The Glass Web (1953)

Docela si dovdu představit, že Vebera přiměla k tomuto geniálnímu dílu kontrola daňovým úřadem. Takže co se zásadně dozvíme: že uřednící jsou pitomci, ale v duchu hodní, že francouzský jazyk je plný úskalí i pro rodilé mluvčí, že lidé mají různé koníčky, které jiným připadají úchylné, že někteří lidé jsou nepoučitelní, že si v Paříži nikdy nemůžete být jistí, že váš partner zrovna není v lůžku s někým jiným. Tn. blbci jsou nakonec všichni. Veber je bůh!

Láska nebeská (2003)

Bohužel mi to přišlo jako "skica", ze které mohli vybrat jen 2 páry a více to propilovat. No a co, že tady hrají samá známá jména, I don't buy this. S Bridget se to prostě nemůže rovnat.

Fall (1997)

Sally, he sex-talk-fucked a supermodel into coming without touching her, in his kitchen. If anything he's up for an award... apod.

Těsně vedle (2007)

No co, není kždý den posvícení.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Nemůžu se dočkat druhého dílu :-), ale doporučuji si přečíst článek o Mesrinovi na http://fr.wikipedia.org/wiki/Jacques_Mesrine . O Mesrinovi se natočilo už několik filmů, ale tenhle je vskutku skvělý :-) Pomalu mi začíná chybět ten pocit dobrodružství, že mezi námi někde běhá magor typu Mesrine, ale zaplať Pán Bůh alespoň za ty Somálské piráty. Doba se mění a s ní i dobrodružství, ale snad nám zůstanou alespoň do důchodu romantičtí hrdinové ovlivňující okolní svět.

Východní přísliby (2007)

V případě, že by nějakého rusa hrál dokonce italský herec, ne-li Etiopan, dal bych hvězdiček 6. Velice mě potěšila óda na normálního hrdinu dnešního světa, o kterém se nikdo nikdy nedoví. Jo, jo, nablýskané péro a la James Bond vychází z módy. A to me vskutku těší :-)

Americká noc (1973)

Beethowen se zamiloval do Elišky, složil jí Bagatelle v A-moll WoO 59. Truffaut se zamiloval do filmu, natočil jí La Nuit américaine.

Danton (1983)

Poláci zase ukázali, kdo umí.

Drž hubu! (2003)

Spolupráce jmen Veber a Depardieu přinesla vždy ovoce. I jako ateista se budu modlit za to, aby spolu ještě něco natočili :-)

Lov na boháče (2006)

No jasně, spíše pro holky, zásadně pro fanynky Gada Elmaleha a příznivce diamantových hodinek, naleštěných bouráků, no prostě luxusu. Ale stejně, kdo by odolal alespoň jednomu dni na vysoké noze? :-) Taky se Vám líbí, že mají styl?