Prometheus (2012)

Na můj vkus moc přeplácané. Před deseti lety bych asi dala trochu vyšší hodnocení, ale na dnešní dobu je to trošku slabší. Poslední třetina hodně divně propracovaná (jako to je snad u většiny filmů).

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tak tady se asi někdo zbláznil... 88% ??!! Upřímně jsem čekala naprostou blbost, takže jsem byla docela pozitivně překvapená, že se tam našlo pár vtípků, které pobavili, ale to je asi tak všechno.

Total Recall (2012)

I když na akčňáky moc nejsem, a na akční sci-fi už vůbec ne, tak tenhle film se mi překvapivě hodně líbil. Možná bych dala i o hvězdičku víc, ale stejně jako tak 85% filmů měl i tenhle problémy s roztahaným koncem. Jinak se ale člověk ani chvíli nenudil, Colin hrál výborně a celkový nápad se taky povedl.

Cosmopolis (2012) odpad!

Je mi líto, ale na tohle je vážně nedalo koukat. A místích 52% je pro mě teda docela šok. V kině jsme do konce prostě nemohli vydržet, a to se mi nestalo už pěknou spoustu let. Prostředí příšerné, herecké výkony (jestli se tak tomu dá vůbec říkat) prostě děs, scénář jako od člověka s IQ 50. Robert Pattinson u mě pěkně klesl (i když jsem proti němu nikdy nic neměla).

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Na to, že takovýhle styl vážně moc nemusím, byl film povedený. Takový odpočinkový, člověk u něho nemusí přemýšlet, ale funkci v kině splní.

Méďa (2012)

Po dlouhé době zase trochu pořádná komedie. Když jsem před pár měsíci četla popis děje, tak jsem si říkala, že to bude totální kravina. Při zhlédnutí traileru jsem si řekla, že to vypadá mnohem líp, než by se mohlo na základě toho textu zdát. A film byl ještě lepší. Nesouhlasím s názorem, že trailer ukázal všechny nejlepší vtípky, bylo jich tam mnohem víc. Zkrátka pohodová a trochu praštěna komedie jako dělaná pro letní večer.

Doba ledová (2002)

Na můj vkus trochu moc vážný a smutný animák - tenhle žánr mám ráda bláznivý a veselý.

Jih proti Severu (1939)

Moc pěkné - i přes stopáž, která se na první pohled může zdát přehnaná. Ovšem uteče jako nic. Úžasně charismatický Rhett, svéhlavá Scarlett a komicky přísná chůva. Film je krásně barevný (což se moc o ostatních válečných filmech rozhodně říct nedá). První část byla asi o fous lepší než druhá. Ale moc velký rozdíl v kvalitě jsem nezaznamenala. SPOILER Akorát když jsem si pár minut před koncem sečetla, o kolik lidí hlavní hrdinka jenom během pár let přišla, tak je to na mašli (dva manželé a odchod třetího, dvě děti, oba rodiče, švagrová).

Skrytá identita (2006)

Myslím, že to nejlepší na filmu bylo obsazení - výborný záporák J. Nicholson, příšerný vychcánek M. Damon a úžasně vystresovaný L. DiCaprio. Děj jako takový taky nebyl špatný, ale hrát tam nějací "obyčejní" herci, kvalita by šla hodně dolů. Konec je tedy pěkný masakr, možná až zbytečně moc.

Když Harry potkal Sally (1989)

Pěkná pohodová romantická komedie. Úžasné slovní přestřelky a dialogy, zasmála jsem se, pobavila jsem se.