Vtělení ďábla (2008)

Hrobník je po 40 letech propuštěn z vězení a vydává se do ulic, aby pokračoval ve svých plánech a to zplodit syna z ideální, nadřazenou ženou a aby taky masakroval ty ostatní lidí. Mojica není zrovna dobrý ve vyprávění příběhu, ale za to je mistr v halucinačních scénách a v gore. Takže jestli vždy nepotřebujete děj a máte rádi vizuál a halušky, tak se vám to bude líbit. A klidně bych doporučil, pro ty, kteří se seznamují s Ze do caixou po prvé, Tak klidně na rozjezd zvolit tenhle díl. Navíc si myslím, že Mojica si natáčení doopravdy užil, protože už je to starší plán, ale kolik mladých, krásných, nahých žen se to po něm plazilo :).

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Slabší než první díl, ale rozhodně to má co říct. Ubylo akce, a přibyli témata na přemýšlení o zkorumpovaných politicích a dnešní společnosti, kde platí heslo: každý sám pro sebe a bůh proti všem.

Antropofág (1980)

Hodně špatný, od začátku až dokonce. Celé by se to dalo popsat asi takhle: Blabla, nuda, blala, vražda, nuda, nuda, blabla bla, vražda, vražda, zajímavá scéna, konec. Celé se to dá jen překlikat, aby se vyděly jen gore scény, a ty nejsou zas, až tak zázrak.

Sadistický rituál (1970)

Ze začátku je to spletenec scén obsahující drogy a sexuální zvrhlosti, poté se to zlomí, od televizního rozhovoru s Zé Do Caixão(pro mě jednoznačně nejlepší scéna ve filmu), na tripový, halucinogení výlet do neřestného světa Zé Do Caixão. Divím se i sám sobě, ale nakonec se mi to i líbilo. Doporučuji všem, co si chtějí dopřát řádný šálek ujetostí a halucinací.

Dnes v noci se vtělím do tvé mrtvoly (1967)

Tak jsem rád, že jsem viděl, jak vypadá a funguje, brutální peklo, kde lidé doopravdy trpí a řvou bolestí. Ta scéna byla fantastická.......... a ten zbytek dojel na syndrom pokračování. Ale ještě je to pořád koukatelné.

Posedlost (1981)

Některé filmy jsou ujeté a nevadí mí, když je nepochopím, třeba například filmy od David Lynch nebo Jodorowsky. Ale tohole jsem nepochopil a nasralo mě to a to i přes svoji nádhernou, vizuální stránku. Ze začátku je to uřvané rodinné drama, pak horor a pak totální mýšmaš, u kterého bych ocenil návod na pochopení.

Angustia (1987)

Film, který bych se určitě vyplatil vidět v kině. To by naprosto umocňovalo zážitek na 5 hvězd.Ale i tak pocit nejistoty a napětí jsem si užil i sám doma.

Ucho (1970)

Jsem rád, že jsem film viděl, protože jsem si rozšířil vzdělání českého filmu, ale jeho fanouškem nebudu. Je to krásně natočené a i chápu vyznění filmu a vyobrazení tamnější doby, ale jaksi mi to vůbec nesedlo a nehorázně mě to nudilo. I dlouhou dobu stopáže se ústřední dvojice jenom hádá, což mě neskutečně lezlo na nervy.

Svatá krev (1989)

U předešlých alegorických snímků od pana Režiséra, jsem nějaká poselství dokázal pochopit, ale tady upřímně vůbec nemám páru, co se mi to snažilo říct, ale nestěžuji si, jestli by se to dalo chápat jako totální psychohoror s mladíkem, který má rozdvojenou osobnost a trpí halucinacemi, tak je všechno v pořádku a jsem velmi uspokojen. 8,5/10.

Polibek pavoučí ženy (1985)

Polibek pavoučí ženy je rozhodně pozoruhodný snímek, který není určený pro všechny, ale jeho kvalita se nezapře. Podstatě nevím o čem to moc bylo, ale nechal jsem se plynule unášet na dvojích liniích vězeňských světu a líbilo se mi to.