Cold Creek Manor (2003)

První polovina nebyla vůbec špatná. Stopáž je ale zbytečně dlouhá, a od toho se odvíjí i to, že je posledních asi 20 minut zbytečně roztahaných, a to i přes to, že je v nich vlastně nejvíc napětí. Škoda, celkový dojem mohl být o něco lepší.

Jeden den (2011) odpad!

No páááni... Tak takovéhle filmové zklamání jsem nezažila už opravdu hodně dlouho. Romantické filmy (i komedie) mám ráda. Mám ráda i A. Hathaway. Mám ráda příběhy, které se vyvíjejí a které jsou vyprávěny v delších časových úsecích. A i když tenhle film měl všechno jmenované, byla jsem znechucená, příšerně znuděná, otrávená, a málem jsem nebyla schopná ho dokoukat do konce. Stálo mě to opravdu hodně sil a odpočítávala jsem snad každou vtěřinku. Prostě nemůžu jinak, než dát odpad. Příšené.

Dokonalý trik (2006)

Asi mi zůstane navždy záhadou, jak v dnešní době mohl mít tenhle film takový úspěch a tak vysoké hodnocení. Není špatný, ale že by byl až TAK dobrý...? To tedy rozhodně ne. Na můj vkus hodně přeceňované dílo. Prostředí na mě depresivní, herci taky nic moc - až na Ch. Balea, který se mi tady moc líbil. Rozhodně by taky pomohlo takových 45 minut ubrat. Konečné rozuzlení bylo ale opravdu povedené. Když už si člověk myslí, že je vše vyřešeno, vstoupí do toho další "trik". Konec je na filmu rozhodně to nejlepší. 2,5*.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Hodně nevyvážený film... Chvíli nestačíte zírat, chvíli se nudíte. To samé s hudbou - některá je geniální, některá příšerná. Chvílemi jsem měla husí kůži, chvílemi jsem si znechuceně říkala "co to sakra je?!". Trochu slabší 3*.

Lovci pokladů (2004)

Tenhle film mám docela ráda, viděla jsem ho vícekrát, a myslím, že ve svém žánru rozhodně patří mezi ty nejlepší. Zajímavé prostředí a památky, napínavý a zároveň vtipný děj, sympatičtí herci.

Občan Kane (1941)

Nemůžu říct, že by se mi film nelíbil, to určitě ne. Asi asi jsem od takového slavného a často citovaného díla čekala něco trochu víc. Na svou dobu musel být způsob vyprávění pecka. Zajímavé propletení děje a střihů, působivý závěr. Pěkné a smutné zároveň. 3,5*.

Dirty Dancing 3: Capoeira Nights (2010) odpad!

Trapárna, no... co na to víc říct... Parodie obecně nemám zrovna v lásce, a tahle mě jen utvrdila v tom, jak trapný žánr to je.

Horečka sobotní noci (1977)

John Travolta je v tomhle filmu prostě dokonalý. Jeho pohyby, jeho mimika, jeho oblečení, jeho vlasy... To je něco úžasného. Obzvlášť úvodní scéna s "procházkou po Brooklynu" je vážně povedená. Děj provází chytlavé známé písničky, které podrhují celkem pohodovou atmosféru. Jen škoda té poněkud vážné poslední čtvrthodinky. Tu bych vyškrtla.

Minuteman (2008) (TV film)

Obsah zněl hodně slibně, ale nakonec byl film zklamáním. Zdlouhavé, nemastné, neslané. Škoda.

Hádej, kdo lže! (2009) (pořad)

Ale jo... čekala jsem mnohem větší blbost. Tohle zas tak špatné není. Chtělo by ale to trochu života a "akce".