Snídaně pro psy (2007)

Jakožto velký příznivce Stargate Atlantis jsem nemohl tenhle film minout. Znalost SGA divák nepotřebuje, nicméně má pak výhodu, protože, přestože David Hewlett hraje téměř totožný charakter jako byl jeho Rodney a nutno říci, že jsem za to rád, protože Rodney McKay je vůbec nejlepší postava ve Stargate, a stejně tak jeho sestra, vidět Dr. Backetta alias Paula McGilliona a Christophera "Teal´ca" Judge v těchto rolích za to stojí. Smál jsem se od začátku do konce.

Rain Man (1988)

Famózní kus filmařiny umocněný hereckými výkony pánů Cruise a Hoffmana rovná se Rain Man.

Hvězdný prach (2007)

Když jsem na Hvězdný prach vyrazil do kina, moc jsem si nesliboval. Dostalo se mi však perfektní "pohádky pro dospělé" a od té doby dominuje film mezi mými nejoblíbenějšími. Příběh, herecké výkony, triky, hudba, krásné lokace, humor – to všechno jsou hlavní devízy tohoto skvostného díla.

Na křídlech vážky (2002)

Zajímavý, trochu mysteriózní film. Jednou a dost tady ale platí na 100%.

Útěk z L.A. (1996)

Perfektní Snake Plisken (jenž byl mimochodem inspirací slavnému tvůrci videoherní série Metal Gear, Hideu Kojimovi, pro svého hrdinu Solida Snaka), v podání nestárnoucího Kurta Russela, hláškuje na všechny strany a celý film se drží v onom přehnaném, mnohdy až kýčovitém duchu. Nicméně, všechno do sebe zapadá a dovolím si podotknout, že od Útěku z L.A. se neodtrhne nikdo. Pro mě jeden z nejlepších akčních filmů.

Den nezávislosti (1996)

U tohohle filmu člověk nesmí přemýšlet a má se nechat unést vírem dobré akce, hlášek, vtipů a amerického patriotismu. Když to zvládnete, je před vámi jeden z nejlepších akčních filmů vůbec.

Yes Man (2008)

Rozhodně nejlepší komedie současnosti. Ani u Dog´s Breakfast jsem se tolik nezasmál.

Terminator Salvation (2009)

Není to špatný film. Jako akce na večer to docela obstojí, jen je tu malý problém v tom, že John Connor je v Salvationu spíše vedlejší postavou a dnes již naprosto provařený Sam Worthington přehrává Christiana Balea na všech frontách. Klasika s Arniem tenhle film zamete pod koberec nastokrát, jinak provedení reálií světa je skvostné. Těším se na další díly, v nichž už doufám budou figurovat laserové zbraně a válka se stroji jako taková bude vypadat jako záblesky v prvním a druhém Terminátorovi.