Tím tvrdší je pád (2021)

Velká bída. Samozřejmě debílci jako Slasher nebo AppleCore budou za negativními recenzemi hledat rasismus a podobný hovna. Je to pochopitelné, že když má někdo odlišný názor na kvalitu nigga movie, tak ho omezení jedinci hned nazvou rasistou :-) Ten film není sračka proto, že tam hraje hromada černochů, to mi ani tolik nevadí, navíc Idris Elba je super. Vadí mi neoriginální děj, na tu dlouhou stopáž strašná nuda, nelogické chování postav nebo odstřelovačské umění všech protagonisů, kteří na jednu ránu z pistole přesně trefují na libovolnou vzdálenost. Nefungují ani hlášky a hudba se do snímku absolutně nehodí a působí rušivě. A v poslední řadě kulisy. To je průser. Město Redwood vypadá jak Disneyland. Každá budova má nový lesklý barevný nátěr, všude září barevná světla. Chvíli mi to evokovalo návštěvu Red Light distriktu.

Duna (2021)

To je tak, kdyz ctete knizni predlohu a pak se dozvite, ze se chysta film. V tu chvili si rekne...a doprdele...vzdyt Duna se neda zfilmovat. Styl, jak je psana, jak se vystavuje pribeh, jak dokaze v knize menit tempo vypraveni, detaily, postavy....i kniha byla obtizna, ale film? Nemozne. A Denis to proste dal. Jak? Nechapu. Ale kdyz jsem film sledoval, tak sceny byly totozne s mou fantazii, kdyz jsem cetl knihu. OK, z Keynese udelali pani pripalenou Keynesouvou, ale to nejde na vrub rezisera, ale tem posranym kvotam. Villeneuve nejde do zadny akcni nakladacky, krasne stavi pribeh, presne podle knihy. Hudba a zvuk totalni narez, kamera uzasna. Tohle Denis umi na jednicku. Jsem nadsen.

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Vcelku koukatelné, byť dost předvídatelné. Bohužel závěr tomu hodně podráží nohy totální vesmírnou nelogičností.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Hezky natocene sachove bitvy, super muzika a prijemna vyprava. Pro me ale vysoce nesympaticka hlavni herecka, ktera mi svym dementnim chovanim casto vadila.

Český žurnál - #SandravUgandě (2019) (epizoda) odpad!

O Sandře se dozvíte spoustu zajímavých věcí, jako třeba že má jenom 20.000 instafollowerů, že se jí smály děti na táboře nebo že žere hafo antimalarik, protože viděla jednoho komára, když tlačila kabel na záchodě v Ugandě. Pak se dozvíte spoustu věcí o její kamarádce z Holandska, jako že má ráda červené víno, studovala prestižní vysokou školu v Kampale (no něco jako Harvard, ale samej bubák) nebo že se jí moc líbilo v Malawi. Prostě informace, bez kterých se neobejdete. Zato o Ugandě se nedozvíte celkem nic. Naše instagirl nepustí iPhone z ruky, každou sračku musí okomentovat a nasdílet. Absolutně nekoukatelnej díl, kdy už seznámení obou tragikomických dam bylo nucené a křečovité a jejich dialogy byly toporné a umělé.Vydržel jsem to asi půl hodiny v naději, že si holky dají v ložnici nůžky a bude možné pozvednout hodnocení o jednu dvě hvězdy, leč nestalo se.

Hry kolem světa (2020) (seriál)

Není to jen o sportu, ale i kultuře, tradicích nebo sociálních problémech. Skvěle natočeno s doprovodným komentářem Marka Stronga. Téměř Bezchybné. To nejlepší je hned na začátku : Calcio Storico Fiorentino, Freediving a Kok-boru. Když to seřadím tak je pořadí : Calcio Storico, Freediving, Kok-Boru, Highland Games, Roller Derby, Makepung Lampit, Catch Fétiche, Pehlwani.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

To co Rian Johnson zkurvil, už ani Abrams nenapravil, byť se dost snažil. Jako uzavření trilogie přijatelné, jako uzavření ságy nedůstojné. Johnson a Disney ať shoří v pekle.

Zaklínač (2019) (seriál)

Předem říkám, že knihy jsem nečetl a po tomhle výplachu ani nehodlám. Celé to působí lacině a nahodile až nesmyslně. Některé scény vyloženě WTF, díl s drakama celý WTF. Tohle nemůže GOT konkurovat ani náhodou. Geralt absolutně mimo, netušim, jestli i v knihách působil jako nevyprcanej vošoust, ale dívat se na one face nehrajícího Cavila je k unudění. O Yennefer netuším, zda je v knihách kladná či záporná postava, nicméně ve filmu je to pěkná piča. Linku s Cintrou opět nějak nepobírám, spor s Nilfgaardem (proč? jak?), postavy kolem kdo to je? (negřík, Laslo), vztahy v Cintře (Ciri, ta královna vs. ten její starý nebíječ s hranatým xichtem). Pořád melou nějaký hovna o sférách, konjuktuře, zákonech příslibu. Spoustu názvů lokací, měst, států, jmen. Mraky zavádějících informací (např. má Witcher emoce, nebo nemá?) atd, atd, atd. Rozumím tomu, že znalci předlohy asi tuší vo co go, ale já v tom hodně plaval. Když se k tomu přičtou zoufalí, nudní a ploší herci, hudba jak z telenovely a totálně nezvládnuté CGI a kamera, je zaděláno na průser...

Avengers: Endgame (2019)

Nikdy jsem nebyl přílišným fandou Avengers. Ale dejme tomu, film dokáží zaujmout. Infinity War mě celkem bavilo, ale Endgame? Potřebujeme nějak zvrátit minulost, tak odkecáme hromadu nesmyslů o fyzice a cestování časem a na něco přijdeme....jak fakt? Hvězdná brána hadr. Thor šílenej, Hulk asi jede na koksu, kapitán Amerika alias one face ve všech filmech. Stark se alespoň posunul z trapně hláškujícého čůráčka k uvědomělému sympaťákovi. Ještě Ant-Man dejme tomu mě bavil.Zbytek nestojí za řeč. Zajímavé postavy (Strange, Drax, Quill) tu mají jen camea a zbytek je komparz nezajímavých postav (Hawkaye, Nataša, ta zrzka, Bucky, ten černoch co lítá i ten další černoch v Ironman obleku, Black Panther. No a Captain Marvel? Sice s těma krátkýma vlasama vypadá jak lezba, ale Thanose by dokázala vyřešit sama :-)

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Po skvělé jedničce a slabé dvojce přišla průměrná trojka. Příběh je nula nula nic, animace pěkná. Závěr je super, skončilo to ideálně a doufám, že to takhle i zůstane a nebudou točit další díl. Pak by to dopadlo jako se do*ebaným Shrekem. Ale jak znám filmaře z USA, pokusí se vyždímat další prachy a do čtyřky nacpou dračí a lidské dětičky hlavních hrdinů a skončí to sociální pseudokomedií, kde prim bude hrát zlobivý potěr doplněný křečovitými vtipy na téma výchova smradů.