Sviňák (2013)

Musím říci, že jsem po přečtení popisku čekal naprosto něco jiného, než jsem pak dostal. A byl jsem docela příjemně překvapen a James McAvoy hraje naprosto maniakálně. Poslední třetina mi přišla asi nejslabší, více se mi líbil začátek ve stylu spousta drsných scének - at již viuzálně, verbálně či významově. Na film jsem se díval ve vlaku a cestující vedle mě mi koukal přes rameno - asi po 20ti minutách to nevydržel a zeptal se, co že to sleduji, že je to slušné maso. A to měj jen obraz bez zvuku :)

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Asi jsem se moc těšil, ale celkově jsem z filmu hodně zklamán. To co mě v jedničce bavilo mě tady spíše nudí (přeci jen 9 let je dost dlouhá doba na to, aby se dalo znovu šokovat milionkrát viděným). A přemíra nahotin (tedy vlastně jen jedné) mi už přišla jako trapný pokus zamaskovat to, že ve dvojce toho už moc není, co by diváka mohlo zaujmout.

Fakjů pane učiteli (2013)

Jestli mě něco opravdu děsí, tak je to spojení slov "německá" a "komedie". Ale v tomto případě jsem se snad ani více splést nemohl, královsky jsem se bavil od začátku do konce. Film má sice trochu nevyvážené aspekty, ale v té záplavě fórků si toho ani moc nevšimnete :)

Z nuly hrdinou (2002)

Včera jsem si to po letech pustil znovu (úklid disku :)) a opět mě překvapilo, jak mě to bavilo. Jasně .. je to běžná komedie ale na mě prostě funguje .)

Strážci Galaxie (2014)

Trailer sliboval gláznivou akci od začátku do konce. Jsem rád, že se to nestalo, protože kupodivu nejvtipnější mi film přišel, když se jen sedělo kolem stolu (stálo v kruhu) a povídalo. Vizuální stránka fantastického vesmíru mě sice také potěšila, ale to jsem tak nějak u tohoto typu fimu čekal. Jediné co bych asi trochu vytknul bylo velice rychlé přepínání mezi "bláznivou komedií" a "vážně se tvářícím příběhem".

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Trailer (a název) mě hodně navnadil ... a pak jsem si bohužel přečetl recenze. Ale protože jsem to opravdu vidět chtěl a protože jsem se opravdu chtěl bavit tak, jak jsem dle traileru očekával .. tak jsem si k tomu otevřel pivo. A bylo to super :) Ale vážně - čekal jsem, že to bude mnohem více infantilnější, že tam bude více výkalů / sperma a jiných nechutin. A ono ne, až na jednu vyjímku mi to přišlo v pohodě a celkem jsem se bavil .. u mě by to na ty 4 hvězdy dotáhlo i bez piva :)

Na hraně zítřka (2014)

Masakr .. jízda od začátku do konce, vtipné, s nadsázkou, ale přitom pořád chytré. Jediné, co mě na tomto filmu štve je to, že už jsem asi viděl nejlepší film roku a nemám se na co těšit .)

Godzilla (2014)

Čekal jsem (dle názvu a trailerů) akční jízdu a ono to bylo ... takové pomalejší, náznakovější. Takže film ok, ale žádné velké nadšení se nekonalo. Nejvíce jsem se vlastně soustředil celý film na to, jak tvůrci "zamontují" hlavní postavy do děje. A ani to mě nijak nenadchlo :)

Blanche - královna zbojníků (2002) odpad!

Myslíš si, že toto je jediný film, kdy jsem odešel před koncem z kina. Vlastně ne, druhý :)

Ona (2013)

Ač jsem čekal nějakou utahaný smutněbolný art, tak jsem se celou dobu velice příjemně bavil. Vykreslený svět blízké budoucnosti je naprosto úchvatný a velice rád bych jej prozkoumal více. Hlavní hrdina je sympatický ,uzavřený, ale když se otevře, tak je velice zábavný. A opravdu jsem nečekal, že se (minimálně v první polovině) budu smát na celé kino .)