Maska zrcadla (2005)

Na tohle jsem se velmi těšila. Zatraceně moc jsem se těšila. Miluju Sandmana, miluju věci Gaimana, miluju ilustrace a díla McKeana. Bohužel...jak to pak tak bývá...přišlo zklamání. Nevím proč, příběhem to není, byť není kdovíjaký, stylizace se mi líbila...ale prostě tomu něco chybí, nějaká šťáva, poutavost...nevím. Škoda.

Metropolis (1927)

Těžko hodnotit tak starý film, když dnes jsme zvyklí již na něco naprosto jiného. Když se však člověk uvolní a pustí do sebe pouze ten uchvacující vizuál, je to zážitek, který přetrvá ještě dlouhou dobu.

Chaotická Ana (2007)

O tvorbu tohoto režiséra jsem se nikdy nezajímala, ale tenhle film na mě silně zapůsobil díky svému tématu už po prvním promítnutí, od té doby jsem ho viděla ještě čtyřikrát a přesto stále nacházím nové a nové věci. Sama mám podobnou zkušenost jako hrdinka filmu, vřele tedy film doporučuji všem, co ví něco o regresích a minulých životech. Pro "obyčejné" diváky to asi bude film dost nesrozumitelný. >plus úžasný soundtrack od skladatelské bohyně Jocelyn Pook.

Ajťáci (2006) (seriál)

Trochu slapší, než Black Books a hlavně zezačátku mi vadila ta kopíračka dříve jmenovaného seriálu. Zkrátka, zase jeden Ir, bláznivá ženská a blb, plus pár vtipů opravdu zaznělo stejným způsobem i v BB. Pak to konečně přešlo a už se jelo. PS: Richmod rulez!

Candyman (1992)

Když se to vezme logicky, je to velice průměrný horror těch let. Příběhově nic nového, stále stejná linie a prostředky. Přesto, vypneme-li logiku a necháme se unášet hustou atmosférou gheta, děsivým hlasem Tonyho Todda a úžasnou znělkou, je to zážitek ještě na dlouhou dobu. Navíc je v celém filmu silně cítit ten rukopis Clivea Barkera, tenhle styl strachu umí jen on.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Budu nejspíš černá ovce, ale mě to bavilo. Zatraceně mě to bavilo. Není to sice až taková zábava jako Kill Bill, ale zase to u mě bylo lepší než Hanební parchanti. A lepší než Rodrigezův díl Grindhousu. Příběh je samozřejmě klasicky jednoduchý a béčkový, tak jak to má být, dialogy perfektní a pěkné divoké dívčiny. A právě to poslení je největší lákačka tohohle filmu. Co se týče kluků, je jasné proč. Ale já jako holka...proč tedy? Zkrátka mě bavilo pomstít se tomu parchantovi, smát se a ječet, užívat si krásy, plkat o nesmyslech a jízda v rychlém autě. Svoboda!

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Nadšení ohledně Atlantidy nechápu. Je to jedna velká kopie původní SG-1, a to se vším všudy. Typy postav, děj, způsob vypořádání se s problémy atd. To vše je ale provedené značně nedůvěryhodně. Postavy jsou příšerně nesympatické (u Flanigana mám sto chutí vzít velkou ocelovou tyč a umlátit ho s ní a při tom mu nadávat těmi nejhoršími sprostotami), jedinou vyjímkou je McKay a občas Zelenka. Všem hercům nemůžu uvěřit ani nos mezi očima. Nepřítel je zezačátku atraktivní (pouze díky vzhledu metalových zmutovaných elfů), časem se ale stává nudným, jednotvárným a trapným. S goauldy jsem si užila podstatně více. Triky vypadají až příliš digitálně, u SG-1 byly, byť dosti umělohmotné, o to osobnější. Vlastně na to celé koukám čistě ze stargatové fanouškovské povinnosti, ale je to úmorné. 2*

Hvězdná brána (1997) (seriál)

A já to mám tak ráda, ou-jé. Tvůrcům se pořádně podařilo rozvinout nevyužitý potenciál původního filmu. Všechny postavy jsem si oblíbila, nepřítel je atraktivní, baví mne všechny příběhové linie seriálu, jak o boji proti goaldům, tak oddechové episody a díly s odhalováním minulosti hlavních postav. Jen Teal´c s episodkami o vzpouře a jakémsi vlastnenecví byl neuvěřitelně protivný. Samozřejmě, že seriál má spoustu much, řídí se podle zažitých stereotypů a celkově se nejedná o nic výjmečného. Ale své fanoušky si prostě najde, je v něm něco zvláštního, co prostě baví a láká, byť jen určitou skupinu lidí. Troufnu si tvrdit, že tenhle seriál baví jen ty lidi, co dokáží prohlédnout přes tu klišovitost, která je pro televizní seriál bohužel nutná a dokáží pod tímto povrchem vidět to zvláštní ´víc´. Ono to tam totiž doopravdy je. Seriál se inspiruje v mytologii, nejvíce v Egyptské, ale pak i severské, trocha Aztécké a spoustě jiných, nebojí se experimentovat s 'dänikenovskými' motivy, aletrnativní historií - a hlavně - tolik pravých vědeckofantastických nápadů s časem, dimenzemi, cestování vesmírem, různými druhy existence a já nevím, čeho všeho dalšího - to se v žádném jiném sci-fi seriálu takhle komplexně nevyskytuje. Což je asi to, co mě k seriálu přilákalo a zárověň mě nejvíc baví. Ještě velkým plusem je umění tvůrců dělat si srandu i sami ze sebe, např. díl "Serál Červí díra" a "200", kdy přehánějí a parodují právě to, čím argumentují odpůrci seriálu. Ještě poznámka - hodnocení se nevztahuje na poslední dvě řady seriálu. Těm bych dala tak 3*. A to za strefování se do paradoxů náboženství. Natahované žužu bez vlastní invence, s okopírovanými a trochu přebarvenými nápady z předchozích řad a nesympatické nové postavy, násilně vmontované do příběhu si nezaslouží více. Jo, ale Ba'ala (och!) a 'Dvoustou epizodu' do toho samozřejmě nepočítám.

Temný rytíř (2008)

Vlastně pochybuji i nad těmi 2*. Na tohle jsem se musela koukat natřikrát, na jeden zátah jsem totiž usínala. Přesto už vůbec nevím, o čem to bylo. Je pro mě opravdu záhadou, jak může být tenhle film už na 40. místě v TOP. Velká propaganda podpořená smrtí Ledgera? (po kterém před smrtí stejně nikdo ani neštěkl?) Jako by bylo po tom úmrtí nepřípustné dávat nižší hodnocení, i kdyby si to ten film zasloužil. U mě si ho zaslouží. Jedna velká předvídatelná a klišovitá nuda.

Requiem za sen (2000)

Falešné, levné a samoúčelné. Hlavní hrdinové nesympatičtí, jejich chování hloupé a už od začátku je jasné, jak skončí. Rádoby cool střihy, detailní zrychlené záběry a rozdělení obrazu je naprosto zbytečné. Jedinými plusy jsou hudba a příběh babičky. Režisér se nás snaží dojmou pomocí těch naprosto nejlevnějších vizuálních prvků, problém je, že jsem mu nevěřila ani co by se za nehet vešlo...sterilní, popové ale hlavně faleš, faleš faleš....tenhle kult nechápu...