Rašómon (1950)

Témeř divadelní kus pana Kurosawy vypráví o tom, že cesty lidského konání jsou většinou mrzké, malicherné a zapomenutíhodné a tak si je aktéři zpětně vybarvují podle svého a neváhají takto vytvořenou historii pojmout za svou "novou pravdu". Jsou nám předloženy tři verze stejného příběhu a pak ještě další, skutečná (u které jediné nehraje hudba - skvělý symbol) - moc příjemná podívaná pro tři herce a dva průvodce dějem. Kurosawa nezklamal. PS: snad první a jediný film, ve kterém zesnulý pomocí média LŽE, protože se stydí za pravdu .) 9/10

Naqoyqatsi (2002)

proč *****? nejlepší hudba v celé sérii + nejkonkrétnější poselství režiséra... skvělé završení série - 9/10

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

O něco málo lepší než jednička - oba díly jsou mezi *** a **** - prvnímu jsem dal míň tak to teď dorovnávám. Sympatický film s poněkud jednodušším humorem (točícím se hlavně kolem sexuality) + moře sprosťáren + už staří známí týpci. S Clerks si užijete příjemné odpoledne, nic víc ale nečekejte... 7/10

Mladí muži za pultem (1994)

Spíš úsměvný film než komedie. Nevím kde se vzalo těch 88 procent? Že by uživatelé ČSFD preferovali slaboduchý humor? - PS: Na druhé shlédnutí mnohem zábavnější, asi jsem napoprvé nebyl správně naladěn - nic to ale nemění na faktu že některé části filmu vyzní mírně rozpačitě a to celý dojem z něj trochu sráží. Jako nemainstreamová komedie ale dobrý 7/10

Zelená míle (1999)

Zelená míle mě vždycky dostane, už když jsem četl Kingovu předlohu, věděl jsem, že když se této tématiky nechopí břídil (:)) - tak že to bude stát za to. Nechopil se jí břídil ale Darabont - a díky bohu za to! PS: Hluboká poklona pane Michaele Clarke Duncane! - 10/10

Shaolin fotbal (2001)

slušná parodie, bavilo mě to - 6/10

Baraka - Odysea země (1992)

napopáté stále stejně dobře - tento film je naprosto uklidňující a naprosto povznášející instantní zážitek i po několikerém shlédnutí ... PS: když už se to tady hojně zmiňuje tak podotýkám že qatsi sérii miluju ... PPS: kdosi tady píše že jednotlivé obrazy Baraky nejsou nijak propojeny - ten člověk nemá buď oči nebo mozek - 9/10

Román pro ženy (2004)

Eh, úplná Rosamunda Pilcherová... Viewegh se měl po ucházejících Báječných letech pod psa uvědomit a najít si nějaké lepší zaměstnání. Film je tak skoro k "odpadu", jednu hvězdičku dávám za pěknou hlavní představitelku a ... (a nic jiného dalšího pozitivního mě nenapadá) - 1/10

Kontakt (1997)

jeden z nejlepších sci-fi filmů poslední dekády - navíc s Jodie v hlavní roli. 9/10