Duše K (2010) (pořad) odpad!

Ani humor a pohotovost vynikajícího improvizátora Duška nevyzmizíkuje fakt, že se pořad stal hlásnou troubou šarlatánů a dezinformátorů. Výdělečná symbióza charismatického guru, jeho divadla a hostů zajišťuje příjemný život všem zúčastněným, pohlcen svým mesiášským komplexem Jaroslav Dušek zcela ignoruje kritické myšlení a pouští se do témat, ve kterých vědomě dává prostor usvědčeným šarlatánům a podvodníkům. Už nevěřím, že je to jen nedostatkem soudnosti či vytvořeným kultem osobnosti s obrovskou nekritickou podporou své věrné narcistní skupiny, která se ráda  utvrzuje ve své výjimečnosti (my jsme ti probuzení), než zcela vypočítavým způsobem obživy. Člověk, který bez mrknutí oka obhajuje toto, se stává spolupachatelem podvodu s poškozováním lidského zdraví. Mrtví, kteří uvěřili zázračným tinkturám či léčbě myšlenkou a odmítli léčbu, tak ti už žalovat nemohou: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2514004-podvodny-obchod-s-nadeji-lekar-bere-od-nemocnych-statisice-za-udajnou-lecbu Moc by mne zajímalo, co by ti na to řekl režisér Jan Borna, který s tebou, Jardo, zakládal Divadlo Vizita, trpěl tímto onemocněním a předčasně zemřel.

Industrie (2021) (seriál)

Velmi povedený seriál. Ale třetí díl věnovaný v podstatě jen plivání na Baťu, to mě trochu zklamalo. Tak především Baťa se "neudělal" na vojenských zakázkách, ale už dávno před 1. sv. válkou, po konci této války byly závody ve ztrátě, navozování dojmu, že Baťa na první světové válce vydělal, je prostě na pěst, díky svým metodám a promyšlené strategii by se tak jako tak stal v době míru neméně úspěšným, opakování oblíbených komunistických polopravd, které se režimu ve své době velmi hodily, bychom si už dnes mohli odpustit. Získání vojenské zakázky (na které se mimochodem podílelo více firem, nikoliv jen Baťovy závody) znamenalo pro zaměstnance obrovský bonus, že nebudou odvedeni na frontu, takže Zlín přečkal první světovou válku "celkem dobře". Samozřejmě to byl tvrdý pragmatik, který věděl, čeho chce dosáhnout a zaměstnanci byly pro něj prostředkem k dosažení svých cílů, kdo se nedokázal přizpůsobit, musel odejít, odbory byly sprosté slovo a proto byly závody terčem stávek a bojkotů, ale tohle bylo trochu moc, pánové, Baťa přišel s řadou inovací, ze kterých těžili i zaměstnanci a nakonec samotné město Zlín a široké okolí - a těží z něj i dodnes.

Hausbot Petra Horkého (2018) (pořad)

Jak se od zajímavých hostů, kteří mají co říct, dostat k Janu Rakovi, Danielu Landovi, Janu Hnízdilovi..., od moderátora nečekám jen přikyvování, ale otázky, které by každý inteligentní jedinec musel položit, kdyby se tváří v tvář setkal s někým, kdo mele nesmysly, prostoru mají výše zmínění v mediálním prostoru až až, netřeba se podílet na dalším šíření dezinformací.

K zemi hleď! (2021)

"Říká se tomu vědecká metoda a díky ní vznikl počítač, na kterém píšeš své přihlouplé konspirační teorie".

Krvavá léta (2017) (pořad)

Spisovatel, knihkupec a vydavatel pan Padevět věnoval určitě značnou část času vyhledávání v archivech. Nicméně právě událost Na Bořislavce mě přesvědčila, že kvalitativně tento pořad není na úrovni, kterou bych měla ocenit pěti hvězdičkami.  Skutečný historik se nespoléhá na jeden dokument, ale skládá celou mozaiku z více zdrojů, například výpovědí svědků, kteří stále ještě žijí, z rozborů historiků z VHÚ, kteří se ozvali po fabulacích v reportáži Davida Vondráčka atd., kdyby je autor neignoroval, celá událost by vyzněla "maličko" jinak, jestli chceme udělat tlustou čáru za událostmi roku 1945, tak určitě ne tímto typickým českým odezdikezdismem.

