Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Příjemná gangsterka s příliš jednoduchým dějem ... Záporňáci jsou moc záporní a klaďasové zase kladní :)

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Pro mě osobně velice příjemné překvapení. Po trailerech jsem čekal nějakou tupou slátaninu a ona to sice slátanina je, ale nikoliv tupá :) Sice mi některé aspekty přišly už trochu moc, ale v rámci žánru to ještě jde :)

Pařba v Bangkoku (2011)

Trapné, hloupé, nudné ... Po jedničce jsem se na tento film opravdu těšil (navíc Bangkok mám fakt rád), ale ke konci jsem se fakt musel nutit, abych to dokoukal.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Asi byla moje chyba, že jsem od filmu čekal něco jiného, než jsem pak dostal. Solidní začátek, mdlý střed a vyloženě mě zklamal konec. Asi bych z filmu měl i více, kdybych pořád nepřemýšlel o tom, jak to vlastně s tím "časem" je a jak to, že se nestalo "toto", když někdo udělal "toto" atd. Z hlediska smyslu 1/5, z hlediska filmové zábavy 3/5. Asi jsem už poslední dobou přeBrusovanej :)

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Komiks (nebo knihu?) jsem nečetl, takže mi nevadí, že Cruis vypadá jak vypadá :) Ale co mi vadí, je nevyváženost ... chvíli je to rozverná komedie, chvíli vážná detektivka, chvíli ... něco jiného. Kromě několika poznatků o práci sniperů jsem si z filmu neodnesl vůbec nic. Hlavního záporňáka jsem nějak nepochopil - k čemu tam vlastně byl? A finále mi přišlo úplně divné .. na obou stranách jsou prvotřídní profíci a skončí to zase fraškou ve stylu .. tak tam vlítnem a ono to nějak půjde :).

Vikingové (2013) (seriál)

Tak po sedmém díle jsem hodně nadšen (tj. konečně zabili toho smrada .. abych nespoileroval neřeknu kterého :))). Jinak, hlavní hrdina je dost charismatický, výprava se mi hodně líbí, příběh není úplně blbý (i když to cestování je na mě nějak moc zkratkovité). No ... sice můžu mít výtek kolik chci, ale ať už (u Odina) vyjde další díl :)

Raubíř Ralf (2012)

Animák, který není blbej, má úžasnou atmosféru (mě hlavně dostala hudba), sympatické hrdiny a pro fanoušky videoher i spoustu vtípků k hledání. Původně jsem to bral domů pro děti, ale nakonec jsem je k tomu nepustil :)

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Jednička byla také ptákovina, ale pěkně udělaná, postavy byly správně sympatické atd. A tady ... postavy mi nic neříkaly a akce byla zbytečně přeřvaná. Opravdu jsem byl rád, že jsem šel do kina s kamarády a ne s přítelkyní .-)

Láska v hrobě (2012)

Film mě velice zaujal svou syrovostí a snahou nepodávat nějaký vlastní výklad, ale nechat vše na divákovi. A samozřejmě jsem na konci byl rád, že se mám, jak se mám :)

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Do půlky jsem tomu dával šanci, ale poté už to bylo fakt zlé. Navíc nevím proč, ale McClane pro mě byl vždy normální chlap, co se omylem někam připlete atd atd. Ale tady je ultra drsňák hned od samého začátku ... syn je vrah a čeká na doživotí = no, vždycky trochu zlobil, tak co :). Navíc mi přišlo, jako by ke konci došly peníze ... kulisy finále mi přišly takové papírové, tuctové.