Dračí kletba (2006) (TV film)

Druhořadí herci v druhořadém filmu natočeném podle druhořadého scénáře, to vše korunováno naším dokonalým českým dabingem, který však nedosahuje ani kvalit dabingu druhořadého. Ta jedna hvězdička je za vcelku vydařené ztvárnění draků.

Ten Inch Hero (2007)

Měl bych napsat něco hodně milého, protože se určitě jednalo o příjemný a optimismem protkaný film, který nemůže nikoho urazit. Svedl jsem úporný vnitřní boj o to, zda dát tři nebo čtyři hvězdičky. Rozum mi říkal - "hele vole, vždyť je to červená knihovna po americku, nereálný, člověka lakující a oblbující film o slušném světě a hodných lidech, kterých je stejně hrozně málo" . Srdce se však vzpíralo a říkalo - "proboha alespoň si připusť, že mohou existovat i hodní a slušní lidé, kteří si rozumí a dokáží si i vzájemně nezištně pomoci ". Nedal jsem na rozum, upřednostnil cit, a proto ode mě sice slabší, ale přesto 4 * .

Z džungle do džungle (1997)

Pohodový, nenáročný film, který sice nepřinese nic nového, ale zároveň nemůže nikoho urazit. Je to taková rodinná "červená knihovna", postavená na konfrontaci života v dešťovém pralese a "džungli" zvané New York. Člověk obklopený především tou druhou - městskou - džunglí jistě ocení pokus filmařů o navození klidu do duší lidí. Filmu lze vytknout značnou dětinskost a bohužel i velkou nereálnost příběhu. Přesto dávám rád 3 * .

Počítání oveček (1981) (TV film)

Další z filmů K.Kachyni, kde hraje hlavní roli lidskost, tak málo zřejmá a viditelná v dnešní společnosti. Stýská se mě po ní !

Zelňačka (1995) (TV film)

Nevím proč, ale mě se naše zpracování "Zelňačky" líbí více než to z Luis de Funesem. Snad jen Kamil Halbich je pro mě trochu až moc "mimoň", jinak bych klidně dal i 4 * . Další shlédnutí - přidávám 4 * , a to především za poslední větu v tomto filmu, která je nadčasová a platí pro všechna zřízení, a pro to naše poslední dvojnásobně : " Nesmějí nás dostat, kurvy nenažraný ! ".

Příběh žraloka (2004)

Jako u většiny animovaných filmů "made in u.s.", i zde velmi kvalitní animace a slušný hudební doprovod. To je ale vše. Příběh mě nedokázal oslovit, že bych se smíchy popadal za břicho to také ne, a do toho typické kapitalistické "rychle vydělat co nejvíce peněz, peněz, prachů, protože bez nich jsem přece absolutní nula". Je smutné, že motto peníze - úspěch - peníze je nadřazeno všemu. Proto ode mě pouze dvě * .

Hotel Paradise (2012) (pořad)

Tak jako většina "reality show" je i tato absolutně o ničem. Je pouze o tom, že se pár lidí zviditelní, zúčastnění jedinci si dle své úspěšnosti budou delší dobu užívat v "ráji" , a nejšťastnější dvojice si rozdělí konečnou výhru. Ta jedna hvězdička ode mě je za několik pravdivých postřehů od soutěžících, jako např. : - "Třeba se prosadíš v modelingu a potom ti stačí pracovat do 30 a budeš zajištěná" . Nebo: - "Chcem iba obyčajný život a aby moja mama bola spokojná. Preto urobím všetko aby som vyhral." A to je upřimné.

Turnaj zabijáků (2009)

Kam spěje tato společnost když má v oblibě takováto témata ? Cožpak není ve světě dostatek neštěstí ? Proč do nás hustí ještě takové krvavé podívané ? Nebo musí brutalita a násilí ovládnout vše kolem sebe, aby se několik vyvolených mohlo vydávat za bohy ? Vím, že i v přírodě jsou predátoři a oběti, ale je málo takových, kteří to dělají pro svoji zvrácenou zábavu, nebo z nudy / pokud takové druhy vůbec existují / . Je mi líto kam spěje druh, který sám sebe nazval "homo sapiens" ... . Ta jedna hvězdička je za jiskřičku naděje a víru ve vítězství lidskosti, která nesmí vyhasnout ... .

Nikdy to nevzdávej (2008)

Nejen o lásku, o vše v životě je nutné bojovat a při prvním nezdaru to nevzdávat. Kéž bych měl tolik síly a víry k uskutečnění této myšlenky.

Robinsonka (1974)

To kvůli TOBĚ, pro tvé krásné oči a šibalský úsměv Mirko - ode mě 4 hvězdičky. Byla jsi má první platonická filmová láska.