Stalingrad (2014) (seriál)

Velmi kvalitní dokument. Většina válečných dokumentů se soustředí na boje, strategie, počty divizí, tanků a letadel, ale zcela opomíjí fakt, že válečný konflikt destruuje vše ve svém okolí, proto jsou vedle popisů postupů jednotlivých stran tak strašně silné všechny ty osobní zpovědi a vzpomínky vojáků, ale i běžných lidí.

13 minut (2021) (TV film)

Kam jenom Klusák na ty dementy chodí? Co to jako bylo ten Zrůbek? S kým to tady jezdím po silnicích? A jak si to většina těch aktérů omlouvá, nikomu se nechce na plnou hubu přiznat to, že to byla prostě jen jejich vina a jsou vrahy bez důvodu. Lidé se vraždí pro peníze, z nenávisti či žárlivosti...my se tady vraždíme kvůli 13 minutám, kolikrát ani to ne, kvůli slámě v hlavě či malýmu pinďourovi. Je to strašně smutný, po tom třetím psychopatovi se mi dokument chtělo vypnout...

Infiltrace: Obchod s nadějí (2021) (TV film)

Jsem fakt jediná, komu přijde divné, že Národní pedagogický ústav nechává školit své zaměstnance u někoho v bytě s dohodou, že se bude fakturovat za měsíc? Že i sama zakladatelka centra tvrdí, že je to školení vyhazováním státních peněz a účastníkům školení nic nepřinese? Že v zakládacích listinách centra jsou uvedeny pouze 3 osoby, z toho sama zakladatelka, ergoterapeutka a šikovná účetní spolku? Tohle mají být ti zoufalí rodiče, kteří si spolek založili sami? Ne, nevoďte mě za nos :D Hodně vtipná je i ta studentská praxe ;). Všechno je to neprofesionální, dělané na koleni a dětem může ve finále dost ublížit. Já jen doufám, že pořad přispěje k rozpoutání spíše debaty o péči a hlavně financování této péče o děti s PAS, protože v celém tom shitstormu, který kolem pořadu koluje, na zájem těch dětí (nikoliv jen na svůj vlastní zájem) myslí opravdu jen málokdo. Jako velkou chybu vidím pozvání jen jednoho odborníka, a to profláklého pana Matýse, to byla chyba v úsudku, kterou budou oponenti autorkám omlacet o hlavu, nicméně mezi nejhlasitější kritiky nepatří psychologové ani jiní odborníci, jsou to novináři, spisovatelé a jeden filmový kritik ;). Pokud jsou rodiče ochotní platit 30 tisíc měsíčně za tuto dejme tomu bytovou terapii (to je zcela určitě jejich věc) tak určitě mají i na právníky a PR zástupce, to jen tak na okraj. PS: Flame rozpoutal mimo jinými i Kamil Fila, a to svým vyjádřením, že: autorky jsou dementní pizdy a výzvou, aby se jim lidé vykáleli na rohožky. To už je jen taková perlička na závěr :D

Zrcadlení tmy (2020) odpad!

Jarda Dušek je skvělý improvizátor a bavič, když mluví o přírodě a jejím kouzlu, velmi mě to baví, v druhé polovině tohoto "dokumentu" však zabrušuje do témat, o kerých neví ani zbla a jede svou New Age agitku (na kterou už pár lidí doplatilo svým zdravím či ještě hůř)....a to mé vnitřní vědomé já opravdu bolí. Jarda využívá svého charisma a založil si na něm živobytí, proč ne, je to herec, co jiného by měl taky dělat. Problém nastává ve chvíli, kdy pohlcen svým mesiášským komplexem zcela ignoruje kritické myšlení a pouští se do témat, ve kterých snad ne vědomě dává prostor usvědčeným šarlatánům a podvodníkům. Ještě pořád chci věřit, že je to jen nedostatkem soudnosti či vytvořeným kultem osobnosti s obrovskou nekritickou podporou své narcistní skupiny, která se ráda utvrzuje ve své výjimečnosti (my jsme ti probuzení), než zcela vypočítavým způsobem obživy sebe a svého divadla.

Všechno, co mám (2015)

Až ubude mysogynních frustrátů jako např. zde Fiftis, tak ty filmy budou méně aktivistické, bo už to tak nějak nebude potřeba, jednoduchá matematika :))