Volver (2006)

Upřímně si myslím, že tohle je poslední film od Almodovara, který jsem dobrovolně viděl. Celkově si myslím, že je to dobrý režisér, ale převážně námět, který se rozhodne zfilmovat mě vůbec nezajímá, i když se tam najdou vždy nějaké perverzní perly, které by mě určtitě nadchly, jenom kdyby se s nimi lépe pracovalo, ale snad u všech filmů co jsem od něho viděl, po skončení snímku to ve mě nevyvolalo nějaké pocity, prostě mi to bylo nějak jedno. Takže nakonec musím říct, i když to říkám nerad, že jméno Almodovar jde úplně mimo mě.

V Bruggách (2008)

Tohle je přesně kus filmového masa, co mě moc chutí, Britský akční thriller s pořádnou dávkou černého humoru. Naprosto dokonalý film a navíc Clémence je fakt kus.

Glen, nebo Glenda (1953)

Kdyby tomuhle dal Edward Wood štítek: Komedie, tak by to byl asi jeden z mých nejoblibenějších filmů, protože já jsem se tak neskutečně nasmál, že jsem si přál ať to nekončí. Tohle je naprosto zlatý filmový brakový klenot.

Máma má raka (2016) (amatérský film)

Možná by to chtělo trochu více si pohrát s kamerou a světlem a s takovými profesními věcmi, ale sakra já jsem se tlemil od začátku do konce a když se ještě zamyslím nad tím, že to znikalo za minimální peníze, tak musím smeknout! Tak dlouho jsem se nepobavil tolik, jako tolik!

La casa del fin de los tiempos (2013)

Jedná se celkově o první film z Venezuely, co jsem kdy viděl, Celkově jsem překvapený, že se tam ještě něco točí, ale to už odbočuji od tématu. Na začátku jsem si říkal, hej co je to za blbost, Novodobý horor, kterých už tu byli a nemají čím zaujmout, ale nakonec ono je to o něčem jiném, než se na první pohled zdá. A musím říct, že to překvapivě dobře vygradovalo a ten konec je doopravdy emociální, takže nakonec mohu jen doporučit

Zelená kobra (1987)

Herogovi filmy nesednou každému, příběh putuje až na druhé místo a přednější jsou vizuální scény a kochání se záběrů. Já jsem z Herzoga nadšený a rád nechávám moje oči slintat na ten úžasný vizuál.

Neuvěřitelný zmenšující se muž (1957)

Po trikové stránce naprosto paráda, i do dnešní doby ty triky vypadají dobře, jenom mi přišlo, že to nikam pořádne nesměřovala a konečné vyvrcholení jde naprosto kolem mě.

Kung Fury (2015)

Naprostá bečkovina, která se nebere vážně a každou sekundu nabíjí akcí a vtipem. Skvělá zábava a rozhodně klobouk dolu, že se vrhli tohle natočit. Jen tak dál

Fitzcarraldo (1982)

Film, ve kterém uvidíte jak se loď přepravuje přes horu. Možná si řeknete, nic zajímavého, trikaři dovedou ledacos, jenže oni doopravdy přemístili několika tunovou loď přes horu. A už jen za tohle musím smeknout. Jinak samozřejmě je film dobře natočený, některé scény byl se dali zarámovat a opět skvělý Kinski, jenom by ten film mohl být trochu kratší.