Rango (2011)

POSLEDNÍ SLOVO: Rango trpí nepříliš zajímavou hlavní zápletkou, místy až nucenými vtipy a nevyrovnaným scénařem. Do toho Johny Depp strašně přehrává, což někomu může sednout. Mně však ne. Průměrné 3/5*

Madagaskar 3 (2012)

POSLEDNÍ SLOVO: Výborně! Madagaskar 3 je až překvapivě vtipný, má působivou akční kameru, gradující dějový spád, nadupaný soundtrack a epickej konec. Prostě skvělej animák 5/5*

Pí a jeho život (2012)

POSLEDNÍ SLOVO: Nejlepší vegetariánskej film, jakej jsem kdy viděl! 5/5*

Bitch Slap (2009)

Tak přesně takhle se mají točit béčka! Tři hlavní hrdinky Bitch Slap hledají diamanty kdesi v poušti a pomocí retrospektiv se postupně dovídáme souvislosti a motivace jednotlivých postav. On děj samozřejmě neobsahuje nikterak inteligentní zápletku a už vůbec ne logické rozuzlení, přesto je to po celou dobu nářez. Hlavní ženské postavy jsou archetypem chlapských drsňáků, až na to, že jsou to sexy kočky, které si neustále šahají na prsa a polévájí se vodou. Nevím, do jaké míry to byl záměr, ale tahle úžasná postmoderní srandička funguje skvěle. Feminismus je v tomhle filmu proste zbořen! Co oceňuji ale nejvíce, je sebereflexe s jakou tvůrci k filmu přistoupili. Ve filmu je několik absurdních scén, a dementních hlášek, (vyznějí epičtěji v českém dabingu) které jsou prostě neskutečně zábavné a úmyslně vtipné. Celé je to celkem zručně stylizované do grindhouse a paradoxně díky tomu, jaká je to vlastně blbůstka, jsem opravdu neveděl kdo přežije, vyhraje a byl jsem napjatej až do konce. A tak to má být. POSLEDNÍ SLOVO: Pokud dokážete nebrat film zcela vážně a bavit se společně s tvůrci, je to pak neskutečná zábava a ukázkový "guilty pleasure" Pokud ne, bude vám Kurevská nakládačka (ten český název líp vystihuje podstatu filmu) připadat jako nehorázná srač.. Nic mezi tím není. Ale za mě je to jízda. 5/5*

United (2011) (TV film)

United, na rozdíl od povedeného The Damned United, rozhodně není sportovním filmem, za který se vydává. Je to jen povrchní (melo)drama. Děj se odehrává okolo události roku 1958, kdy došlo k letecké tragédii a letadlo s fotbalisty Man U. se zřítilo. Ve filmu je doba 60.let vyobrazena příjemným (nikoli však realistickým) retro kabátkem. Prostředí filmu se (bohužel) většinou odehrává jen v uzavřených místnostech (šatna, nemocnice, letiště..) a tudíž tam chybí efektní záběry na stadiony, či na Manchester jako takový. To by však vůbec nevadilo, kdyby film nebyl tak příšerně jednoduchý! United se po celou dobu snaží v divákovi vyvolat soucit a dojmout ho. Což by bylo v pořádku, kdyby to jen nebylo celé takovým tím nejprostším způsobem. :SPOJLER: >Hlavní postava filmu, útočník Man U, je po havárii samozřejmě moc smutný, z nemocnice odjede domů a nechce již s fotbalem nic mít. >Vyslechne chrabrý proslov od trenéra Davida Tennanta a rozhodne se opět hrát. :Vysoce postavení, samozřejmě zlí, manažeři Man U., se rozhodnou po havárii pozastavit činnost klubu. >Vyslechnou chrabrý proslov Davida Tennanta a klub pokračuje a vítězí. On film je vlastně jen o tom, jak David Tennant někam přijde a pronese chrabrý proslov. Což je prostě hloupé a nestačí to :( POSLEDNÍ SLOVO: Film nedojímá a nudí. Pokud vám však stačí všudypřítomné cool britské prostředí, budete se bavit. U mě to ale neplatilo. 2/5*

Fargo (2014) (seriál)

Fargo je seriál, který vychází z totožných událostí jako stejnomenný film. Domnívám se však, že film a seriál jsou natolik odlišné formáty, že je zcela zbytečné je porovnávat. Celý děj se odehrává kolem postavy Martina Freemana, který na konci první epizody udělá (zlo)čin, který již nelze vrátit zpět. A pomocí charismatického Billy Bob Thorntona tak nastartují řetězovou reakci událostí, které zcela otřásnou životem v městečku Duluth. Nejzábavnější na Fargovi je zcela uřcitě způsob, jakým je příběh divákovi předáván. Tak, jak mě režisér Adam Bernstein nebavil v Breaking Bad, kde mi jednotlivé epizody přišly nějak o ničem, zde naprosto exceluje! Ve Fargovi je totiž strašně moc hlavních postav a téměř všechny mají v seriálu stejný prostor. Na zakládě toho, je ve Fargovi mnoho dialogů, které děj nikam neposouvají, ale nenudí, naopak. A to právě proto, že v jednotlivých scénách se zdánlivě nic neděje, než přijde další, z které se vyklube (doslova) masakr. A protože divák neustále očekává onen zvrat, je napjatý i při pomalejším tempu vyprávění. Tomu všemu ještě pomáhají výborné herecké výkony pro mě doposud neznámých herců. A samozřejmě Martin Freeman, který mě nebavil jako Hobit, neboť roli na můj vkus pojal příliš komediálně, zde je psychologický vývoj jeho postavy zvládnut zcela bravůrně. Co však musím scénaristům vytknout jsou postavy, které velmi často činí podivné a nesmyslné rozhodnutí, jen aby posunuly děj. A také nevím, do jaké míry byli tvůrci limitováni pravdivými událostmi, podle kterých je seriál natočen, ale finále si zasloužilo být mnohem dramatičtější a epičtější. POSLEDNÍ SLOVO: Fargo je výborně natočený seriál a pokud mu odpustíte občas nelogické scénaristické kličky, budete velmi spokojeni. 4/5*

