• Pohádka
  • Western

V jako Vendeta (2005)

Snad nejzbytečnější film o ničem ever.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Slušně řečeno, to se moc nepovedlo. Asi nejhorší z nepovedeného je neuvěřitelně stupidní scénář, který v té stupiditě dosahuje hodnot až neobvyklých. Aby pokoušená pohádková postava vzápětí sama "vědecky shora" zhodnotila právě proběhlé dění "snažila ses mě dostat na zlo", to už je hodně mimo mísu. Velké mixle v pixle, kdy se jazyk snaží být "pohádkově literární" a přitom neustále ujíždí do současných civilních ležérních vyjádření, až chvílemi i hlodů, taky moc nefunguje. Vlastně ani k zasmání to není. A tak dále a tak dále... Člověk se možná ani některým z herců nediví, ono se s tím fakt nejspíš nedalo moc co dělat. (Výtky ostatních uživatelů na nevalné výkony a očima koulení platí i tak, samozřejmě.)

Královská zima (2017) (TV film)

Solidně natočená a zahraná nenáročná, nekomplikovaná a odpočinková červená knihovna jak vystřižená ze vzorového muzeálního exempláře červené knihovny. Takže kdo hledá, co je nabízeno, příjemně si odpočine, zbytek má ovšem smůlu, nicméně to není chyba filmu.

Studený jak kámen (1991)

Vždycky jsem si myslel, že nejkamenější ksicht měl Terminátor Arnie. Mýlil jsem se.

Železný ochránce (2016)

V zásadě hrozná blbost, na kterou moc nemá smysl koukat kvůli žádnému z možných hledisek: nedává to smysl, reálie jsou nehorázné, zápletka absurdní a bojové scény vykrádají Matrix a jsou tak zpomalené a rozložené, že se nakonec rozložíte a zpomalíte i vy. Film typu "pokud jeden opravdu, ALE OPRAVDU neví co s časem..."

Spirit (2008)

WTF? WTF! WTF WTF WTF... Cenný dokument o tom, jak se to dělat nemá. Myslím, že je to asi dobrý dokument, protože podchycuje všechny aspekty.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Moderní politická korektnost ve výrobě filmů je zkrátka peklo. Moderní a vlastní osobité pojetí mýtu je, v podání některých, taky peklo. A když logika pláče a herecký výkon se scvrkne na "uáááááááá! vpřed!", ani dynamický rokový klip to nezachrání, ani "fuuuuj! had!" to nevylepší. Jak to, že se ještě nahlas neřeklo, že určitý problém Guye Ritchieho spočívá jednoduše ve faktu, že moc neumí točit filmy?

Král ozvěny (1999) (TV film)

Mírně slaboduché. Vzhledem ke jménům Dušan Klein a Karel Šiktanc je ta slaboduchost překvapivá.

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Nedoceněná pohádka :-) Dulava má hrát krátkozrace opatrnického krále a hraje ho sakra dobře a Blanka Bohdanová v roli přehnaně opatrnicko-protektivní chůvy skvěle sekunduje. A že Jiří Langmajer, je-li mu dána role záporáka, dobře zahraje záporáka, to se taky dalo čekat - ovšem že bude mít do páru stejně slizkého Karla Dobrého, to je další bonus. Zkrátka, v této pohádce je hlavní záporák nikoli akční hrdina, ale jen pronajímatel záporáků druhých čili vezdejších - a všichni dotyční to zvládli. Je to sice poněkud neobvyklá stavba, ale funkční a míra nepochopení mě poněkud překvapuje :-)

Angelika (2013)

Velice jsem se tohoto remaku bál – a nekonečně příjemně jsem byl překvapen. Snad jedna z nejkrásnějších a zároveň nejerotičtějších i nejkřehčejších milostných scén v posledních letech. Smekám.