Bernie (2011)

Hvězda za Matthewa McConaugheyho. Jinak hrůza.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Nového filmu s Captainem Americou jsem se nemohl dočkat. Náležitě jsem se na to připravil. Před projekcí jsem se podíval na první film. Pročetl si všechny možné články, podíval se na trailery, na záběry z natáčení. Víc jsem pro to snad udělat nemohl. Každopádně první, co mě nějak zaskočilo, bylo to, že novinářská projekce byla s dabingem. Nic proti českému dabingu, to rozhodně ne, jsme v něm jedni z nejlepších, ale u takových filmů ho prostě nemám rád. Chci si užít film v originálním znění, ať už s českými titulky nebo bez. Další co mě zaskočilo, to už ale dříve, je samostatný překlad filmu. Originální název Captain America: Winter Soldier je přeložen na Návrat prvního Avengera, což je dosti zcestné. Důvod, proč tomu tak je, je na dlouhé rozepisování. Co se týče samotného filmu, dostal jsem přesně to, co jsem očekával.Od první do poslední minuty (ano, úplně do poslední, i na závěrečné titulky jsme zůstali) jsem se bavil a bylo mi dopřáno vše, s čím jsem do kina šel. Byl jsem opravdu nadšen výtečně propracovaným scénářem a zápletkou. Občasné špatné prolínání 3D obrazu a některé velmi těžko rozeznatelné akční scény filmu na kvalitě neubírají. Bratři Rusoové se tohoto filmu ujali poněkud “jinak“ a popasovali se s tím na výbornou. Spolupráci s nimi si pochvalovali všichni herci, takže je vidět, že na place panovala skvělá atmosféra. Můžete si myslet, že se všemi těmi pozitivy přeháním. Může to být pravda, protože Marvel je pro mě srdcová záležitost, ať už se jedná o samotné postavy, filmy, seriál či komiksy. Já si ale myslím, že ne. Rozhodně každému doporučuji, aby se na film šel podívat, přinejlepším v originálním znění. Já jen budu doufat, že si ho užijete tak jako já!

Temný případ (2014) (seriál)

Rustin Cohle mě totálně fascinuje! Zbožňují tu postavu, zbožňuju McConaugheyho! Tenhle seriál nemá chybu. Nechci aby to skončilo, nechci aby to mělo pauzu mezi řadami. Prostě ne. PS: Tenhle seriál mi nevezmete!

Špinavý trik (2013)

David O. Russell znovu nezklamal. Tentokrát s retro krimi filmem, který se rozhodně neztratí! Několik nominací na Oscara mluví za sebe. Sice neproměnil ani jednu, ale i samotná nominace je úspěch. Skvěle doplňující se postavy. Nelze říct, kdo vyčníval, kdo propadl, podle mě se všichni tak famozně doplňovali, že z toho vznikly herecky vyvážené výkony. Nádherné Amy Adams a Jennifer Lawrence, charismatický Bradley Cooper, Christian Bale je kapitola sama o sobě, kapitola která nikdy nezklame. A Jeremy Renner jako třešnička na dortu. Kostýmy taky nádherné. Výprava taktéž. Rozhodně žádný propadák, ba naopak. Po několika ne úplně kladných recenzí jsem se bál, ale po zhlédnutí jsem si řekl, že nebyl důvod se bát.

Grandhotel Budapešť (2014)

Jsem rád, že jsem se dostal do kina Lucerna na promítání tohoto filmu, za to že jsem na vlastní oči viděl Wese Andersona, Tony Revoloriho, Saoirse Ronan a Jeffa Goldbluma. Od začátku do konce mě ten film bavil. Pro mě zatím nejlepší film Wese Andersona. Počínaje předfilmem s Jasonem Schwartzmanem, konče filmem, kde hrál prim Ralph Fiennes. Pro mě prozatím překvapení roku.

Plán útěku (2013)

Tohle je přesně to, co filmový fanoušek chce! Dvě hvězdy ve skvělém akčním filmu! Nejdřív Expendables, teď Escape Plan. Jen tak dál. PS: Dost zajímavej džob, co Ray Breslin vykonává, to se musí nechat.

Chima (2013) (seriál)

Jelikož mám malýho bráchu a nějak je ve věku, kdy má rád Lego, tak jsme koupili skoro celou sadu Lego Chima. Pěkně si vyhrajeme, a když jsme unavený, jdeme koukat na seriál. Je to fajn. Hezká grafika, fajn postavy. Docela i nějaká ta zápletka. Malé děti pobaví, větší nenadchne, ale dívat se na to dá.

Comedy Central Roast of James Franco (2013) (pořad)

Bavilo mě to o něco víc než Roastování Charlieho Sheena. Skvělí roasteři, jeden lepší než druhej. Kdo neviděl, doporučuji. Jakým stylem se pouští do Jamese Franca, a i sami do sebe navzájem, to je prostě něco neskutečnýho.

Frajeři ve Vegas (2013)

Když byla ústřední čtveřice oblečena v dosti výstředních oblecích, vypadalo to velice stylově! Každopádně všichni čtyři jsou prostě klasa, hlavně Kline, De Niro a Freeman, Douglas nezaujal. Lehce předvídatelný, ale přesto docela povedený.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Milé překvapení! O něco lepší než jednička. Více nápadité. Skvělá slovní spojení "zvířat" (tacodile,...)