Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Asi jsem z toho horka nějakej přešlej, ale po cca 30ti minutách filmu jsem už začal koukat na hodinky. Jedničku miluji, ale tato dvojka je pro mě taková nemastná, neslaná. Sice to všechno nádherně vypadá, herci se snaží, hudba bouří, ale ve výsledku je to takové nijaké. Takže popcorn jsem snědl, colu dopil a odškrtl si další film. Nic víc, nic míň

Zoolander No. 2 (2016) odpad!

Jednička mi přišla naprosto geniální, toto mi přijde naprosto strašné. Doufám, že to není tím, že jsem zestárl :)

Hardcore Henry (2015)

Na začátek uklidnění: Špatně vám nebude :). A teď vysvětlení: Hardcore Henry je totiž první film, který je celý natočen z prvního pohledu. A to u některých (zvlášťě starších) budilo obavy, zda se jim nebude v kině dělat špatně. Ale mohu vás uklidnit, je to v pohodě. Já si sice pár minut zvykal, ale pak mě tempo filmu totálně pohltilo. Na obrazovce se totiž pořád něco děje - a to hodně vtipně. Autoři si evidentně dali dost práce a když na chvíli skončí akce, tak do vás napálí nějakým vtípkem, nebo parodií. Vyplatí se tedy znát moderní počítačové hry. Bohužel toto tempo asi nejde udržet celých 90 minut a ke konci jsem měl pocit, že je to už moc nastavované. Za mě ale každopádně palec nahoru a rozhodně na to běžte ...

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Pro mě osobně trochu zklamání. Netuším proč je potřeba do všech komiksů poslední doby tahat nějaké vnitřní démony, artové scény atd. Ač se to dle komentářů kolem někomu líbilo, pro mě bylo prvních pár minut k nepřežití (tj. zabití rodičů). Dále už to tak strašné nebylo, ale zpomalených záběrů i tak bylo až moc. Update: po druhém shlédnutí o cca rok a půl později musím přidat dvě hvězdy. Asi jsem nebyl předtím v nějakém dobrém rozpoložení

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Ač jsem to nečekal, tak mě film hodně bavil. Celkem příjemné postavy, vizuálně zajímavé kulisy, ne-úplně blbý příběh ... až jsem sám byl překvapen, že se mi to tak líbí.

Elysium (2013)

Viděl jsem už 2x a pořád mě to baví. Zábavná akční scifi s úžasným záporákem :)

Kurýr: Restart (2015)

Pěkné modelky + škaredý mode (potvrzeno kolegyní :)), nádherná auta a neuvěřitelná stupidita scénáře, který nutí inteligentně vypadající lidi dělat naprosté kraviny, jen aby se mohla rozjet další honička. Čím jsem starší, tím mi toto prostě vadí více a více.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

01/2016 - před chvílí jsem se na to podruhé podíval a musím řici, že jsem se snad bavil více než poprvé. Spousta gagů mi musela utéct, ale nyní mi to přijde rozhodně na pět hvězd.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Za mě rozhodně "palec nahoru", úžasně jsem se bavil - až se lidi v metru divili, čemu se to směju :). Doporučuji ale původní znění, kdy hlas Draculy je naprosto úžasný a těšil jsem se na každou scénu s ním.

Hitman: Agent 47 (2015)

Nečekal jsem moc a i tak jsem byl znechucen. Hitmana 47 jsem vždycky bral jako dokonalý stroj na zabíjení, který sází více na strategii a plánování než na šílené pobíhání a uhýbání před kulkama. Ale v tomto filmu je každý "hrdinův" úkryt prozrazen během pár hodin a veškerá strategie spočívá v tom, že "budou po mě střílet a já uhnu a zastřelím je". Přemýšlel jsem, zda by se mi takový film líbil, kdyby mi bylo 15 - a doufám, že tak blbej jsem nebyl nikdy :)