300: Vzestup říše (2014)

Nelze začít jinak, než srovnáním s prvním dílem, který kromě audiovizuálního zážitku, neměl moc co jiného nabídnout. I pokračování je až kýčovitě přestylizované, ale na to si člověk tak nějak zvykne a přiznám se, že ke konci jsem si technickou stránku filmu i užíval. Dějová linie probíhá současně s Bitvou u Thermopyl a zaměřuje se na Perskou invazi do Řecka. A ono filmu vlastně není moc co vytknout. Přestože konec druhého perského záporáka není dořešen a film má poměrně málo hlavních postav, to paradoxně vůbec nevadí a umožní tak filmu vyniknout v tom, v čem je nejsilnější. A tím je samozřejmě digitální jízda všech možných výbuchů, soubojů, bitev a jiných triků. Chvílemi to na mě celé působilo jako nějaká videohra, kterou si chcete zahrát. A i přes nekteré ne zcela přesvědčivé herecké výkony (Jack O'Connell to celé uhraje svým přízvukem) pořád to dohromady dává nadprůměrný snímek, který je lepší než 300: Bitva u Thermopyl a u kterého jsem se nenudil a to je hlavní. POSLEDNÍ SLOVO: Film není nijak inteligentní, scénaristicky originální, přesto nenudí a dívák dostane přesně to, co očekává. 4/5*

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Na tenhle film jsem se hodně těšil, protože mě Seth MacFarlane neskutečně baví a považuju ho za jednoho z možných nástupců bratrů Zuckerů. Ale bohužel po příliš prvoplánovém Méďovi ani Všechny cesty vedou do hrobu nenaplnily mé očekávání. MacFarlane si pravděpodobně ukousnul moc velké sousto, film se totiž nedrží jednoho žánru, což bohužel neukočíroval. Děj se odehrává na Divokém západě, kam přijede Charlize Theron, která, narozdíl od MacFarlana, oplývá krásou a umem. Do toho se ještě přimotá Liam Neeson, manžel Theron. No a zamilovaný trojúhelník je na světě. Ona komedie nijak inteligentní zápletku nepotřebuje, stačí když je vtipná a baví, tohle však tak úplně komedií není! Film má několik vrstev, tou nejpovedenější mi přišla ta část, kdy se snaží být právě tou absurdní a vtipnou komedií. Agresivní, někdy až fekální (a to doslova) humor mě bavil a moc jsem se nasmál. A živé (!) odkazy na jiné filmy považuju za zcela geniální. Na druhou stranu ta část, kde se hlavní dva hrdinové navzájem očuchávají, je naprosto dementní a šíleně zdlouhavá- nudná. Někdy jsem měl dokonce pocit, že sleduju film s Cameron Diaz. O to absurdněji působí, když do tohohle guláše přimícháte Liama Neesona, jehož záporácká postava není vtipná (ani nemá být) a je ztvárněna akčně a zcela vážně! Film, i přes výborné pasáže, dohromady nefunguje a to o to víc, když má skoro 2hodiny! POSLEDNÍ SLOVO: Film je nevyrovnaný, průměrný, tak nějak moc rozpačitý. O to víc mrzí, že trailer prozradil ty nejlepší gagy a ve filmu tedy nepřekvapí. Určitě však stojí za shlédnutí.3/5*

Všechny roztleskávačky zemřou (2013)

No.. těžko tento film nějak rozumně uchopit. Ona je to vlastně totiž jen taková bezduchá- a to doslova- slátanina. Už podle názvu Všechny roztleskávačky zemřou, jsem od filmu očekávál přísnou béčkovou zábavu. Rozuměj film tak dementní až je vlastně zábavnej. A tomu se bohužel nestalo. Ve filmu jsou dvě party, fotbalisté a jak už název napovídá- roztleskávačky. Tyhle dvě partičky mezi sebou tak různě soupeřej, až dojde k jedné události, po které se z holek, za pomocí jedné gotičky a -samozřejmě- kouzelných kamínků, stanou upírky! Tahle geniální zápletka si však podle mě žádala trošku více sebereflexe. Tím neříkám, že si film hraje na něco víc než je, to určitě ne, ale chyběly mi tam hloupé hlášky, či laciné emoce. Příběh se však celkově moc nedrží nějaké hlavní linie (té upíří, či vztahu jednotlivých postav mezi sebou..) a každý střih řeší úplně jinou situaci a postavy se vlastně jen tak nějak mordujou (bez nějakého většího opodstatnění) až do konce, kde se mordujou ještě víc. Absurdní je i samotný fakt, že holky jsou roztleskávačky. Což postavám sice umožní celý film odehrát v sexy kostýmkách, na děj to však žádný vliv nemá. Ve filmu ale nefunguje ona zábava z toho jak je to hloupé, naprosto chybí atmosféra a postavy jsou nijaké. Celkově hororové prvky mne prostě nepřesvědčily ale kupodivu to celkem odsejpá a přesto, že člověk není ani chvilku napjatý, není to vyloženě propadák. POSLEDNÍ SLOVO: Z Všechny roztleskávačky zemřou jsem měl pocit, jako kdybych sledoval nadprůměrný studentský film, což ale pořád nestačí. A na to, že se jedná o film o roztleskávačkách, je v něm málo nahatých prsou! 2/5*