El libro de piedra (1969)

Film, který se táhne pomaleji, jak želva bez noh. Nezajímavé dialogy a nudná kamera tomu ještě víc napomáhají k vypnutí. Dokázal jsem to nakonec po třech pauzách dokoukat celé, ale to byla fakt fuška. Navíc v poslední sekvenci se běhen střihu střídají den a noc, což jsem naposledy vyděl jen u Plan 9. Ale po jazykové stránce mi to něco přineslo, což byl vlastně účel, takže dvě hvězdy, jenom za to, že jsem se něco naučil španělsky.

Juan de los Muertos (2011)

Už jsem viděl hodně věcí v životě, ale nikdy mě nenapadlo, že uvidím tlupu zombií, jak se prohánějí na náměstí revoluce v Havaně. Ono je to vlastně taková komedie, která stojí převážně, jenom na těch vtipech, ta zombi apokalypsa, by vlastně ani nemusela být třeba, protože ono bylo fakt super jenom poslouchat ty hlášky, i to docela vypadá jako slepenec scén, ktéré moc nikam nesměřují, ale rozhodně jsem se nasmál dost.

Já, Kuba (1964)

Je jasné, že film odehrávající se za Batistového režimu, bude kritikou předešlého režimu a bude propagovat ten nový, stále trvající socialistický režim. Když se přenesete přes to, že je to propaganda na revoluci, tak zjistíte, že tohle je naprostý filmový klenot. Nemám co říct více, úžasný film.

Poslední noc v Římě (2010)

Miluji, když se film dokáže odehrávat jenom v jedné místnosti a nebo na jednom mstě, protože potom jste mistři a dokáže z mála vytřískat nejvíc, ale tohle bohužel není ten případ. I přes krásný vizuál a i když tam jsou dvě krásné ženy, které jsou 90 procent filmu náhé, tak je to naprostá nuda, které směřuje od ničeho k ničemu. Celkově se divím, že tohle režíroval muž. Ps. jinak si myslím, že to mohla být celkem sranda při natáčení, protože ty dvě jsou oblečeny jenom 5 minut na začátku a 2 minuty na konci,

Pořadník (2000)

Hodně pěkný film, Několik lidí čekají na autobus a díky tomu, že dlouho čekají se pomalu zbližijí a z nádraží si vybudují svůj ráj, z kterého se nikomu nechce, ale nakonec se bohužel, žádný happyend nekoná. Nejdříve mi ten konec vadil, ale po chvilce uvažování, dam naprosto pasuje, Asi es la vida. Zatím nejlepší kubánský film co jsem viděl. Ps. Po tom jsem jsem strávil 2 měsíce na Kubě mezi Kubánci, tak musím dodat jeden funfact: Kubánci se fakt berou o své místo v autobuse, jako je to ve filmu, doopravdy se mi to nechtělo věřit, ale oni jsou fakt blázní, když je volná sedačka v buse.

Objetí hada (2015)

Ne že by se nejednalo o pozoruhodný film, je to naprosto krásně natočené a vizuál je tu využit na sto procent, herci jsou naprosto perfektní, poklona před temi co tam mluvili španělsky, německy a jazykem indiánů ale zábavné to moc není.

Můj milovaný nepřítel (1999)

Při závěrečném monologu fungují emoce na maximum, ale jinak se nejedná o nic výjmečného.

Výchova (2014)

Bohužel, ani mi nepomohlo to jak mám Kubu v lásce, ani oblasti, kde jsem mohl říct, hej tam jsem byl, ale prostě jsem se nehorázně nudil.

Vamos a matar, compañeros (1970)

Vamos a matar, compañeros!! Zase opět italský film, kde jsem slyšel prvně hudbu, kterou jsem si zamiloval a až poté jsem si pustil ten film, kvůli hudbě. No a je to spaghety western jak poleno, i když každou scénu kde zazní titulní znělka vylepšuje o 100 procent. Takže celkem jsem i spokejený, není to nic z čeho bych jásal, ale už jen díky té hudbě dávám 7/10