Svět zítřka (2004)

Nejverneovštější film posledních desetiletí, alespoň co jsem měl možnost vidět. Velice pěkný zpracování, na které je radost pohledět. Nejrůznější výtvarnický nápady potěší každýho kdo obdivuje fantazii, ale bohužel mám s timhle filmem jeden problém. Krásný zpracování jakoby zakrývalo naprosto triviální až nablblý příběh, během kterého jsem ze sebe nevykřesal snad jedinou emoci. Tak nějak mi bylo jedno jak to dopadne a připadalo mi to jak nějaká vata s jejíž pomocí se tu prezentovala technologie a zruční výtvarníci s ní pracující. Ústřední herecké trio dobře vypadá, ale nějak nemá co hrát takže si jen tak pro srandu přehrává a to mě nějak nebaví. Ačkoli za zpracování bych dal s radostí za pět tak výsledný hodnocení filmu bohužel ovlivňuje nuda, která mě navštěvovalo až nepříjemně často.

Lovec policajtů (2001)

Tak nakonec se dá říct že tenhle film překonal moje očekávání. Čekal jsem naprostou blbost a nakonec je z toho jen podprůměrnej biják. Příběh je celkem normální, akce se dá zkousknout a hlavně je relativně přehledná, což je v rámci tohohle pseudožánru jasný plus. Celý je to spíš pro zasmání ale čekat víc než zábavu, akci a nablblý fórky od tohohle filmu nikdo nemůže. Všechny prvky tu jsou, akorát holt musíte zapomenout na filmy jako Komando nebo Poslední skaut..ty už jsou bohužel dávno pryč.

Vítejte v KLDR! (2008)

Celý dokument je postaven na totální totalitě KLDR a pro Evropana nepochopitelných situacích a obrazech. V určitých okamžicích člověka skutečně mrazí, jenže stejně klouže spíše po povrchu a působí jen jako taková smutná pohlednice než jako skutečný dokument. Je pochopitelné, že samotné natočení dokumentu muselo být realizačně hodně náročné. Přesto je to spíš dokument pro zajímavost než pro zamyšlení.

Horizont události (1997)

Nebýt posledních patnácti minut řekl bych skvěle natočená sci-fi. Jenže samotný zakončení filmu si nějak neví rady samo se sebou a blouzní něco o pekle a hrůze, snaží se strašit ale působí směšně a celkově tak nějak film shazuje. Trochu jsem si ke konci připadal jak kdybych si odskočil k nějakýmu italskýmu hororu ze sedmdesátejch let. Přesto se Andersonovi musí nechat, že krom zakončení se ukázal jako celkem zručnej režisér. Napětí navozuje pomalu ale jistě a herce vede tam kde je potřebuje mít (i když s tou celkem hvězdnou partou to asi neni tak těžký). Přístě by to snad chtělo jen trochu míň Barkera a víc sci-fi.

Číslo 9 (2009)

V první řadě bych chtěl vyzdvihnout perfektní vizuální zprácování, který navozuje patřičně neutěšenou atmosféru a skvěle odvádí pozornost od celkem jednoduše postavenýho příběhu. Zlo je tu jasně dané, víme proti komu se bojuje a cestu za jeho poražením dláždí několik dobře zvládnutých akčních scén a sem tam nějaký vysvětlující dialog. Jednoduchost příběhu však není vůbec na škodu a nechává člověka žasnout nad nápady výtvarníků. Celkové vyznění filmu je veskrze pozitivní a jeho lehký náboženský podtext podle mě nepůsobí rušivě (všímal jsem si ho hlavně kvůli zdejší kritice, která je podle mého v tomto bodu zbytečná a neopodstatněná). Vizuálně nejzajímavější animák roku.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Tak jsem zkouknul deset minut a lze to shrnout jedním slovem - sračka. A nevidím jedinej důvod proč plýtvat slovy na vysvětlení.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Oproti předchůdcům působí trojka tak trochu popcornovějším dojmem v dobrém i špatném slova smyslu. Akční scény jsou bez debat stylový a dokážou i překvapit a hlášky zaručeně pobaví, ale původní neradostná atmosféra zmizela. Terminátor se nenápadně proplížil do kategorie pro celou rodinu. Přesto si myslím, že jako akční film je to pořád nadprůměrná podívaná, kterou táhne nahoru znovu bezkonkurenční Arnie :)

Velký útěk (1963)

Dobrodružnej film jak si ho představuju. Skvěle natočenej, skvěle zahranej a skvěle vygradovanej. Koukal jsem na to v noci a vzhledem k délce se bál abych to neprospal, jenže po pár minutách mě to chytlo a vyplivlo až na konci tak trochu smutnýho a tak trochu šťastnýho. Snad jen ta sympatičnost a schématičnost jednotlivých vojáků je přehnaná, ale v tomhle případě si myslím, že účel světí prostředky

Člověk bez osudu (2005)

Zpočátku jsem měl problém s příliš odtažitým přístupem k vyprávění a dějovou vyprázdněností, navíc tomu ani moc nepomohly zatmívačky používaný snad každou minutu..jenže společně se zlomem uvnitř hlavní postavy došlo i ke zlomu v rámci filmu a negativa se změnily v pozitiva. Poslední třetina už byla hodně silná a samotný poselství toho všeho myslim stojí za zamyšlení..

Hanebný pancharti (2009)

Tak jsem si zase užil..Tarantino prostě dělá co ho baví a je to vidět. Jeho tvůrčí slina nevysychá takže skvěle vypointovaný dialogy nenudí. Některý scény si říkají o "zkultovnění" (filmaři, Steiglitzův nástup nebo konečné zúčtování s Landou)..Tarantino si hraje a kdo na tuhle hru přistoupí ten se kardinálně pobaví :)