• Pohádka
  • Western

Total Recall (2012)

Běhají tam dvě kočky + místy stylová atmosféra = 2 hvězdičky. Jinak ovšem tato adaptace sahá originálu s guvernérem maximálně po paty. A ani skutečnost, že trikové technologie od té chvíle poskočily vpřed o 22 let, to nezachrání – ony totiž triky samy o sobě (což je v současnosti až přespříliš rozšířený trend) zkrátka nestačí, ne, nestačí.

Běžící muž (1987)

Nedá se to říci jinak než: obludné kouzlo osmdesátek. (PS: nemyslete, filmy tohoto druhu k tomu nejsou stvořené :-)

Diagnóza smrti (1979)

Čistě technická poznámka: kvalit starých kalašovek Vrah skrývá tvář a Po stopách krve tento film nedosahuje, nicméně nejhorší kalašovkou nejspíš bude třetí z původní filmové série, Strach, kde se naneštěstí a narozdíl od zbývajících dvou výrazně, až nesnesitelně uplatnila dobová ideologická linie... která vám v Diagnóze smrti naopak tolik po mozku šlapat nebude.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć (2012)

Do paroma! Poláci fakt válej... Má to spád, dobře to vypadá, odsejpá to, sentimentu jen potřebná míra a zestárlí nazzi pardálové jsou nechutní až do konce. Jak to, že naše moderní pokusy o thriller vždycky dopadnou tak blbě, zatímco na sever od nás si v klidu vyšvihnou něco takového?

Hua pi 2 (2012)

Vizuálně hezké, místy moc dlouhé.

Iron Sky (2012)

Pár zábavných momentů, takže neurazí, ale na druhou stranu: kdyby to člověk neviděl, nic by se nestalo. (2,5 hvězdičky by bylo zcela přesné hodnocení, bonusová 1/2 * za recesi.)

Šerifská hvězda (1957)

Těžká klasika a je fakt, že Henry Fonda je docela jiné kafe než jeho současník (při vší úctě k němu) Wayne...

Wanted: Dead or Alive (1958) (seriál)

Hodnotit celkovou úroveň seriálu, který má 94 epizod, není jednoduché, jejich úroveň samozřejmě kolísá, jak se dalo očekávat, nicméně... Steve McQueen je zkrátka Steve McQueen a i mladý Steve McQueen už je dost Steve McQueen a navíc se to během času poněkud zlepšuje, takže konečné hodnocení se ze 3 zvedlo na 4 hvězdičky.

Ichi, slepá samurajka (2008)

Ichi neboli ženský Zatoichi (ten Kitanův) je fajn a bojové sekvence odpovídající, ovšem zbytek filmu je taková rozbředlá cukrová poleva. Škoda, mohlo to být mnohem lepší.