Osudový dotek (2004)

Každý den dělá člověk tisíce drobných rozhodnutí, které kdyby udělal jen nepatrně jinak, byl by výsledek diametrálně odlišný od původního. Na jednu stranu bych si přál mít možnost měnit vlastní budoucnost, na druhou stranu bych se toho skutečně obával. Film se skvělým námětem, působivou atmosférou, velice slušně zahraný - takže nevím proč nedat 4.

Knoflíková válka (1962)

CHCI BÝT ZASE MALÝ KLUK. Chci zase řešit tak veliké problémy jako jsou roztržené kalhoty, utrhané knoflíky. Chci chodit s partou stejně bojovně naladěných kamarádů a provést nějakou klukovinu jiné partě na druhém konci městečka. Pozdější vzpomínky na toto vše totiž působí na "dospěláka" jako hřejivý balzám a uklidňující lék na mnohem podstatnější problémy, se kterými se musí denně vyrovnávat. Film, který i přes nepatrně smutnější závěr toto vše muže připomenout, a proto ho velmi rád doporučuji, a to nejen dětem.

Přátelé (1994) (seriál)

Kdo by nechtěl mít "přátele" na které je vždy spoleh, kteří když je problém všeho nechají a spěchají na pomoc ? Já teda určitě ano. Dnes již kultovní seriál, kde šestice přátel prožívá své životní radosti i starosti, aby nakonec vždy zjistili, že přátelství je to nejkrásnější, co je mohlo potkat. A že od přátelství je jen malý kousek k velké lásce, to je docela nasnadě.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Při sledování tohoto filmu běhá člověku mráz po zádech. Né, že by tam byly litry krve / jak je zvykem u hororů us provenience / , ale především z absolutní bezmoci proti církevní zvůli. Tvrdý a ponurý film, který nutí divákovi otázku "je vůbec Bůh, když toto dovolí?". Nejstrašnější na tom je, že se to skutečně událo, že tyto zločiny nebyly nikdy potrestány a hlavní inkvizitor Boblik se v klidu dožil více než 90 let jako velmi movitý člověk. Bohužel zažívám období, kdy si myslím, že historie se opakuje i když je oblečena do trochu jiného hávu.

Madisonské mosty (1995)

Když se ve vhodném čase objevíte na správném místě a potkáte člověka, s kterým je vám fantasticky, potom není co řešit a i přes zralý věk se může znovu objevit ten nádherný cit zvaný "láska". Dojemný příběh s výbornými herci, kteří se svých rolí zhostili na jedničku. D o p o r u č u j i .

Opustit Las Vegas (1995)

Tak takhle nějak se v poslední době cítím - stejně jak hrdina tohoto filmu... . Totální ztroskotanec, který se rozhodne, že život mu již nemůže nic pozitivního přinést, a tak se s ním prostě vypořádá. Někdo si řekne - "zbabělec" - ten kdo tohle říká by se měl zamyslet PROČ ! Já osobně věřím že vše na tomto světě musí být v rovnováze, tudíž i šťastní a nešťastní lidé. Řeknete si " a co jsi pro to udělal, aby jsi byl šťastný" ? Jsou případy, kdy člověk dělá co může, a přesto mu to štěstí není dopřáno ... a pak příjde poslední kapka. Proč jsem nedal 5? Asi i proto, že ještě v koutku duše věřím ... . Dodatečně doplňuji poslední hvězdičku ...

Barbar Conan (1982)

Možná nejlepší film z A.Schwarzeneggerem. Drsná doba vyžadovala ještě drsnější bojovníky, pro které platilo že "přežije jen ten nejlepší", a kde lidský život neměl téměř žádnou cenu. Již zde však byly ukázány zárodky ovládání i jiným způsobem než hrubou silou - vírou, která později přešla do sekt, církví atp. Povedený film, kde ještě musím vyzvednout skvělý herecký výkon J.E.Jonese.

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Dlouho jsem přemýšlel co k tomuto filmu napsat. K filmu, který mne zasáhl svojí syrovostí, podanou formou, která nenechá člověka pochybovat o možném scénáři, kdyby se svět do této situace skutečně dostal. Veškeré potřeby lidstva se totiž skutečně dají vtěsnat do jediné věty - " přežije jen ten nejsilnější ". Na svou dobu mimořádný film s drsným, ale pravdivým koncem.

Dobří holubi se vracejí (1988)

Je až neuvěřitelné, kde všude může člověk najít svůj domov. Krásná, moudrá komedie / co jiného lze také čekat od D.Kleina, že? /, která ukazuje, že né všichni alkoholici musí být zlými násilníky, ale že i mezi nimi lze najít moudré lidi, kteří pouze řeší svůj život špatným způsobem. Skvělý scénář, výborná herecká sestava, to vše dělá z tohoto filmu klenot, na který by se nemělo zapomínat. Slabších, ale přesto 5* .

Den pro mou lásku (1976)

Pouze ten, kdo příjde o své dítě, dokáže plně pochopit hloubku tohoto filmu. Ještě teď před sebou vidím veliké a smutné oči Marty Vančurové, které jsem tu ztrátu uvěřil. Neprávem opomíjený film, který by si i v nynější době zasloužil více pozornosti ze strany TV společností. Česká kinematigrafie "byla" velmi kvalitní !!!!!