• Pohádka

Bídníci (2012)

Eponina zase nejkrásnější!

Hanasakeru seišónen (2009) (seriál)

Na začátku jsem si říkala, že to bude prostě a jednoduše příšerná romantika, kde si hlavní hrdinka svou dokonalostí pravděpodobně všechny omotá okolo prstu. Rozhodla jsem se, že se na to budu dívat, když budu chtít z tohoto světa obyčejných smrtelníků nakouknout do světa dokonalého. Tak jsem párkrát udělala. Nezdálo se mi, že se těch 39 dílů přehoupne tak rychle. Ano, bylo to extrémně patetické, ale to je důvod, proč lidi takové věci sledují. Nebudu telenovelu hodnotit špatně jen proto, že je to telenovela, když se na ni koukám, že? :D Navíc se tam k tomu „honu na manžela“ objevilo pár zajímavých „bonusů“ například v podobě odporných charakterů, komplikovaného postoje k životu a dokonce i Božího hlasu!

Hiyokoi (2010)

Přeslazené. Ale to vás asi napadne, než se na něco takového podíváte...

Peach Girl (2005) (seriál)

Jsem šokovaná sama sebou. Ještě mě tak na stará kolena pohltí puberťácká romantika. Zprvu je děj opravdu originální, málokdy vidíte v nějaké komedii takhle podlé postavy. Ale pak přijde na napravování povah a zvrtává se to v zápletku s hromadou velmi křehkých vztahů; nějak jsem to dokoukala až do konce a stálo to za to. Kdyby ta Momo v každé druhé scéně nebrečela, možná bych hodnotila i líp.

The Day the Earth Stopped Masturbating (2012)

Tohle jsem viděla nejspíš omylem. To ale nic nemění na tom, že mě to rozesmálo. Nevím, jestli to byl záměrný odkaz na Death Note...

Atlas mraků (2012)

Hollywood točí poslední dobou čím dál větší ptákoviny. Jakoby se vyděsil, že nás Asie za chvíli ve všem překoná, tak ji zkouší porážet jejími vlastními zbraněmi. Máte film o superhrdinech? My uděláme film, ke budou všichni superhrdinové! Máte film o prolínání osudů? My uděláme film, kde budou všechny doby a všechna místa! Sranda je, že se jim to daří. Vážně v poslední době chrlí takové věci... No, řekněme, že to chce jen najít toho správného, dostatečně šíleného a zároveň dostatečně společností přijímaného spisovatele. Nevím, jestli je to z větší části záměr autora knihy, nebo autorů filmu, ale skoro z každé scény naprosto čiší ta účelovost... buď vyvolat asociaci s nějakým jiným 'hollywoodským trhákem', nebo vyvolat očekávání patetického vyvrcholení - a tady je pak 50% šance, že k němu dojde či nedojde. A Sonmi mě svou existencí opravdu příjemně překvapila, teploušek mě pobavil a Hugo Weaving opět ukázal svou genialitu coby ztělesněné zlo ^_^

Upírův pomocník (2009)

Hm, kdyby to mělo nějaký pořádný konec, byla by to celkem dobrá krávovina. Takhle je to celkem blbá krávovina.

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

Celkem pěkně udělaný dokument, který těm, co se o tuhle problematiku zajímají, poskytne dostatek střízlivých informací; a naopak extrémní skeptiky by neměl urazit, zmiňuje se i o 'padělatelích kruhů' etc. etc., a hlavně: Jsou tam pěkné obrázky! Je jedno, jak se na to dívám já. Nebudu přece hodnotit film podle toho, jestli souhlasím nebo nesouhlasím s tím, co říká. To je dětinské. (...) A poté, co jsem si přečetla pár dalších komentářů, musím dodat: Strach nelze vzbudit v tom, v kom už není.

Bílá kočička (1979) (TV film)

Tak jsem ji našla, tu hororovou pohádku z dětství! Každou neděli po obědě, když se na obrazovce objevily úvodní titulky a děsivá hudba podvědomě naznačující, že se tentokrát natáčelo ve studiu, doufala jsem, že to není TAHLE pohádka... Malá unesená holčička mi nijak zvlášť sympatická nebyla, ale ty tři babky, které mi zpočátku přišly celkem milé, to byl pro moji dětskou hlavičku opravdu šok. Tak nevím, jestli mám tuhle pohádku dál nesnášet, nebo jestli ji mám chovat v srdci jako klenot, který mi ozářil cestu ven z bahna pohádkové černobílosti.