miléniu "týmovky" - myšleno, že už tam nestačí pouze Seagal, ale hce to i někoho dalšího...A tak se stalo, že byl natočen "Maximum Conviction". Steve Austin a Steven Seagal brání věznici. Hm, dobrý. Ani mi nevadí, že Seagal má cca 130 kg- v těch vestách vypadá drsně i tak, ale když se pohybuje, nebo mluví, tak to je tragedie a v brýlích je vyloženě k smíchu...O nejlepší bitku se nakonec ve filmu postará nováček Foster a je i skvěle natočená. Austin je tvrďák, ale jeho potenciál je nevyužitý. Celý snímek svým provedením připomíná Hangar 14 a to je smutné, takže za mě 32%.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Ve výsledku zklamání. Looper je o cestování v čase. Mám rád filmy tohoto typu - zajímavá scifi, ale Looper se zkrátka mezi srdcovky u mě nezařadí ani náhodou. Joseph Gordon-Levitt je machr a "mladší verzi" Willise zahrál na výbornou. Zcela vystihl jeho typické grimasy, pohledy, atd. Zbytek je jen vykrádačka známých filmů jako X-Men (další Xavier???) a klišé typu "je to smyčka", to už bylo nudné i v době Retrograde (propadák s Lundgrenem) a dalo se to pochopitelně čekat i v případě tohoto snímku. Nemluvě o přepálené stopáži, kdy se hodně času ve filmu moc kolikrát neděje. Čekal jsem více, být v napětí, ve střehu, šokovaný koncem, atd. Ale dostal jsem jen slušnou skládanku, která ale působí jako jen další výlisek z každodenní fachy ve fabrice. Škoda, "Vyměřený čas" byl lepší a tři hvězdy co dávám, jsou jen tak tak... Update : 30.11.2012 : Zvítězil rozum, takže 40%.

Total Recall (2012)

Předsudky k Total Recall, narozenému v roce 2012, byly, to přiznávám. Prvních pár záběrů, evidentně okopírovaných z původního filmu, mě nudilo. Ale pak se to rozjelo a jako celek to špatné nebylo. Akční scény byly parádně přehledné, krve ve scénách bylo tolik jako u upírů po jejich mejdanu...a Colin to prostě nuetáhne. Občasné mrknutí na fanoušky původního filmu u mě zabralo (viz. pot vs slzy v důležité scéně, popřípadě maska u přepravy, kdy v původním filmu měl Arnie masku ženy...). Celkově jsem to čekal horší. 52%.

Temný rytíř povstal (2012)

Ta stará VHS dokodrcala ke konci a já ještě 5 minut po skončení titulků jen tupě zíral do obrazovky...Aha, to patří asi do jiné recenze k jinému filmu...Ale pocity byly stejné. Nemám rád extatické výkřiky do tmy typu:"Bomba" a nic k tomu dál. Já budu hovornější, takže: Perfektní zakončení série, ultimátní pecka. Nolan si zahrává s divákem a je mazák, tak mu určité (ne tak dokonalé) věci procházejí. Jedním nekritickým slovem: Bomba :-).

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

"Nic není jak se zdá." - tato věta zazněla už ve Shrekovi. A co se týká Universal Soldier, tak jen podotýkám : "Ano, ano, ANO!". I přes počáteční nedůvěru musím poznamenat, že se mi film líbil. Chvílemi Lynchovsky halucinogenní, chvílemi vykrádající jiné filmy (Ctihodný občan-viz. přívěsek "daddy", Terminator 2 - Arlovski střílející s brokovnicí v chodbě "nevěstince" a i Zvířecí detektiv (?!) - analogie k použití hlášky:"když se nevrátím do 15-ti minut, tak čekejte dál..."). Souboje ale Hyams prostě natočit umí a to slušně. K Adkinsonovu procházení chodbou - není to točené na "jeden zátah"-vždy odrovná 2-3 protivníky, pak se ponoří a zase vynoří ze tmy...Vrací se nám "Pit Bull" Arlovski, ale plešatý a bez vousů vypadal lépe. Finální souboj JCVD vs. Adkins je natočený tak, že síly vypadají vyrovnané, oproti stejnému souboji ve filmu Pastýř...A závěr vše zajímavě korunuje a vypadá jako jedna z nadprůměrnějších epizod ze seriálu Krajní meze. Za mě spokojenost a je příjemné vidět, že se Hyams snaží nalézat nové cesty, až na pár výtek (nepříjemné blikání obrazu) se daří, a necizopasí jen na úspěchu prvního dílu.

Černobylské deníky (2012)

Eh? Nedodělek. Černobyl, medvěd, co se prohání barákem (ne, nezhulil jsem se), zmutovaní lidi a závěr "šokující". Tak, kdo další? A rozpočet byl kolik? Každýmu 2 hambáče, Zero Colu a vodku s cigárama pro tovariše. Na neshledanou.

Hra pro jednoho (2012)

Šok v mezích zákona. Dolph už se nám vyhrabal z megasraček jako Retrograde, nebo Lucas a servíruje nám, aspoň, průměrnou zábavu. "One in the chamber" potěší tím, že Dolph občas slušně a s nadhledem zahláškuje a má to celkem i švih. Tohle ti Dolphíku sedí, nebrat se vážně, ale ironicky komentovat situaci, a pak všechny postřílet a tvářit se přitom, jako když ráno nakupuju v pekárně rohlíky. Akce je také lépe sestříhaná, než takové to-milion střihů a vidíme hov.....no. Svižnej film, který nenudil a odehrával se i v Praze! Síla. I když občasná schizofrennost-čili byl jsem v Praze a současně v Rumunsku, nechybí. Kdo viděl, pochopí. Na orvní ligu ale One in the chamber nemá ani náhodou.

Probudím se včera (2012)

Nemám rád Mádla a DiCapria, ale uznávám, že se mi oba dva poslední dobou začínají ve filmech zamlouvat. Třeba "Probudím se včera" je hodně slušná komedie. Celkový dojem kazí jen "nehereckost" některých zúčastněných. Ano, příběhově je to možná limča jak ze čtv rté cenové, ale provedení je hezké a řada vtípků hezky neotřelých a pobaví. I když nevím, jak dnešní mládež pochopí, jak hrdina cestuje časem do doby před rokem 1989, aby získal svou lásku a narážky na tehdejší režim... Já jsem se bavil královsky a snad je český film opět na vzestupu! Jen tak dál, hoši.

Hangár 14 (2011)

Nedal jsem na hodnocení, ale, oh my fucking God! Steve Austin a Michael Jai White-tak čekám nářez. Akční nářez. A ne, že nastoupěj jen proti pár trotlům, odehrává se to v jedné budově a tím akce končí. Sestříhané akční scény nejsou to ani špatně ani dobře.Prostě tak nějak nijak :). Kolik to proboha stálo? Asi tolik, co činí honoráře Austina a Whitea. Ne, ne a zase NE!