• Pohádka
  • Western

Wings of the Hawk (1953)

Archetypální exemplář "klasického westernu". Nezapomenutelný životní zážitek to není, špatný film rovněž ne, takže jeden hezký večer pro milovníky starých věcí...

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Z jedné části animace slavného komiksu = good. Z druhé navíc přidaná "dějová zápletka s příběhem" = úplně zbytečná, škrtnout. Kdy se už lidi *konečně* naučí, že převádějí-li do filmu něco, co samo o sobě je skvost, nemají si laskavě nic "přimýšlet", chytráci?

Sharpovi střelci (1993) (TV film)

Přelom století! Sean Bean hraje kladného hrdinu NEzmítaného pochybnostmi a NEzemře! To tu ještě nebylo.

Řežba v Tombstone (2013)

V zásadě taková srandička na klidný podvečer. Cokoliv v tom hledat nemá smysl. Nic tam není.

Jezdci purpurových stepí (1996) (TV film)

Těžko říct. Hlavní linie předlohy zůstala zachována, ale je to takové nijaké: neurazí a nevadí, ale ani nijak vlášť nezaujme. Skončí a člověk zapomene, že film viděl. Snad jedinou zajímavostí je mladičká agentka Lisbonová v jedné z vedlejších rolí. Méně zajímavé už je, že hlavní hrdinka Amy Madiganové, dle předlohy celkem krasavice, je taková mamina, a Ed Harris rovněž nemusel být tak plešatý. Ale jelikož se manželský pár Madiganová + Harris podílel na produkci, asi nebylo vyhnutí.

Temný případ (2014) (seriál)

Neskutečná pecka. Jestli vydrží laťka nasazená prvními díly, budeme tu mít kandidáta do boje o pomyslný titul "nejlepší seriál posledních let". Diváci tu většinou chválí McConaugheyho, tak bych jen podotkl, že ani Harrelson v prostoru, který mu byl dán, nezahálí.

Paví pírko (1987) (TV film)

pohádka z kategorie wutovek - koukáte na ni a každou chvíli si říkáte "wut???"

Kronika mutantů (2008)

Po debatě s kolegou jsem dospěl k novému stylu hodnocení: The Mutant Chronicles mají rating "1 standardní Perlman". V podstatě vzorový prototyp této jednotky :-)

Prometheus (2012)

Popis filmu je nepřesný. Správná verze zní takto: "S týmem neuvěřitelných dementů s tak neprofesionálním, neukázněným a nevědeckým přístupem k věci, že to snad neni možný, protože tak neuvěřitelnej amatérismus divák fakt ještě nikdy neviděl, se... ...vydávají na cestu" a to jsem ještě NÁRAMNĚ tolerantní. Člověk už viděl ve filmu ledasjakou badatelskou či vesmírně či jinak cestovatelskou neobezřetnost, ovšem Prometheus kraluje a těžko hledat konkurenta. Vyslání téhle partičky dementů kamkoli mohla by schválit jedině partička ještě větších dementů, no a takový je celý film. Nechápu, s podpisem Ridley Scott naprosto a zcela nechápu. Jak už napsalo víc lidí (takže mohu jen zopakovat), je to profesionálně umně natočený film s dementním scénářem s kupou blbostí až k pláči.