Branky, body, kokoti (2018) (pořad)

Ano, slečna která říká "...jako nic proti..." a "...a jako ty vole...", to je dokonalé zacílení na čtenářky Blesku pro ženy. A abych trochu vyvážil někdy až nepříjemně agresivní feministickou strunu (jako nic proti), dám jednu hvězdičku za to, že holčena je docela datelná a kdyby mlčela, tak by mi mohla udělat na snídani míchaný vajíčka...ty já rád.

Vikingové (1999)

Guilty pleasure z puberty. Všechny ty Aj go bý der ersteman a nokomrdenc 12 koní hlášky, to bylo naše. Jinak to je v pár okamžicích fajn, ale objektivně musím uznat, že to není moc dobrý, no...

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Mudrc Will (2017) (epizoda)

Čím dál tím slabší a rozplizlejší. U první série jsem psal cosi o nastavované kaši. Dokoukám to s otevřenou myslí, ale byl bych moc překvapen, kdybych odcházel spokojený.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

No, abych pravdu řekl, viděl jsem Bruggy (a líbily se mi) a čekal jsem úplně něco jiného. O to větší byly emocionální pecky, které mi skoro vyrazily dech. V jednotlivostech jsem nic tak silného dlouho neviděl. Jako celek je to velmi zvláštní a budu si to muset párkrát zopakovat a popřemýšlet, jestli to tak McDonagh chtěl. Souhlasím totiž se spoustou výtek, které jsem četl. Vývoj některých postav zvláštní a nelogický, některé scény jak z jiného filmu a celková roztříštěnost (viz třeba voják v obchodě (téměř zbytečná scéna), nebo pak celý zvláštní závěr). Nebo (SPOILER): Mildred někdo podpálí billboardy, ona podpálí stanici a nikdo se neobtěžuje jí prohledat batoh nebo cokoliv (KONEC SPOILERU). Takových scén je tam hodně a být to trochu učesanější a dbát na určitou vnitřní logiku, bude to dokonalé. Takhle je to jen silná černočerná pecka, pocitová horská dráha, kdy vám tuhne úsměv na rtech a vy přemýšlíte, jestli se ještě někdy dokážete usmát, abyste se po pěti minutách za břicho popadali. Silnější čtyři.

Tiché místo (2018)

Krasinski neuvěřitelně schopně režíruje, aby zakryl neuvěřitelné logické lapsy a nesmysly. A i díky krátké stopáži se mu to po většinu filmu daří. Atmosféra, že by se dala nakrájet a prodávat, v podstatě od první minuty, a úžasnej kontrast vynuceného ticha s brutalitou "úderu". Škoda jen, že se nepovedlo víc vytěžit psychologickou rovinu příběhu. Takhle zůstává nářezová žánrová jednohubka, s "pointou" jak z jiného filmu. Velká spokojenost a nejsilnější čtyři hvězdičky. PS: Takový ticho jsem v kině dlouho nezažil.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Nejvíc se mi na tom líbí ten voice over, Vojtek a celá ta jeho super rodina komoušů, co nejsou komouši.

Rozpolcený (2016)

Manoj ach Manoj... začnu tím, že tohle rozhodně není žádný návrat mistra a to nej, co se tímhle filmem Manymu podařilo je, že zblbnul všechny vůkol. Pokračovat budu tím, že po většinu stopáže to není vůbec špatný... na béčkovej thriller. Není to moc chytrý, James se víc snaží, než že by byl dobrej, ale fajn se na to kouká, atmosféra je chvilkama obstojná (zvlášť flashbacky se mi líbily a čekal jsem, jakej twist z nich vyleze.....nakonec ten nejmíň zajímavej). Takže OK, žádný mistr napětí se nekoná, ale nemám s tím v rámci průměru problém. A pak přijde vyloženě debilní závěr. Twist jsem věděl dopředu a neměl jsem s ním sebemenší problém...ale to ztvárnění a jak je to napsaný....ach jo. A když už si člověk říká, OK, tak tomu ty tři hvězdičky dám i přes těch posledních trapných deset minut, tak chce Manoj ukázat, jak že je pořád chytrej, přijde úplná demence a já můžu s klidem říct, další film si Manoji strč do prdele (a pak se podívám na název dalšího filmu a jeho cast a říkám - strč si ho do prdele hodně hodně hluboko). Kdyby on se Šjamaloun aspoň trochu při psaní snažil, ale napsat to (SPOILER) - borec zabije dvě holky ....."to je jak ten před lety, jak mu říkali...." "Pan Skleněný" - tomu říkám nejubožejší roubovačka vůbec.

Team Thor (2016)

V podstatě tím, jak je to krátký, je to vtipnější než celej novej Thor: Ragnarok.

Avengers: Infinity War (2018)

Musím se pořád opakovat, že ty hvězdičky, to je prostě zlo a člověk se tím tlačí do kouta. Prostě byl jsem navýsost spokojen, daleko spokojenější než u spousty dalších mnou čtyřhvězdičkovaných Marvelů, ale dokonalý to nebylo. A pro lidi, kteří nejsou odkojení comicsem - pozor, tohle jsou jiní Avengeři než ty poslední. Tohle jsou Avengeři, kde fialovej kulobrad kosí planety pomocí rukavice s kamínkama. To jsou Avengeři, kde Thor musí zaject do kovárny pro kladivo. Prostě plnou parou do Comicsova u Pohádkové lhoty, buď sbohem "civilní" a (dejme tomu) realistická Civil war. A mě se to líbilo a já byl napnutej a já si to užíval. Jestli budete i Vy, těžko říct... A teď už jen smeknu před Russoovými, jak se jim to povedlo dát do kupy, zařadím s A:IW do zlatého fondu deštivého sobotního odpoledne a sednu si a budu netrpělivě vyhlížet rozuzlení příběhu.