Iba taká hra (1995) (TV film)

Nečakal som, že ma tento film dokáže zaujať, ale zaujal. Škoda, že sa už dnes, v tejto uponáhľanej dobe, netočia podobné "televízňáky".

Tu žijú levy (1997) (TV film)

Videl som iba kúsok - vlastne koniec. Som rád, že STV vyťahuje takéto staršie "teenegerské" drámy.

Rolling Stones (2008) (koncert)

Veľmi pekný koncert svetoznámej skupiny. Kamery sa približujú ku hercom tak dokonale, že diváci ich majú aj bez účasti 3D takmer na dotyk blízko.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Naozaj jedna z klasík môjho detstva, na ktorú spomínam iba dobre. Doteraz uvádzané s kvalitným slovenským dabingom. Strýka Držgroša dabuje KAROL ČÁLIK. Dabingovej "trojúlohy" - HUI, LUI, DUI - sa výborne zhostil PETER KRAJČOVIČ.

Šílenej biják (2004) (TV film) odpad!

Keď sa objavil Michael Jackson, bolo mi na zvracanie. Nech žije kráľ!

Beetlejuice (1988)

Bláznivá komédia Tima Burtona, od ktorej som nič špeciálne neočakával, ale sem tam som sa perfektne pobavil. Záverečná hudbná scéna sa mi zaryla hlboko do pamäti. Lietajúcu Winonu Ryder, ktorá tancuje s "duchárskym" futbalovým tímom v inom filme nenájdete ( http://www.youtube.com/watch?v=mVN-5-I5iBo ). Beetlejuicea do slovenčiny nadaboval PETER MARCIN.

Sám doma (1990)

Naozaj jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. Tento film som možno videl už aj 15 krát, no ešte ani raz nestratil svoje čaro. Prvý krát s vynikajúcim slovenským dabingom TV MARKÍZA (Kevin / PETER JAMRICH a ďalej: ĽUDMILA MANDŽÁROVÁ, MATEJ LANDL, JOZEF ŠVOŇAVSKÝ a FRANTIŠEK KOVÁR), potom s českým kinodabingom (ktorý nebol zlý), no a kúsok som videl aj s tým novým, zlým novým slovenským dabingom TV JOJ (Kevin / EMIL ZVARÍK), ktorý nemusel byť, ale žiaľ je. Tieto Vianoce asi pohľadám opäť starú nahrávku s markizáckym dabingom (réžia: ŠTEFAN MANDŽÁR). Film dokonale podfarbuje hudba JOHNA WILLIAMSA, ktorá sprevádzala aj ďalší dobrý film CHRISA COLUMBUSA - HARRY POTTER. V posledných rokoch sa ale venuje troška inej tvorbe - bohužiaľ.

Režiséri o vede: Za kamerou Paľo Bielik (1980) (TV film)

Zaujímavé, čím sa dokázali zaoberať v televíznych reláciách pred revolúciou. Teraz, v dobe silnej komercie by to už nebolo možné. Ďakujem STV za reprízu.

Walk the Line (2005)

Na TV JOJ odvysielané s výborným dabingom Tomáša Maštalíra a Diany Mórovej. + 8.1.2011 opäť na TV JOJ. Teším sa.