Wonder Woman (2017) odpad!

Prostoduchost sama, holt Nova Cinema, ti ví, co si divák žádá. Akorát za tím někdo zapomněl aspoň zavřít dekl. Ale byl by to asi pěkný obrazový doprovod pro čichání toluenu.

Řbitov zviřátek (2019)

Starou verzi jsem kdysi viděl, ale pamatuju si z ní jen hodně málo, takže to zas nějaký žůžo nebylo. Tahle ta nová verze asi zbytečná nebyla, protože ta kvalita tam je. Nic moc novýho se v adaptaci týhle knížky asi vymyslet nedalo, takže tady záleželo hlavně na technickým zpracování a tady teda nebudu šetřit chválou. Hlavně skvělej vizuál a solidní soundtrack tenhle film táhnou na horrorové výsluní, k tomu dobře mrazivá atmosféra, byť lekačky nejsou úplně to pravý ořechový, plus což mám u horrorů rád - když to dobře nedopadne. Takže jsem spokojen, i z vyčerpané látky se při troše důkladnosti a preciznosti dá ukovat něco pořádně ostrého a oku lahodícího. Hlavně jsem rád, že se nám Jason Clarke po marném Winchesteru v rámci žánru důstojně rehabilitoval, takže byť to není něco dokonalého, je to jeden z velmi nadprůměrných horrorů a takových v té záplavě různých slátanin trochu náročnější divák zase tak moc nenajde. Více než zasloužené čtyři hvězdy a míň ani ťuk.

Insidious 3: Počátek (2015)

Celkem poctivý řemeslo, jen tomu něco chybí na plnokrevnej horror, asi to bude tím poněkud slabým finále, což způsobilo, že film vygradoval někdy lehce po polovině. To by se prostě kvalitnímu horroru stát nemělo. Mít to o něco sofistikovanější scénář, asi bych neváhal jít na pět, takto s přivřením všech reálných i imaginárních očí těžce benevolentní čtyři. Holt pravých klenotů v rámci žánru je pořád nemnoho.

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

Fakt je to špatný. Vizuál to má opět dobrej, kamera taky důstojná, i hudba místy mrazivá, ale holt Harper neumí vybudovat patřičnou atmosféru. I když teda ten scénář je dost bída, nejsem si jistej, jestli by to lepší režisér nějak vyloženě zachránil. Na obstojnej horror je to bohužel až příliš velkej žánrovej mišmaš. Nebýt tý super jedničky, tak bych tomu třeba tu třetí hvězdu dal, ale když někdo takhle shodí laťku, tak by to měl dostat trochu sežrat.

Zhasni a zemřeš (2016)

Má to asi všechny atributy horroru, ale strašidelný to není. Nevím proč, ale nefunguje to. Největší hrůza na filmu je ten odfláklej scénář a špatně zvolení herci. A prostředí tomu taky vůbec nepřidalo. Tohle byl po vysokých očekáváních hódně slabej čaj, nebojím se to říci.

Host (2020)

Mně tahle forma prostě nesedí. Je to přeřvaný, rozmazaný a nepřehledný. Má to sice pár dobrejch nápadů, ale když jsem tam nucenej půl filmu koukat na to, jak jedna z těch vypatlanců bulí schovaná pod dekou, tak mě to fakt nevyděsí, sorry jako. Srovnání s Blair Witch je mimo, tohle je tak někde lehce nad Paranormal Activity, což taky není zrovna etalon děsivosti. Zkusím radši příště něco co se nedá zfilmovat za cenu velkýho menu v MacDonaldu.

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Povedený, určitě důstojnej zástupce Conjuring universa. Nicméně kdybych si chtěl rýpnout, konstatoval bych, že by stačilo pořádně namazat panty u dveří a bylo by z větší části po horroru, jen co je pravda.

Dark Night of the Scarecrow (1981) (TV film)

Na TV produkci dobré, scénář je lepší než vizuál a není to nějak extra strašidelný, do sféry horroru to ve skutečnosti zabrousí až nakonec, ale rozhodně to většinového diváka nějak neurazí.

The Mortuary Collection (2019)

Jenom taková hříčka na předělu horroru a temné fantasy pro mladší diváky. Ale marný to zas úplně nebylo.

Annabelle 3 (2019)

Tohle asi nikoho nevyděsí, řemeslně to není špatný, ale prostě je to moc bezkrevný a poklidný. Po famózní dvojce je to maximálně na slabší trojhvězdí.