Čarodějky (1998) (seriál)

Zpětně se vracím a měním komentář i hodnocení na plnou palbu, 5 hvězd. Asi jsem se nechal strhnout dojmem, že se jedná jen o průměrný seriál, ale je v něm víc. Vlastně, kolikrát už jsem viděl některé díly a stále se nemůžu ubránit tomu, že když jede v televizi miliontá repríza, opět na to kouknu. Ten seriál má něco do sebe. Jak problémy z běžného života, tak nadpřirozeno, které teda můžu. Aby tu byla nějaká pluralita názorů, tak říkám na rovinu, tohle můžu právem nazývat srdcovkou. Ono něco jiného je vidět tři díly, něco jiného je vidět 7 sérií a 21 dílů z osmé - a v závěrečném 8x22 se nemilosrdně rvou slzy do očí. Osobně mám raději série pozdější, s Paige, ale můžu stejně říct, že všechny představitelky hlavních rolí zůstanou na mé pomyslné seriálové nástěnce, se vším všudy. Ačkoliv bych tomu dokázal něco vytknout, nevím proč to dělat - vlastně mi nikdy děj nepřišel jako nějaký stereotyp a ty holky jsou prostě boží.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Příjemná vtipná oddechovka, se sympatickým hereckým obsazením, nikdy nezklame. No a taktéž přihazuji ještě jednu hvězdu o:)

Krajina stínů (1993)

Nejsem chlap, co se nechá odradit popiskem "Romantický". Ale musím vás varovat, chlapi nekoukejte na to :D Spisovatel Lewis mi nic neříká, co se týče toho filmu, opravdu jako 502. část Esmeraldy (zajímavý komentář - Flipper). Místo slz jsem měl křeče, jak může být takové velké romantické klišé tak dobře ohodnoceno. Ani Anthony Hopkins to nezachrání, je to trapná objímačka od začátku do konce. Tohle vidět ještě jednou, tak to opravdu obrečím. Jediné, co ten film přinesl je, že ztráta lásky bolí. Takže vlastně nic nového.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

4 hvězdy (s přivřeným okem) jen za dvojici Nicholson - Fletcher, tahle herecká esa (alespoň v tomto filmu) to drží nad vodou, jinak jsem se také v některých místech nudil, bohužel.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Asi si o mně každý pomyslí, že jsem pošahaný blázen, když tomu nemám co vytknout. Ať je to sebevíc stupidní nebo trapné, já na to koukal, abych se pobavil - a to se mi povedlo na 100%. Celou sérii Scary Movie považuju za významnou na poli komediálních filmů.

Bod zlomu (1991)

Nevím, jak objektivně hodnotit tento film, když nemám akční filmy samy o sobě. Přijde mi, že mrtvých je zbytečně moc, někdy nechápu, jaký to má efekt, jinak rvačka, rvačka a rvačka. Některé souvislosti mi přišly umělé a násilné, možná bych volněji a pomaleji navazoval surfaře na bankovní zločin, takhle mi to přišlo, že i když to byla jen teorie jednoho praštěného FBI agenta, tak se to bralo jako fakt, zločinci jsou surfaři. :D Scéna se sekačkou a výborní herci, to jsou dvě obří plus filmu, které nezapomenu. Jinak tuctovej akčňák, podle mně se na tom nic extra vychválit nedá :D :)

Sedmá pečeť (1957)

Možná je to pro někoho nějaká stará hodnotná klasika, které dá super hodnocení už jen z principu. Já jsem se perfektně nudil, a proto nevidím jediný důvod, proč tuto věc hodnotit lépe. Trávení svého času si představuji jinak.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

ČSFĎáky podhodnocený film. Musím se jej zastat - osobně to považuji za velmi koukatelný a vtipný počin. A že se bavím i při opakovaném zhlédnutí, což se jen tak nestává.

Pomáda (1978)

Dávám tomu takových 75% :D. Místy jsem se možná i trochu nudil, ale jinak je to zdařilá klasika, pěkná choreografie, chytlavá hudba, z které až dodnes zůstaly hity, které každý zná. Hlavně ty závěrečné. Možná alespoň tady by se dalo říct: "I got chills"...

Rodinná válka (2005) (seriál)

Ať si říká kdo chce co chce, tohle je pro mně špičkový komediální seriál. Doslova prošpikováno hláškami, které jsou prostě nezapomenutelné a koukatelné stále znova a znova nejen u skleničky vína. Nikdy toho nebude dost. Opravdu zajímavá americká rodinka, ve které se vždy najde nějaký problém k řešení a jejíž členové vám budou neustále vyvolávat cukání koutků. Je to asi věc vkusu, ale to ostatně poznáte už v prvním dílu, takže o nic nepřijdete. Určitě doporučuji kouknout, buď vás to bavit nebude nebo si to přímo zamilujete.